Już od 15 lat w ramach konkursu Bizneswoman Roku organizowanego przez Sukces Pisany Szminką wyróżniane są ciekawe i innowacyjne projekty Polek.
Katarzyna Nejman i Anna Borecka kultywują rodzinną tradycję i uczą innych wyplatać.
Konkurs Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku niezmiennie od 15 lat nagradza nie tylko polskie przedsiębiorczynie, ale także liderki i liderów działających na rzecz równości, różnorodności. Tym razem fundacja wzięła na tapet badania nad różnorodnością zespołów w pracy. Poznajmy wyniki najnowszej części raportu.
Konkurs odbywa się po raz 15.
Według najnowszego badania fundacji Sukcesu Pisanego Szminką dwie na trzy kobiety nie są zadowolone ze swoich zarobków, a co czwarta ma kłopot z negocjowaniem wynagrodzenia. Prawie połowa ankietowanych Polek pracuje więcej niż wymaga tego pełen etat. Sprawdź, co jeszcze mówi raport "Bizneswoman Roku: Polki i przedsiębiorczość 2023".
Do konkursu można przystąpić wypełniając formularz online.
Gala XIII edycji konkursu Bizneswoman Roku za nami. Wydarzenie organizowane jest przez fundację Sukcesu Pisanego Szminką. W tym roku spłynęła rekordowa liczba zgłoszeń, a obrady jury, po raz pierwszy od czasów pandemii odbyły się w normalnym trybie. Kto dostał statuetkę?
Z nami ogłoszenie wyników w kategoriach otwartych 13. edycji konkursu Bizneswoman Roku organizowanego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką. Wśród nagrodzonych znalazły się zarówno firmy tworzące i rozwijające najnowocześniejsze technologie, jak i fundacje, firma z branży beauty oraz rodzinny biznes wspierający rzemieślniczą tradycję. Oto laureatki najstarszego w Polsce konkursu nagradzającego przedsiębiorczynie.
Co trzecia firma na terenie naszego kraju należy do kobiety. Najwięcej bizneswoman działa w sektorze pomocy społecznej - wynika z nowych danych KRS. Które jeszcze branże są szczególnie bliskie Polkom? - Świat idzie naprzód, coraz więcej kobiet chce i ma możliwości, by realizować swoje ambicje biznesowe - zauważa Bożena Leśniewska.,
Olga Kozierowska jest prezeską prokobiecej Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką. W cyklu "Siła jest kobietą" opowiada o sytuacji Polek na rynku pracy, z jakimi problemami muszą się mierzyć oraz dlaczego warto mieć w sobie coś z dziecka. - Badania pokazują, że mamy najniższe poczucie wartości wśród Europejek - podkreśla.
Niemal 40 proc. polskich przedsiębiorczyń twierdzi, że prowadzenie firmy utrudnia im życie rodzinne - wynika z nowego raportu Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką. Co więcej, nawet 1/5 respondentek pracuje ponad 50 godzin tygodniowo. Co za tym stoi? Czy da się to zmienić?
Aleksandra Wolska po wygranej batalii z białaczką założyła firmę, której celem jest walka z pandemią. Technologia, którą sprowadziła do Polski, wsparła tysiące polskich rodzin, a jej energia podtrzymała na duchu wielu seniorów i osoby obawiające się COVID-19. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl opowiedziała o przedsiębiorczości, postawie życiowej i optymizmie, który zmienia świat. - Moją największą pasją jest praca z kobietami - mówiła.
Spadła liczba kobiet na stanowiskach prezesów oraz członków zarządów - wynika ze statystyk za 2021 rok. Co więcej, odnotowano też mniej firm należących do Polek. Z czego to wynika? Dlaczego obecność przedsiębiorczyń na rynku maleje?
Pewność siebie to jeden z najważniejszych czynników sukcesu w biznesie. Jednak jak pokazuje najnowszy raport "Bizneswoman Roku" Fundacji Sukces Pisany Szminką, wiele kobiet jest z nią na bakier. Mało tego ponad 1/3 Polek zdarza się prowadzić projekty lub brać w nich udział nieodpłatnie. Dlaczego tak się dzieje?
Krystyna Momot jest mamą trójki dzieci, która w latach 90. otworzyła własną firmę. By utrzymać się na rynku, co rusz wprowadza nowe rozwiązania. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl opowiada o swoim patencie na sukces i barierach, które pokonała. – Trzeba zaryzykować, aby dowiedzieć się, jak bardzo to uskrzydla i daje poczucie niezależności – mówi kobieta inspirująca Polki.
Karolina Marzantowicz szturmem podbiła świat IT. Jest autorką dwóch patentów i właścicielką startupu z ambicjami, który został nagrodzony w kategorii Organizacja Przyjazna Rodzicom w konkursie Bizneswoman Roku 2020. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl opowiada o swoich sukcesach oraz jak udało jej się połączyć życie zawodowe z prywatnym. - Bądźmy dla siebie łaskawe i wierzmy mocniej w to, że jesteśmy wystarczająco dobre - przekonuje.
Z sondy przeprowadzonej dla Dzień Dobry TVN Online wynika, że Polki są przedsiębiorcze. Zdaniem respondentów prowadzenie firmy w naszym kraju nie jest łatwym zadaniem, więc tym bardziej należy docenić kobiety, które nie boją się ryzyka i są specjalistkami w swoim fachu.
W Polsce nie brakuje kobiet, które pragną cieszyć się samodzielnością i osiągać sukcesy ekonomiczne. Przedsiębiorczość i nieprzeciętne ambicje to podstawowe atrybuty, które pozwalają im podążać za marzeniami. Polki zarządzające własnymi firmami muszą mierzyć się z licznymi wyzwaniami, jednak nie ustają w staraniach o osiąganie jak najlepszych wyników pracy. Najlepszym tego dowodem jest raport sporządzony przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką.
Fundacja Sukces Pisany Szminką rusza z nowym badaniem dotyczącym przedsiębiorczości Polek. Weź udział w ankiecie i stań się inspiracją do działania dla innych kobiet. - Zebrane odpowiedzi pozwolą nam dowiedzieć się, jak jeszcze lepiej wspierać Polki na drodze ich rozwoju zawodowego - czytamy.
Ruszyły zgłoszenia i nominacje kandydatek do XIII edycji konkursu Bizneswoman Roku, organizowanego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką. Konkurs ten nagradza przedsiębiorcze kobiety, które śmiało inwestują w swoją przyszłość. Jak się zgłosić?
Co trzecia polska firma jest założona i prowadzona przez kobiety.