kobiecy biznes

  Gala XIII edycji konkursu Bizneswoman Roku za nami. Wydarzenie organizowane jest przez fundację Sukcesu Pisanego Szminką. W tym roku spłynęła rekordowa liczba zgłoszeń, a obrady jury, po raz pierwszy od czasów pandemii odbyły się w normalnym trybie. Kto dostał statuetkę?

  Z nami ogłoszenie wyników w kategoriach otwartych 13. edycji konkursu Bizneswoman Roku organizowanego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką. Wśród nagrodzonych znalazły się zarówno firmy tworzące i rozwijające najnowocześniejsze technologie, jak i fundacje, firma z branży beauty oraz rodzinny biznes wspierający rzemieślniczą tradycję. Oto laureatki najstarszego w Polsce konkursu nagradzającego przedsiębiorczynie.

  Ruszyły zgłoszenia i nominacje kandydatek do XIII edycji konkursu Bizneswoman Roku, organizowanego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką. Konkurs ten nagradza przedsiębiorcze kobiety, które śmiało inwestują w swoją przyszłość. Jak się zgłosić?

  Kobiety odgrywają znaczącą rolę w biznesie. Chcą się rozwijać i walczą o swoją pozycję jak lwice. Czasem o krok przegrywają w drodze do awansu. Natomiast studia MBA mogą pomóc rozwiązać ten problem i pokonać przeszkody w ścieżce do sukcesu zawodowego.

  Dorota Wellman w swoim programie "Inspirujące kobiety", który można zobaczyć na antenie TVN Style, pokazuje panie, które wspierają inne kobiety i pomimo wielu przeciwności losu, spełniają marzenia. Paulina Sielska jest instruktorką zumby, a miała być doktorem polonistyki.

  Według statystyk w Polsce jest najwyższy na świecie wskaźnik przedsiębiorczości kobiet. Mimo to ich firm jest dwa razy niż firm prowadzonych przez mężczyzn. Dlaczego? Z jakimi problemami muszą się mierzyć panie, które prowadzą własny biznes? Co zrobić, by przetrwać na rynku? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: Katarzynę Wierzbowską, która prowadzi fundację wpierającą kobiety zakładające własny biznes, menadżerkę Patrycję Strzelecką i prowadzącą własną firmę Annę Skórzyńską.

  Goście Dzień Dobry Wakacje: Sandra Kopyt i Kalina Papierska to bardzo kreatywne kobiety. Ta pierwsza pełnię szczęścia osiąga odnawiając meble i stylizując wnętrza, a druga - tworząc piękne rzeczy. Kto przekazał im te pasje? Skąd pochodzą nabywcy ich produktów? Co to jest sutasz i scrapbooking?

  Edyta Kotowicz stworzyła usługę przewozów skierowaną do mam i ich dzieci. Kierowcami są również kobiety. Ich zadaniem nie jest jedynie przewiezienie dziecka z punktu A do punktu B. Co jeszcze należy do ich obowiązków?

  Natalia Żyro skończyła odnowę biologiczną i postanowiła założyć własny biznes. Bardzo ważny jest dla niej kontakt z naturą, dlatego też w swoich zabiegach wykorzystuje potencjał wsi. Co to oznacza? Kto pomaga jej w prowadzeniu biznesu? Czym różni się jej SPA od innych tego typu ośrodków? Natalia Żyro i Waldemar Dąbrowski o prowadzeniu SPA w mazurskich warunkach powiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.

  Cykl "Kobiecy biznes" w Dzień Dobry TVN, przedstawiający historie kobiet, które odważyły się na prowadzenie własnej działalności, jest z nami już pięć lat. W tym czasie niektóre z pań z ciekawego pomysłu stworzyły bardzo dobrze prosperujące firmy. Jak sobie obecnie radzą? Jaki jest ich przepis na sukces? I co radzą innym początkującym w biznesie kobietom?

