Gwiazdy

Wyjazdy bez partnera. Psycholog: "Ten oddech od siebie czasem jest wskazany"

Gwiazdy

Przed nami sezon urlopowy, a więc nasuwa się pytanie – gdzie i z kim spędzić urlop? Z ukochanym? A może czas wyrwać się z rutyny i pojechać z przyjaciółkami na weekend? O wadach i zaletach wyjazdów bez partnera porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Pauliną Biernat, psycholożką i trenerką rozwoju osobistego, oraz aktorem Wojciech Błachem i jego żoną, Agnieszką Błach.

Czy Wojciech Błach uczestniczy w męskich wyjazdach?

Na temat wyjazdów męskich i damskich powstało wiele legend. Część z nich dotyczy zdrad i zazdrości. Natomiast psycholożka Paulina Biernat przekonuje, że to nie kwestia wyjazdu, a tego, czy potrafimy ufać drugiej osobie .

Tego samego zdania są Wojciech i Agnieszka Błach. Co prawda aktor ze względu na swoją pracę nie ma potrzeby podróżowania z kolegami, za to jego żona chętnie uczestniczy w damskich wypadach. – 180 dni spędzam poza domem. Jeśli nie jestem w każdym miesiącu przez tydzień w hotelu we Wrocławiu, mam inne potrzeby – argumentował aktor. Dlatego też Wojciech Błach ogranicza się jedynie do podróży z synami.

– Od kiedy staliśmy się rodziną z dziećmi i mamy chłopców, to się zamieniło. Zastanawiam się, czy to nie jest tak, że ja zbieram siły, żebym za rok za dwa, odnowił te swoje wyjazdy na jachty, Mazury, Grecja itd. – tłumaczył.

Agnieszka Błach natomiast od lat regularnie wychodzi z koleżankami na miasto i urządza sobie z nimi damskie wypady. Podkreśliła jednak, że jest to bardzo indywidualna kwestia. - Dla mnie wyjazdy osobno są super, ale wiem, że to zależy od pary. Moi rodzice na przykład nigdy bez siebie nie pojechali – mówiła w Dzień Dobry TVN.

Czy wyjazdy bez partnera dobrze wpływają na relację?

- To zależy od etapu w związku, bo są momenty, kiedy para pracuje i mieszka razem, więc ten oddech od siebie jest wręcz wskazany. Są mężczyźni, którzy mają swoje pasje: jachty, narty, rowery i po prostu tego potrzebują, a są tacy, którzy mają teraz synów i to im wystarcza – tłumaczyła Paulina Biernat, trenerka rozwoju osobistego.

Jak dodała, wyjazdy damskie korzystnie wpływają na kobiety. Zauważyła, że panie we własnym gronie czują się swobodnie, mogą poplotkować i odetchnąć od obowiązków. Mało tego, gdy udają się, np. na obóz taneczny to pogłębiają swoją pasję, a do domu wracają wypoczęte i z nową siłą.

Posłuchaj całej rozmowy z naszymi gośćmi w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl .

Zobacz także:

Dlaczego nastolatkowie tak mocno przeżywają porażki? "Dzieciaki dzisiaj mają niemal wszystko, ale brakuje im jednego"

Ma zaledwie 20 lat, 5 milionów fanów i ważną misję. Kinga Sawczuk: "Mam wielką odpowiedzialność, jeśli chodzi o moich widzów"

Jak zdrowo zrzucić zbędne kilogramy? Dietetyczka nie wyklucza słodyczy z diety

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości