Cena kobiecego sukcesu w biznesie jest wysoka. "Moja młodsza córka mówiła do męża: mamo"

Relacja z XV gali konkursu Bizneswoman Roku
Relacja z XV edycji konkursu Bizneswoman Roku
Relacja z XV edycji konkursu Bizneswoman Roku
Czy praca może dawać szczęście
Czy praca może dawać szczęście
Jak skutecznie poprosić o awans? - napisy
Jak skutecznie poprosić o awans? - napisy
4-dniowy tydzień pracy
4-dniowy tydzień pracy
Gdzie jest moja kasa z Komunii?
Gdzie jest moja kasa z Komunii?
Oszuści wyłudzają pieniądze „na stłuczkę”
Oszuści wyłudzają pieniądze „na stłuczkę”
Jak nauczyć młodzież zarządzania pieniędzmi?
Jak nauczyć młodzież zarządzania pieniędzmi?
Jak kupować więcej za mniej?
Jak kupować więcej za mniej?
Jak rozmawiać w związku o pieniądzach?
Jak rozmawiać w związku o pieniądzach?
Pieniądze OFE zalegają na kontach ZUS-u
Pieniądze OFE zalegają na kontach ZUS-u
Pieniądz w rodzinie nigdy nie zginie?
Pieniądz w rodzinie nigdy nie zginie?
Termomodernizacja, komputery, dodatkowe zajęcia. Dyrektorzy szkół wiedzieliby na co z pożytkiem wydać pieniądze z funduszu Czarnka
Termomodernizacja, komputery, dodatkowe zajęcia. Dyrektorzy szkół wiedzieliby na co z pożytkiem wydać pieniądze z funduszu Czarnka
Jak Polacy czy zarządzają swoimi finansami?
Jak Polacy czy zarządzają swoimi finansami?
Od 1 kwietnia 400 zł dopłaty do żłobka
Od 1 kwietnia 400 zł dopłaty do żłobka
Zmiany w Kodeksie Pracy już od sierpnia
Zmiany w Kodeksie Pracy już od sierpnia
Praca dopięta na ostatni guzik - poprawka
Praca dopięta na ostatni guzik - poprawka
Dlaczego dla wielu z nas finanse to czarna magia?
Dlaczego dla wielu z nas finanse to czarna magia?
Finansowe ABC przed rozwodem
Finansowe ABC przed rozwodem
40% Polaków w związku woli mieć osobne konta
40% Polaków w związku woli mieć osobne konta
Trendy na rynku pracy 2022
Trendy na rynku pracy 2022
Olga Kalicka – mama na dwóch etatach
Olga Kalicka – mama na dwóch etatach
Jak wygląda codzienna praca w schronisku dla zwierząt?
Jak wygląda codzienna praca w schronisku dla zwierząt?
Szkoła życia pod żaglami
Szkoła życia pod żaglami
Efekt Matyldy – jej praca, jego chwała
Efekt Matyldy – jej praca, jego chwała
Praca na Spitsbergenie czeka na chętnych
Praca na Spitsbergenie czeka na chętnych
Czy 16 godzin pracy to gwarancja sukcesu?
Czy 16 godzin pracy to gwarancja sukcesu?
Osiągają sukcesy w biznesie i są dumne, że spełniły zawodowe marzenia, lecz jak same przyznają, najbardziej ucierpiały na tym ich rodziny. Redaktorka dziendobry.tvn.pl Berenika Olesińska porozmawiała z laureatkami XV edycji konkursu Bizneswoman Roku organizowanego przez fundację Sukces Pisany Szminką. - Średnio raz dziennie mam wyrzuty sumienia - wyznała jedna ze zwyciężczyń.

XV edycja Bizneswoman Roku - nowe kategorie i nagroda specjalna dla Małgorzaty Rozenek-Majdan

13 maja odbyła się gala, na której ogłoszono nazwiska laureatów konkursu Bizneswoman Roku. Pierwsza odsłona tego projektu miała miejsce 15 lat temu. Co zmieniło się od tego czasu?

- 15 lat temu były dwie kategorie: własny biznes i bizneswoman pracująca w korporacji. Dzisiaj mamy 15 kategorii. Każdego roku też patrzymy, co jest istotne na rynku, żeby to podkreślić, stąd też np. kategoria Głos Kobiet, chociażby w perspektywie tego, co wydarzyło się w 2023 roku, czyli wyborów, nie można o tym głosie kobiet zapomnieć - wyjaśnia przed kamerami dziendobry.tvn.pl Olga Kozierowska, pomysłodawczyni przedsięwzięcia i założycielka fundacji Sukces Pisany Szminką.

Jedną z jurorek konkursu była aktywna od dekad na arenie biznesowej Joanna Przetakiewicz. Na co dyrektorka popularnego domu mody zwraca uwagę podczas oceniania uczestniczek? - Patrzę na to, jak długo to trwa. Nie chodzi o efekty, a tym bardziej na pewno nie rozpoznawalność, tylko o to, jak bardzo jest to lojalne, jak długo ten pomysł jest realizowany. (...) Bo trudno nam jest ocenić np. po pół roku, czy jest to słomiany zapał, czy jest to niesamowicie ważna społecznie działalność - uświadamia bizneswoman.

W trakcie XV edycji konkursu powstałego w ramach pracy fundacji Sukces Pisany Szminką wręczono także Nagrodę Specjalną, która powędrowała do Małgorzaty Rozenek-Majdan. Jurorzy docenili starania gwiazdy TVN-u we wspieraniu leczenia niepłodności i popularyzowaniu metody zapłodnienia in vitro.

- Czuję się zadowolona z efektów naszej 8-letniej pracy. (...) Ten sukces został osiągnięty, czyli ten cel, z którym przyszliśmy na początku, jest ogarnięty. Już ta refundacja powróciła. Ale są inne obszary, którymi chciałabym się również zajmować - wyznała Rozenek-Majdan w rozmowie z redaktorką Bereniką Olesińską.

Pełną listę zwycięzców konkursu Bizneswoman Roku znajdziesz TUTAJ.

Poniżej dalsza część tekstu.

Praca i rodzina oczami polskich przedsiębiorczyń

Katarzyna Zasiadły to CEO marki opasek i akcesoriów do włosów. Przedsiębiorczyni została wyróżniona w kategorii Biznes Roku – przychód poniżej 10 mln zł. W dziendobry.tvn.pl laureatka gali oceniła, że pogodzenie spełnienia zawodowego z poświęceniem odpowiedniej ilości czasu bliskim jest wręcz niemożliwe do wykonania.

- Średnio raz dziennie mam wyrzuty sumienia. Jak urodziła się moja druga córka, to mój mąż został z nią w domu i on stał się mamą, a ja pracowałam na to, żeby być w tym miejscu, gdzie jestem dzisiaj. Ominęłam wiele momentów i często się zdarzało, że moja młodsza córka mówiła do niego "mamo". I to są takie rzeczy, które, myślę, kobiety zrozumieją, że to jest ciężkie w macierzyństwie - stwierdziła Katarzyna Zasiadły w rozmowie z Bereniką Olesińską.

W kategorii Mikrobiznes zwyciężyła natomiast Martyna Brzozowska, właścicielka platformy do nauki dziergania. Jak zaznacza przedsiębiorczyni, to właśnie macierzyństwo skłoniło ją do tego, by stworzyć tę kobiecą społeczność. - Wierzę głęboko w to, że nie trzeba być wybitnie zdolnym, że nie trzeba mieć wielu doktoratów, by osiągać sukcesy. Jestem tego przykładem doskonałym - powiedziała Brzozowska tuż po zakończeniu gali.

Małgorzata Miśkiewicz, laureatka w kategorii Biznes Roku – przychód powyżej 10 mln zł, należy do prosperującej od 30 lat rodzinnej firmy drukarskiej, dlatego temat łączenia prywatności z życiem zawodowym jest jej niezwykle bliski. - Cieszę się, że udało nam się wypracować taki balans między tym, co w pracy, a tym, co w domu. Uważam, że fajnie jest prowadzić firmę rodzinną, bo tak naprawdę razem pokonujemy tę drogę, razem ponosimy odpowiedzialność za nasze wspólne decyzje i razem odnosimy sukces - wyznała przed kamerami.

Co o wyróżnieniu na gali sądzi zwyciężczyni w kategorii Inspiratorka Roku Agnieszka Święch? Sprawdź w naszym materiale wideo umieszczonym na górze strony.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Reporter: Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: dzendobry.tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?