Polki mają głowy pełne pomysłów na prowadzenie biznesów. Są zaradne i przedsiębiorcze. Pomaga im w tym upór, pracowitość, a czasami… kobieca intuicja i zaradność. Niekiedy jednak brak im wiary w siebie i niechętnie mówią o swoich osiągnięciach. Dlatego tak bardzo potrzebne są inicjatywy, takie jak konkurs Bizneswoman Roku, który nagłaśnia ich sukcesy, inspiruje i zachęca do działania kolejne panie.
Zobacz wideo: Siła sióstr w show-biznesie
Zostań Bizneswoman Roku
Konkurs Sukcesu Pisanego Szminką, czyli Bizneswoman Roku, od 13 lat nagradza sukcesy kobiet, które realizują ambitne projekty zawodowe w biznesie, nauce i kulturze. Jego celem jest nagłośnienie ich osiągnięć, a dzięki temu także wzmocnienie roli kobiet w życiu gospodarczym kraju. Nagrodę może otrzymać także mężczyzna, jeśli wspiera kobiety w realizacji ich planów zawodowych, dba o równowagę i włączenie kobiet w aktywność biznesową.
Potencjał kobiecej przedsiębiorczości jest olbrzymi. W 12 edycjach konkursu Bizneswoman Roku nagrodzono już 121 przedsiębiorczyń ze startupów, mikrobiznesu, małych, średnich i działających na skalę międzynarodową firm oraz liderki i liderów działających na rzecz równości, reprezentujących 27 organizacji.
Być może to Ty jesteś jedną z potencjalnych laureatek XIII edycji, która do tej pory swój sukces trzymała w ukryciu? A może Twoja mama lub siostra przeciwdziała cyfrowemu wykluczeniu lub sąsiadka otworzyła innowacyjny startup? Stań się faworytką i wyślij zgłoszenie. Śmiało opowiedz o sukcesie, wskaż kobietom drogę do realizacji biznesowych marzeń i aspiracji.
Bizneswoman Roku – jak się zgłaszać?
Kandydatki mogą same zgłosić się do XIII edycji konkursu lub zostać nominowane przez bliskie osoby, które już dostrzegły ich inicjatywę, pracę i sukcesy, a teraz chcą, aby cała Polska o nich usłyszała.
Zgłoszeń oraz nominacji można dokonać poprzez formularz online na stronie bizneswomanroku.pl do 10 stycznia 2022 roku do godz. 23:59.
Zgłoszenia są przyjmowane w następujących kategoriach:
- Biznes Roku - przychód powyżej 10 mln złotych,
- Biznes Roku - przychód poniżej 10 mln złotych,
- Liderka w Nowych Technologiach,
- Mikrobiznes,
- Organizacja przyjazna rodzicom,
- Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – liderka, biznes, organizacja,
- Startup Roku,
- Ograniczanie śladu węglowego.
Laureatki i finalistki poprzednich edycji zyskały nie tylko rozgłos, ale przede wszystkim możliwości rozwoju.
- Po 12 latach wspierania rozwoju Polek przepełnia mnie zachwyt i duma. Wiem, że jeszcze wielu z nich, przedsiębiorczyniom, liderkom należy się nagroda Bizneswoman Roku. Jedyne, co muszą zrobić, to wyciągnąć rękę po tę możliwość i zgłosić się – przekonuje Olga Kozierowska, prezeska Fundacji Sukces Pisany Szminką, pomysłodawczyni konkursu.
Inicjatywie patronuje TVN Grupa Discovery.
Zobacz też:
- Martyna Wojciechowska o nowym sezonie "Kobiety na krańcu świata": "Nie zabrakło trudnych tematów"
- "Siła jest kobietą". Malwina odczarowuje raka. "Wiele osób twierdziło, że jestem za młoda na nowotwór piersi"
- "Płakałam razem z tym dzieckiem, wyłam". Aleksandra Karolina Wiśniewska o pomaganiu na wojnie
Autor: Dominika Czerniszewska
Źródło: bizneswomanroku.pl
Źródło zdjęcia głównego: Westend61/Getty Images