Piotr Mosak ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" o tym, jak nie pokłócić się podczas urlopu

Jak wyjechać razem na urlop i się nie pokłócić?
Piotr Mosak jest dobrze znanym naszym widzom psychologiem, współpracującym przy programie "Ślub od pierwszego wejrzenia". To on dobiera do siebie potencjalnych małżonków, a w dalszych odcinkach udziela im rad. Można więc powiedzieć, że na związkach zna się jak mało kto.

Majówka nieoficjalnie rozpoczyna sezon na krótsze i dłuższe wyjazdy turystyczne. Urlop ma być czasem odpoczynku, ale dobrze wiemy, że wspólne wycieczki nierzadko sprzyjają kłótniom w związku. Co ciekawe, Piotr Mosak w rozmowie z naszym redaktorem przyznał, że pary wcale nie muszą podróżować razem. Potrzeba wypoczynku w pojedynkę jest zrozumiała zwłaszcza teraz, kiedy często nie tylko mieszkamy, ale też pracujemy z naszym partnerem lub partnerką w jednym mieszkaniu. - W pewnym momencie możemy mieć potrzebę odseparowania się od rzeczywistości, w której jesteśmy i to nie jest nic strasznego dla związku. Chodzi o to, żeby naładować akumulatory - tłumaczył.

Wyjazd na urlop z partnerem - jak zrobić to dobrze?

Bardzo często kłótnie związane ze wspólnym urlopem zaczynają się już na etapie planowania. To, że jesteśmy ze sobą nawet wiele lat, wcale nie musi oznaczać, że w ten sam sposób lubimy spędzać wolny czas. Piotr Mosak polecił, żeby jeszcze przed wyborem miejsca wyjazdu, najpierw szczerze porozmawiać z drugą połówką o tym, przed czym uciekamy i jakie mamy oczekiwania względem wspólnego wyjazdu. Nawet jeśli większość z nich okaże się rozbieżna, powinniśmy skupić się na punktach wspólnych. - Jeżeli to jest trzydniowy weekend, to nie być może nie da się zaspokoić potrzeb wszystkich w 100 procentach - zauważył.

Nierzadko zdarza się, że do gabinetu Piotra Mosaka trafiają pary, które pokłóciły się właśnie podczas wspólnego wyjazdu. Jak przyznał, obie strony często mają do siebie pretensje o to, że "nie tak miało być". W gabinecie okazuje się jednak, że partnerzy na nic się nie umawiali. Jedna ze stron co najwyżej zakomunikowała coś, nie czekając na odpowiedź.

Piotr Mosak i dobre praktyki dla par

Najważniejsza w związku powinna być komunikacja. Dzięki częstym rozmowom kłócimy się rzadziej, choć oczywiście nie wyrugujemy sprzeczek na stałe z naszej codzienności. Piotr Mosak zwrócił też uwagę, że każda para potrzebuje czasu na to, aby się poznać i zrozumieć. Parom z krótkim stażem zaproponował, żeby co drugi wyjazd był spełnieniem oczekiwań drugiej połówki. - Dam ci taki taki wyjazd, jaki będziesz chciała, a ty dasz mi taki wyjazd, jaki ja będę chciał. Tu jeszcze badamy kolejną siłę związku, siłę akceptacji i tego na ile mogę coś dla kogoś zrobić - podsumował psycholog.

Psycholog Piotr Mosak aktywnie udziela się mediach społecznościowych. Znajdziecie go na Instagramie.

Zobacz wideo: Jak wyjechać razem na urlop i się nie pokłócić?

Zobacz też:

Katarzyna Bosacka pokazała zdjęcie ze ślubu: "Tłenty for"

"Ślub od pierwszego wejrzenia 5": pojawiają się pierwsze małżeńskie konflikty. Czy uda się je zażegnać?

Sting i jego żona zostali ambasadorami San Marino. Gościem na zaprzysiężeniu był znany piosenkarz

Autor: Mateusz Łysiak

podziel się:

Pozostałe wiadomości