XV edycja Bizneswoman Roku - nowe kategorie i nagroda specjalna dla Małgorzaty Rozenek-Majdan
13 maja odbyła się gala, na której ogłoszono nazwiska laureatów konkursu Bizneswoman Roku. Pierwsza odsłona tego projektu miała miejsce 15 lat temu. Co zmieniło się od tego czasu?
- 15 lat temu były dwie kategorie: własny biznes i bizneswoman pracująca w korporacji. Dzisiaj mamy 15 kategorii. Każdego roku też patrzymy, co jest istotne na rynku, żeby to podkreślić, stąd też np. kategoria Głos Kobiet, chociażby w perspektywie tego, co wydarzyło się w 2023 roku, czyli wyborów, nie można o tym głosie kobiet zapomnieć - wyjaśnia przed kamerami dziendobry.tvn.pl Olga Kozierowska, pomysłodawczyni przedsięwzięcia i założycielka fundacji Sukces Pisany Szminką.
Jedną z jurorek konkursu była aktywna od dekad na arenie biznesowej Joanna Przetakiewicz. Na co dyrektorka popularnego domu mody zwraca uwagę podczas oceniania uczestniczek? - Patrzę na to, jak długo to trwa. Nie chodzi o efekty, a tym bardziej na pewno nie rozpoznawalność, tylko o to, jak bardzo jest to lojalne, jak długo ten pomysł jest realizowany. (...) Bo trudno nam jest ocenić np. po pół roku, czy jest to słomiany zapał, czy jest to niesamowicie ważna społecznie działalność - uświadamia bizneswoman.
W trakcie XV edycji konkursu powstałego w ramach pracy fundacji Sukces Pisany Szminką wręczono także Nagrodę Specjalną, która powędrowała do Małgorzaty Rozenek-Majdan. Jurorzy docenili starania gwiazdy TVN-u we wspieraniu leczenia niepłodności i popularyzowaniu metody zapłodnienia in vitro.
- Czuję się zadowolona z efektów naszej 8-letniej pracy. (...) Ten sukces został osiągnięty, czyli ten cel, z którym przyszliśmy na początku, jest ogarnięty. Już ta refundacja powróciła. Ale są inne obszary, którymi chciałabym się również zajmować - wyznała Rozenek-Majdan w rozmowie z redaktorką Bereniką Olesińską.
Pełną listę zwycięzców konkursu Bizneswoman Roku znajdziesz TUTAJ.
Poniżej dalsza część tekstu.
Praca i rodzina oczami polskich przedsiębiorczyń
Katarzyna Zasiadły to CEO marki opasek i akcesoriów do włosów. Przedsiębiorczyni została wyróżniona w kategorii Biznes Roku – przychód poniżej 10 mln zł. W dziendobry.tvn.pl laureatka gali oceniła, że pogodzenie spełnienia zawodowego z poświęceniem odpowiedniej ilości czasu bliskim jest wręcz niemożliwe do wykonania.
- Średnio raz dziennie mam wyrzuty sumienia. Jak urodziła się moja druga córka, to mój mąż został z nią w domu i on stał się mamą, a ja pracowałam na to, żeby być w tym miejscu, gdzie jestem dzisiaj. Ominęłam wiele momentów i często się zdarzało, że moja młodsza córka mówiła do niego "mamo". I to są takie rzeczy, które, myślę, kobiety zrozumieją, że to jest ciężkie w macierzyństwie - stwierdziła Katarzyna Zasiadły w rozmowie z Bereniką Olesińską.
W kategorii Mikrobiznes zwyciężyła natomiast Martyna Brzozowska, właścicielka platformy do nauki dziergania. Jak zaznacza przedsiębiorczyni, to właśnie macierzyństwo skłoniło ją do tego, by stworzyć tę kobiecą społeczność. - Wierzę głęboko w to, że nie trzeba być wybitnie zdolnym, że nie trzeba mieć wielu doktoratów, by osiągać sukcesy. Jestem tego przykładem doskonałym - powiedziała Brzozowska tuż po zakończeniu gali.
Małgorzata Miśkiewicz, laureatka w kategorii Biznes Roku – przychód powyżej 10 mln zł, należy do prosperującej od 30 lat rodzinnej firmy drukarskiej, dlatego temat łączenia prywatności z życiem zawodowym jest jej niezwykle bliski. - Cieszę się, że udało nam się wypracować taki balans między tym, co w pracy, a tym, co w domu. Uważam, że fajnie jest prowadzić firmę rodzinną, bo tak naprawdę razem pokonujemy tę drogę, razem ponosimy odpowiedzialność za nasze wspólne decyzje i razem odnosimy sukces - wyznała przed kamerami.
Co o wyróżnieniu na gali sądzi zwyciężczyni w kategorii Inspiratorka Roku Agnieszka Święch? Sprawdź w naszym materiale wideo umieszczonym na górze strony.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Joanna Przetakiewicz o tym, jacy mężczyźni nigdy nie zabiegali o jej względy
- Robert Makłowicz otwiera nowy biznes. "Nasze produkty są przeznaczone dla każdego"
- "Biznesy pełne pasji". Dlaczego warto wspierać przedsiębiorcze kobiety?
Reporter: Berenika Olesińska
Źródło zdjęcia głównego: dzendobry.tvn.pl