własny biznes

  własny biznes

  Skuteczny biznesplan zwiększa szansę na sukces w prowadzeniu własnej działalności. By móc stworzyć dobrze prosperującą firmę, trzeba bowiem wiedzieć, w jaki sposób działać i jakie cele realizować – a właśnie tę wiedzę daje taki dokument. Dlatego przygotowania do roli przyszłego przedsiębiorcy należy rozpocząć od odpowiedzenia sobie na pytanie, jak napisać biznesplan i jak on właściwie wygląda.

  Piotr Adamczyk i Czesław Mozil Mają swoje własne restauracje. Kuba Wesołowski - hotel, a Marcin Prokop założył agencję mówców. Dlaczego gwiazdy otwierają własne biznesy? W jakie branże zaangażowali się: Rafał Maślak, Maja Bohosiewicz, Zofia Ślotała i Omenaa Mensah? Ich interesy odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Barbara Pasek.

  Wielu pracowników korporacji po pewnym czasie zaczyna odczuwać wypalenie. Co możemy wtedy zrobić? Rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady, a może założyć własną firmę? Goście Dzień Dobry TVN Jacek Santorski, Monika Adamczyk-Rokicka i Anula Kołakowska rozmawiali o tym, co trzeba w sobie mieć aby założyć biznes, który będzie odnosił sukcesy.

  Coraz większą popularnością na portalach społecznościowych, cieszą się te profile, które pokazują modnie ubrane małe dzieci. Mamy, które tworzą tego typu profile tłumaczą, że to dla dziecka zabawa. Jednocześnie otwarcie przyznają się do czerpania korzyści finansowych z prowadzenia profilu. Czy wykorzystywanie dziecka na potrzeby biznesu jest dobre? I jak to wpływa na rozwój dziecka? Gościem Dzień Dobry TVN była Magdalena Chorzewska, psycholog dziecięcy.

  Edyta Kotowicz stworzyła usługę przewozów skierowaną do mam i ich dzieci. Kierowcami są również kobiety. Ich zadaniem nie jest jedynie przewiezienie dziecka z punktu A do punktu B. Co jeszcze należy do ich obowiązków?

  Katarzyna i Jacek Anyszkiewicz dają upust swojej wyobraźni i robią niezwykłe lalki. Ich zabawki nie są jednak przeznaczone dla małych dzieci. Dlaczego? Jak para dzieli się pracą? Jak duże jest zainteresowanie ich stworkami?

  Ewa Olczak otworzyła salon kosmetyczny, który jest również otwarty w godzinach nocnych. Skąd taki pomysł? Czy usługi Pani Ewy cieszą się dużym zainteresowaniem? Kim są jej klientki?

  Sylwia i Paweł Tomaszkiewicz prowadzą w Warszawie pracownię cukierniczą specjalizującą się w pączkach. Jak długą pracownia ma tradycję? Jak małżonkowie dzielą się obowiązkami w pracy? Czy w cukierni dalej powstają pączki według receptury jej założyciela - pradziadka Pani Sylwii? I czy to prawda, że pączki kupował tu sam Józef Piłsudski?

  Tomasz Kowalski prowadzi rodzinną pracownię rękawiczek szytych na miarę. W biznesie pomaga mu żona Barbara. Rękawiczki kupujemy w sezonie jesienno-zimowym. Czym zajmują się Kowalscy wiosną i latem? Kim są ich klienci?

  Rodzina Dzikowskich z Poznania przez 24 godziny na dobę transmituje swoje prywatne życie w internecie. Co było motywacją? Czy sprzedając prywatność można zarobić? Z jakim przyjęciem spotkał się ich pomysł na biznes? Mieczysław i Barbara Dzikowscy byli gośćmi Dzień Dobry TVN. Nasze studio odwiedziła także Małgorzata Bajko, psycholog.

  Aktorka Maja Bohosiewicz razem ze swoim chłopakiem otworzyli kwiaciarnię. Czym wyróżnia się ich marka na tle konkurencji? Czy kwiaty w pudełku są autorskim pomysłem aktorki? Czy Maja osobiście dogląda biznesu i codziennie rano jeździ na giełdę kwiatową? I ile kosztuje jedno pudełko róż od Mai Bohosiewicz?

  Marta i Krzysztof jakiś czas temu porzucili życie w Warszawie i przeprowadzili się w Bieszczady. Tam narodził się pomysł na biznes. Para szyje szmaciane lalki. Kiedy powstała pierwsza lalka i dla kogo? Czy jest to opłacalny biznes?

  Branża gier przynosi dochody 50 mld $ rocznie. Nam udało się porozmawiać z twórcami gier komputerowych. Jak wyglądały początki tego biznesu? Która gra przyniosła twórcom pieniądze i sławę?

  Praca na etacie daje nam finansową stabilizację i poczucie bezpieczeństwa. Jednak wiele osób rezygnuje z tego świadomie, by otworzyć własną firmę. Jak rzucić etat i przejść na swoje? Jakie są plusy, a jakie minusy prowadzenia biznesu? Porozmawialiśmy na ten temat z praktykiem, Marcinem Iwuciem, który prowadzi bloga o finansach osobistych.

  Z Alanem Anderszem, instruktorem crossfitu i wielkim fanem stickersów, na plaży w Jastarni, spotkał się Olivier Janiak. Aktor opowiedział o swojej wielkiej pasji i biznesie, który prowadzi.

  Michał Niewiadomski skończył zarządzanie i robi MBA. Wspólnie z żoną prowadzi biznes. Jest mimem. Dlaczego mimowie w czasie występu się nie odzywają? Czy jest zapotrzebowanie na tego typu występy artystyczne? Z jakim spotykają się przyjęciem?

  Natalia Żyro skończyła odnowę biologiczną i postanowiła założyć własny biznes. Bardzo ważny jest dla niej kontakt z naturą, dlatego też w swoich zabiegach wykorzystuje potencjał wsi. Co to oznacza? Kto pomaga jej w prowadzeniu biznesu? Czym różni się jej SPA od innych tego typu ośrodków? Natalia Żyro i Waldemar Dąbrowski o prowadzeniu SPA w mazurskich warunkach powiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.

  Cykl "Kobiecy biznes" w Dzień Dobry TVN, przedstawiający historie kobiet, które odważyły się na prowadzenie własnej działalności, jest z nami już pięć lat. W tym czasie niektóre z pań z ciekawego pomysłu stworzyły bardzo dobrze prosperujące firmy. Jak sobie obecnie radzą? Jaki jest ich przepis na sukces? I co radzą innym początkującym w biznesie kobietom?

  Wiele osób marzy o tym, żeby w końcu być na swoim. Jakie należy podjąć kroki, by otworzyć własną firmę? Na co zwrócić szczególną uwagę? W co warto obecnie inwestować? I jakie młodzi przedsiębiorcy popełniają najczęściej błędy? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Romana Szymczaka – konsultanta i trenera ds. rozwoju biznesu.

  Joanna Jabłczyńska z wykształcenia jest radcą prawnym. Razem ze swoim przyjacielem prowadzi kancelarię. Czy oprócz biznesu łączy ich coś wiecej? Wspólnicy wyjechali ostatnio na wspólne wakacje. Czy aktorka znalazła nową miłość? Joanna Jabłczyńska zdradziła kilka sekretów z życia prywatnego dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej.

  W Dzień Dobry TVN gościliśmy Monikę Lenarczyk i Marysię Kowalewską, które projektują i szyją stroje do baletu. Koleżanki postanowiły stworzyć alternatywę dla klasycznych, nieco pretensjonalnych tiulowych kostiumów. Co wyróżnia ich ofertę? Czy małym baletnicom spodobały się nie krępujące ruchów, kolorowe kombinezony i body?

  Top modelka wkrótce otworzy w Warszawie restaurację wegańską. Będzie to pierwszy biznes Anny poza modelingiem, dlatego projekt bardzo ją stresuje. Czym jest "pakiet detoksowy"? Czy Jagodzińska często sama przeprowadza oczyszczanie swojego organizmu? I co o prowadzeniu własnej działaności sądzi narzeczony Ani Jagodzińskiej? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieska Jastrzębska.

  Magda Pilaczyńska maluje oryginalne wzory na porcelanowych talerzach. Dlaczego ma słabość do starych naczyń? Co oznaczają symbole malowane na talerzach? Co fascynuje Magdę w estetyce lat 60.? Jak to się stało, że rzuciła pracę w korporacji i została graficzką? Kim są klienci Magdy?

  Jakiś czas temu, żona piłkarza razem ze swoją młodszą siostrą zaczęła projektować biżuterię. Choć to dopiero początek ich współpracy, dziewczyny już maja sporo zamówień. Czy własny biznes zajmuje im dużo czasu? Kiedy siostry otworzą pierwszy sklep? Czym inspirowały się Sara i Ines podczas projektowania? Czy w ofercie znajdziemy również brylanty? Z dziewczynami spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Od roku Adam Darski mieszka w Sopocie. Muzyk stworzył tu nowe miejsce. Czym jest "Libacja"? Dlaczego Nergal chciał mieć swój własny klub? Kto może tu przyjść? Czy w nawale obowiązków Adam Darski będzie miał czas na prowadzeniu biznesu w Sopocie?

  Jak szybko powrócić do formy sprzed ciąży? Co zrobić, gdy w nawale obowiązków nie ma czasu na fitness na siłowni? Sposób znalazła Joanna Brzezińska, która zaczęła ćwiczyć podczas spacerów z kilkumiesięcznym dzieckiem. Jak udało jej się zachęcić do tego również inne mamy? Czy wózek jest dobrym narzędziem do pracy? Jak wymyśla swoje programy do ćwiczeń? Czym sie inspiruje? Czy ich wykonywanie jest bezpieczne?

  Na Podlasiu dziennikarkę Dzień Dobry TVN ugościły piękne siostry. Rozalia, Laura i Natalia, a także ich mama Anna. Rodzina Mancewiczów prowadzi w Pomigaczach gospodarstwo agroturystyczne. Czy dziewczyny zawsze chciały przejąć rodzinny biznes i pracować na wsi? Dlaczego ich mama nie chciała, by córki studiowały dalej niż w Białymstoku? Czy sióstr nie kusiło życie w wielkim mieście? Jak dzielą się obowiązkami w prowadzeniu agroturystyki? I czy się kłócą? Zapytała o to Katarzyna Olubińska.