  Joanna Jabłczyńska z wykształcenia jest radcą prawnym. Razem ze swoim przyjacielem prowadzi kancelarię. Czy oprócz biznesu łączy ich coś wiecej? Wspólnicy wyjechali ostatnio na wspólne wakacje. Czy aktorka znalazła nową miłość? Joanna Jabłczyńska zdradziła kilka sekretów z życia prywatnego dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej.

  W Dzień Dobry TVN gościliśmy Monikę Lenarczyk i Marysię Kowalewską, które projektują i szyją stroje do baletu. Koleżanki postanowiły stworzyć alternatywę dla klasycznych, nieco pretensjonalnych tiulowych kostiumów. Co wyróżnia ich ofertę? Czy małym baletnicom spodobały się nie krępujące ruchów, kolorowe kombinezony i body?

  Karolina i Bogusława Schubert od roku robią cytrynowe konfitury. Choć prowadzą firmę od niedawna, już mają stałych klientów. Jak mówią: "Nie umiałyśmy sprzedawać, ale ładnie wyglądałyśmy". Jak to się stało, że wspólne założyły biznes? Kto je do tego namówił? I co je wyróżnia?

  Top modelka wkrótce otworzy w Warszawie restaurację wegańską. Będzie to pierwszy biznes Anny poza modelingiem, dlatego projekt bardzo ją stresuje. Czym jest "pakiet detoksowy"? Czy Jagodzińska często sama przeprowadza oczyszczanie swojego organizmu? I co o prowadzeniu własnej działaności sądzi narzeczony Ani Jagodzińskiej? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieska Jastrzębska.

  Magda Pilaczyńska maluje oryginalne wzory na porcelanowych talerzach. Dlaczego ma słabość do starych naczyń? Co oznaczają symbole malowane na talerzach? Co fascynuje Magdę w estetyce lat 60.? Jak to się stało, że rzuciła pracę w korporacji i została graficzką? Kim są klienci Magdy?

  Jak szybko powrócić do formy sprzed ciąży? Co zrobić, gdy w nawale obowiązków nie ma czasu na fitness na siłowni? Sposób znalazła Joanna Brzezińska, która zaczęła ćwiczyć podczas spacerów z kilkumiesięcznym dzieckiem. Jak udało jej się zachęcić do tego również inne mamy? Czy wózek jest dobrym narzędziem do pracy? Jak wymyśla swoje programy do ćwiczeń? Czym sie inspiruje? Czy ich wykonywanie jest bezpieczne?

  Dlaczego dziewczyny zdecydowały się tworzyć pościel? Co przeszkadzało im w ofercie, jaką możemy znaleźć w sklepach? Gdzie szyją swoje pościele i kto im w tym pomaga? Czy nie bały się, że prowadzenie wspólnego biznesu negatywnie wpłynie na ich przyjaźń? Co jeszcze znajdziemy w ofercie ich marki? W studiu Dzień Dobry TVN o wspólnym biznesie opowiedziały Sylwia Bartyś-Miłkowska, Joanna Malicka i Joanna Włodarek. A Marcin Prokop postanowił sprawdzić, jak śpi się w takiej pościeli...

  Magdalena Socha i Maria Folta projektują suknie ślubne. Ich kreacje są inne niż wszystkie. W czym tkwi ta wyjątkowość? Jak udało im się trafić na estetyczną niszę? Jakich tkanin używają? I dlaczego ich suknie są głównie białe? O prowadzeniu własnej firmy Magdalena i Maria opowiedziały w studiu Dzień Dobry TVN.

  Marzena Biernacka i Ewa Wituszyńska produkują kulki Kegla. W jakich okolicznościach wpadły na pomysł rozwinięcia takiego biznesu? Czy ich produkty mają atesty? Jakie są problemy, jeśli mięśnie Kegla nie są wyćwiczone? W jakich okresach życia kobiety przydają się kulki Kegla?

  Anna Kapera to zwyciężczyni czwartej edycji programu You can dance. Jednak jej biznes nie jest związany z tańcem. Wraz ze swoją koleżanką Martyną Czakanetsa projektuje ubrania dla mam i dzieci. Skąd pomysł na taki biznes? Skąd czerpią pomysły na wzory ubrań? Czy są to rzeczy na każdą okazję? Obie panie gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Ciążowy brzuszek każdej kobiety ma inny rozmiar i kształt. Jak dopasować ubranie do ciążowych krągłości? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Magdalena Grabowska-Lewicka oraz Monika Bondarowicz, które zaprojektowały serię takich ubrań, które można nosić w tracie i po ciąży.

  Ich ubrania są jadalne, świecą jak latarka i pachną wanilią i czekoladą. Marta Kaczmarek i Agnes Lecznar-Wons produkują interaktywną odzież dla dzieci. Wszystko produkują w Polsce. Z czego są robione te ubrania, że mają takie właściwości. Do ilu prań utrzymują się właściwości magiczne tych ubrań?

  Sylwia Antoszkiewicz i Katarzyna Jaźnicka nie są z wykształcenia lekarzami, ale postanowiły projektować i szyć uniformy dla lekarzy i pielęgniarek. Skąd pomysł na ten biznes? Kto jest dla nich inspiracją? Czy ograniczają się tylko do uniformów medycznych?

  Kobiety lubią brać los w swoje ręce. Znalazło to odzwierciedlenie w ilości firm, które zakładają kobiety. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Katarzyna Wierzbowska z Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet. Jakie przeszkody mogą stać na drodze, którą kroczą kobiety sukcesu? Kto stymuluje kobiety, a kto odwodzi je od ewentualnej decyzji o założeniu własnej firmy? Jakie są typowo kobiece biznesy?

  Magdalena Błotko to dyplomowana kosmetyczka, która zdecydowała się otworzyć mobilny zakład kosmetyczny. Jak wygląda jej praca? Czy panie chętnie korzystają z usług zakładu Magdy? Kim są jej klientki? Czy są plusy takiego biznesu?

  Mogą być pluszakami, ukochanymi maskotkami nie tylko dla dzieci, ale i ozdobą domu. Pluszowe lamy opanowały dziś studio Dzień Dobry TVN. A wszystko zaczęło się od robienia na szydełku...Dwie siostry: Bogna Ganoza-Świerczek i i Karolina Mejia – Świerczek zwarły szyki i tak powstały słodkie lamy w ekstrawaganckich ubrankach. Jak dzieci reagują na tego rodzaju maskotki?

  Stoliki, biurka, stoliczki na kółkach - Monika Adamczyk-Rokicka projektuje meble z europalet. Jak powstają te wyjątkowe meble, kto jest ich odbiorcą i co Pani Monika robiła przed założeniem własnego biznesu? O tym opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  Oj, zrobiło się wesoło i gwarnie w Dzień Dory TVN! A to za sprawą Leny, Leona i Mai, którzy - niczym nieskrępowani - bawili się zabawkami przygotowanymi przez ich osobiste mamy. Obie panie - Klaudia Wcisło i Katarzyna Babicka - są projektantkami niezwykłych gadżetów dla dzieci. W Dzień Dobry TVN powiedziały, jak powstał ich wspólny biznes, jakie materiały wykorzystują do tworzenia tych niezwykłych rzeczy oraz, gdzie i za ile można kupić te cudeńka.

  Oto historia dwóch sióstr Aleksandry i Anety Chmielewskich - młodych projektantek, które postanowiły poprzez modę promować Polskę. W swoich projektach wykorzystują symbole kojarzące się z naszym krajem. Są to m.in.: orzełek, syrenka warszawska czy smok wawelski. Kupilibyście ubrania z ich kolekcji?

  Czerny, biały, szary, granatowy to kolory przyjęte w świecie biznesu. Poznajcie projektantkę mody Dominikę Koczot-Mosz, która postanowiła to zmienić i wprowadzić do świata mody biznesowej żywsze kolory i ciekawe kroje. Dzięki jej projektom kobiety wyglądają nie tylko profesjonalnie, ale również pięknie.