Paulina Biernat

  Paulina Biernat

  Przed nami sezon urlopowy, a więc nasuwa się pytanie – gdzie i z kim spędzić urlop? Z ukochanym? A może czas wyrwać się z rutyny i pojechać z przyjaciółkami na weekend? O wadach i zaletach wyjazdów bez partnera porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Pauliną Biernat, psycholożką i trenerką rozwoju osobistego, oraz aktorem Wojciech Błachem i jego żoną, Agnieszką Błach.

  W Wielkiej Brytanii powołano Ministerstwo do spraw Samotności, ponieważ z raportu przygotowanego przez brytyjską komisję rządową wynika, że aż 9 mln dorosłych mieszkańców tego kraju jest „często lub zawsze samotnych”. Ale izolacja społeczna jest nie tylko problemem osób zamieszkujących Wyspy. To tak naprawdę epidemia współczesnego świata. Jak to jest, że ludzie, którzy mają tyle narządzi służących komunikacji są coraz bardziej samotni? Dlaczego tak trudno znaleźć partnera na całe życie? O problemie rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: ekspertką do spraw relacji Dagmarą Mańką, psycholog Pauliną Biernat i aktorka Marysią Konarowską.

  Są kobiety, które niechętnie przyznają się do swojego wieku. Skąd się to bierze? Zastanawialiśmy się nad tym w Dzień Dobry TVN z: psycholog Pauliną Biernat i pisarką Katarzyną Lengren. Czy panie goszczące w naszym studiu też wolą ukrywać swój wiek?

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił Rey Ceballo & Tripulacion Cubana. Rey Ceballo to kubański pianista, wiolonczelista, kompozytor i aranżer. Posłuchajcie tych gorących rytmów i dajcie się porwać do tańca.

  Zdaniem Marcina Prokopa - dziennikarz Mateusz Hładki to człowiek, który zazwyczaj stoi na środku parkietu i niewiele się rusza. Dlatego postanowiliśmy wprawić go w ruch i oddać w ręce tancerki Pauliny Biernat. Paulina zaproponowała mu lekcję salsy. Jak poradził sobie z tym wyzwaniem Mateusz? Czy nauczył się kroków? Kto prowadził w tańcu - Mateusz czy paulina? I jak dopingowała go Dorota Wellman z Marcinem Prokopem?

  Są pary, którym razem jest źle, ale bez siebie jeszcze gorzej. Rozchodzą się więc, aby potem znowu do siebie wrócić. Dlaczego ludzie schodzą się? Czy to ma sens? Czy warto to robić z powodu dzieci? Rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psychologami: Pauliną Biernat i Piotrem Mosakiem.

  Niektórym kobietom trudno znaleźć partnera. Dlaczego? O błędach, jakie popełniają singielki rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: vlogerką Klaudią Klarą i psycholog Pauliną Biernat. Dowiedzieliśmy się również, jakie są typy singielek i co zrobić, żeby znaleźć wymarzonego mężczyznę.

  Przyjaźnią się od 2011 roku. Jeździli razem na wakacje, występowali w programach i przeżyli niejedną imprezę. Jakim przyjacielem jest Michał Szpak? Jak razem z tancerką Pauliną Biernat spędzają wspólny czas? Czy zawsze mogą na siebie liczyć?

  Czy w Polsce dokonała się rewolucja seksualna? Prof. Lew Starowicz wraz ze swoją doktorantką - Kamilą Czajkowską, przeprowadził badania na temat seksualności kobiet w Polsce. Wynika z nich, że Polki coraz otwarciej mówią o swoich potrzebach seksualnych, są bardziej wyzwolone, częściej i chętniej uprawiają seks. O tym, co zmieniło się w seksualnej świadomości Polek, rozmawialiśmy z Moniką Staruch i Pauliną Biernat.

