urlopy

  Sprawdź dokładne daty, żeby zaplanować przyszłoroczne urlopy.

  Rezydent: uśmiechnięty, w pięknym uniformie, profesjonalny i doskonale przygotowany do pracy. Tyle w teorii. Bo rzeczywistość - jak to ma w zwyczaju - pisze zupełnie inne scenariusze.

  Czym jest tzw. stresslaxing i skąd się bierze? Porozmawialiśmy o tym z dr. Mateuszem Grzesiakiem, psychologiem, wykładowcą oraz konsultantem.

  Paulina Krupińska-Karpiel opowiedziała nam o swoich planach wakacyjnych. Prowadząca Dzień Dobry TVN chce spędzić wolny czas z najbliższymi. Gdzie pojadą?

  Jakie są jej konsekwencje zawodowe i finansowe?

  Choć lato jeszcze się nie zaczęło, wiele osób zaczyna planować już swoje wakacje.

  Dane przeanalizowane przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego wskazują, że Polacy niechętnie wynajmują pokoje na weekend majowy 2022. Zdaniem ekspertów wpływ na tę sytuację ma kilka czynników.

  Kalendarz świąt i długich weekendów w 2022 roku umożliwia wcześniejsze zaplanowanie urlopów. Z końcem roku 2021 wiele osób będzie musiało zadeklarować terminy urlopowe. Sprawdź, kiedy wypadają dni wolne od pracy.

  Wakacje to idealny czas na odpoczynek i zbieranie sił na cały rok. Znane osoby chętnie dzielą się w sieci zdjęciami ze swoich wyjazdów, na które często wybierają się nie tylko z rodziną, ale także w towarzystwie przyjaciół czy bliskich znajomych. Choć niektóre przyjaźnie w polskim show-biznesie są nam dobrze znane, to bywają i takie, które mogą być sporym zaskoczeniem.

  Agnieszka Dygant pochwaliła się w sieci kadrem z urlopu. Aktorka wybrała się na Mazury, by cieszyć oczy malowniczymi krajobrazami. Niestety błogi wypoczynek przerwała niespodziewana choroba. "U nas rotawirus dziesiątkuje szeregi" – zdradziła fanom.

  Połowa wakacji już za nami. Gdy jedni z uśmiechem na twarzy wspominają tegoroczne podróże, inni dopiero pakują walizki. Pięknymi kadrami z urlopu podzielili się nasi prowadzący. Gdzie wypoczywali Dorota Wellman, Marcin Prokop i Bartek Jędrzejak?

  Przed nami sezon urlopowy, a więc nasuwa się pytanie – gdzie i z kim spędzić urlop? Z ukochanym? A może czas wyrwać się z rutyny i pojechać z przyjaciółkami na weekend? O wadach i zaletach wyjazdów bez partnera porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Pauliną Biernat, psycholożką i trenerką rozwoju osobistego, oraz aktorem Wojciech Błachem i jego żoną, Agnieszką Błach.

  Piotr Mosak jest dobrze znanym naszym widzom psychologiem, współpracującym przy programie "Ślub od pierwszego wejrzenia". To on dobiera do siebie potencjalnych małżonków, a w dalszych odcinkach udziela im rad. Można więc powiedzieć, że na związkach zna się jak mało kto.

  2020 rok był nietypowy dla wielu z nas, także w pracy. Nie wszyscy - także ze względu na pandemię i związane z nią zmiany w systemie działania firm - zdołali w pełni wykorzystać cały urlop. Czy wolne dni przepadły? Jak je wykorzystać?

  Zgodnie z planowanymi zmianami około 8 tys. ludzi zatrudnionych w służbie cywilnej może stracić możliwość wzięcia dodatkowego urlopu. Szef Stałego Komitetu Rady Ministrów zapowiedział kolejne zmiany. Na czym będą polegały?

  Teoretycznie okres wakacyjny to czas, kiedy odnotowuje się spadek popytu na rynku samochodowym. Jednak sytuacja w 2020 wygląda inaczej, analitycy rynku nie wykluczają, że chętnych na zakup auta będzie więcej niż zwykle o tej porze roku. W dobie pandemii znacząco zwiększył się bowiem popyt na kampery. Skąd to zainteresowanie?

  Czy Wielki Piątek powinien być dniem wolnym od pracy? Czy Polacy chcą, by ten dzień był dniem wolnym? Czy nie mamy za dużo tych wolnych dni w roku? Co na to pracodawcy? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy dziennikarza Mateusza Walczaka z TVN24 BIS.

  Choć pogoda na to nie wskazuje, to przed nami długi, majowy weekend, a wkrótce także wakacje. Dlatego warto już teraz zastanowić się nad tym, dokąd wybrać się na zasłużony odpoczynek i urlop. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Justynę Tomańską i Mariusza Totoszko, życiowych partnerów, którzy opowiedzieli o swoich rodzinnych podróżach i o tym, dlaczego warto wypoczywać za granicą na kempingach. Dlaczego Mariusz i Justyna lubią odpoczywać na kempingu? Ile kosztuje taki wypoczynek? Czy kemping może być luksusowy? Zobaczcie, jak odpoczywali i bawili się na kempingu w ubiegłym roku!