  Jedni potrzebują więcej czasu na rozpoczęcie kolejnego poważnego związku, a inni szybko są gotowi na nową miłość. A jak jest w przypadku gości Dzień Dobry TVN: wokalistki Iwony Węgrowskiej i aktora Piotra Zelta? Dlaczego - według psycholog Pauliny Biernat - lepiej nie stosować zasady "klin klinem"? Okazało się, że Piotr Zelt znalazł nową miłość. Jaka wiąże się z tym historia?

  Są młode, odnoszą sukcesy zawodowe i coraz częściej sięgają po alkohol. Co - oprócz samotności - jest powodem picia? Dlaczego kobiety uzależniają się szybciej? Rozmawialiśmy o tym z socjologiem prof. Mariuszem Jędrzejko, modelką Iloną Felicjańską i psycholog Pauliną Biernat.

  Wiele kobiet potrafi zadbać o siebie finansowo, a w domu zrobić niemalże wszystko. Czy takim paniom potrzebny jest zaradny mężczyzna? Dlaczego coraz więcej kobiet bierze ster we własne ręce, a zaradnych panów jest coraz mniej? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: dziennikarkę Odetę Moro, aktorkę Annę Oberc i psycholog Paulinę Biernat.

  Mieszkanie nie musi być perfekcyjnie urządzone, najważniejsze, by było "po naszemu". Co gwiazdy robią po swojemu? Blogerka kulinarna Marta Dumek nie uznaje ograniczeń w kuchni. Paulina Biernat po swojemu robi nietypowe śniadania, a Jessica Mercedes po swojemu urządziła swoje mieszkanie. Co po swojemu robi Anna Mucha?

  Okazuje się, że tańczyć można wszędzie - na plaży, wodzie i ulicy. Udowodniły to uczestniczki obozu tanecznego zorganizowanego na Sycylii przez Paulinę Biernat. Zobaczcie, co przeżyły i co przygotowały dla tubylców.

  Paulina Biernat zaprosiła na Sycylię kobiety różnych profesji i w różnym wieku. A wszystko po to, aby rozkwitły w tańcu. Co z tego wyszło? Zobaczycie w najbliższą sobotę w Dzień Dobry Wakacje.

  Dawniej mezaliansem określano małżeństwo z osobą pochodzącą z niższego stanu. Okazuje się, że obecnie określenie wcale nie straciło na znaczeniu. Jakie związki uważamy obecnie za mezalians? O tym, co niestosowne, w studiu Dzień Dobry TVN, rozmawialiśmy z psycholog Pauliną Biernat i socjolog Emilią Paprzycką.

  Niegdyś kielecki Dworzec PKS był dumą miasta. Wszystko za sprawą jego oryginalnej architektury, przypominającej statek UFO, a wymyślonej przez pana Edwarda Modrzejewskiego. Czy mieszkańcy miasta dalej darzą go sentymentem? Podobno dla wielu Dworzec był startem do wielkiej kariery. Jakie Dworzec ma znaczenie dla naszych gości? Na kanapach Dzień Dobry TVN: zasiedli: Filip Springer, architekt, znawca architektury PRL, Paulina Biernat, psycholog, Barbara Pasek, dziennikarka Włodek Pawlik, pianista.

  Magda i Tomasz Wysoccy, bohaterowie kolejnego odcinka cyklu "Para do poprawy", są małżeństwem od 19 lat. Mają dwójkę dzieci. Prawie dorosłego już syna i 2-letnią córkę, która urodziła się bez przełyku. Dlaczego zwrócili się do Pauliny Biernat z prośbą o pomoc? Jakie mieli problemy w związku? Czy zastosowali się do rad Pauliny? Jak odnaleźć bliskość w związku z długim stażem?

  Wiele osób bardzo głęboko przeżywa rozstanie z partnerem - nawet na poziomie zbliżonym do żałoby po bliskim. W Dzień Dobry TVN - wraz z psycholog Pauliną Biernat i aktorką Anną Oberc - zastanawialiśmy się nad skuteczną metodą, która pomoże pozbierać się po rozpadzie związku. Dowiedzieliśmy się również, jak kobieta i mężczyzna przeżywają rozstanie.

  Bohaterami kolejnego odcinka cyklu Para do poprawy byli Kasia i Tomek Patynowscy, którzy są małżeństwem od 16 lat. Wychowani w konserwatywnych rodzinach, nie potrafili wyrażać emocji oraz okazywać i przyjmować miłości. O swoich problemach, pracy nad związkiem pod okiem psychologa Pauliny Biernat i skutkach wzięcia udziału w naszym cyklu powiedzieli w Dzień Dobry TVN.

  Każda ich rozmowa kończyła się kłótnią, ona chciała robić wszystko dynamicznie i szybko, a on był bardziej powściągliwy i musiał wszystko przemyśleć dwa razy... to prowadziło do konfliktów i "wyciągania starych brudów". Paulina Biernat postanowiła pomóc Paulinie i Dariuszowi. Czy to się jej udało, czy para nauczyła się rozmawiać ze sobą? Zobaczcie!

  Ona jest porywczą, wybuchową dziewczyną temperamentem, a on spokojnym domatorem, który - jak mówi - czasami nie nadąża za swoją partnerką. Są swoimi przeciwieństwami. Przyznają, że nie potrafią cieszyć się wspólnymi chwilami, oddalają się od siebie i często się kłócą. Dlatego o pomoc poprosili psycholog Paulinę Biernat. Poznajcie Ewelinę Warchoł i Waldemara Kolona - bohaterów kolejnego odcinka cyklu "Para do poprawy".

  Na kanapie Dzień Dobry TVN zasiedli: seksuolog prof. Zbigniew Lew Starowicz i psycholog Paulina Biernat. Zapytaliśmy ich, jak ich zdaniem zaradzić kryzysowi w związku. Jak według seksuologa "przyprawiać" swoją relację, by była silną? Czy wracanie do chwil, kiedy było z partnerem najlepiej, może być skuteczną terapią? Kiedy właściwie pojawia się kryzys i czemu warto ze sobą rozmawiać? Psycholog Paulina Biernat wyjaśniła, jak pomocny może być terapeuta. Czy dzisiaj jeszcze walczy się o związki? Co składnia nas do chęci naprawy swoich relacji?

  Małgorzata i Piotr Widera to bohaterowie kolejnego odcinka cyklu "Para do poprawy". Psycholog Paulina Biernat postanowiła pomóc im odbudować relację zaburzoną przez zdradę Piotra. Czy decyzja o podjęciu walki o miłość jest obustronna? Jakie dylematy wiążą się z wybaczeniem? Czy zdradę rzeczywiście można wybaczyć i jaką rolę odgrywa pomoc psychologa w odbudowie zaufania? Małgorzatę, Piotra i Paulinę Biernat gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Kto i w jakich sytuacjach kłamie częściej - kobiety czy mężczyźni? Dlaczego i jak kłamiemy? Czy naszym gościom zdarza się mijać z prawdą? Do czego prowadzi kłamstwo w związku? O kłamstwie w Dzień Dobry Wakacje rozmawialiśmy z aktorką Zofią Zborowską, detektywem Krzysztofem Rutkowskim i psychologiem Pauliną Biernat.

  Elżbieta i Sławomir są małżeństwem z 6-letnim stażem. Na co dzień Pan Sławek pracuje w Niemczech, natomiast jego żona zajmuje się domem i wychowuje ich 2-letnią córkę. Co w ich związku nie funkcjonuje prawidłowo? Czego im brakuje? Jakie mają oczekiwania wobec siebie? Parze postanowiła pomóc psycholog Paulina Biernat. Czy jej się udało?

  Podczas pierwszej randki chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i właśnie to ciśnienie często nas paraliżuje. Konsekwencją tego pierwsza randka okazuje się być tą ostatnią. Co zatem zrobić, aby tak się nie stało? Czy przed spotkaniem warto projektować własne oczekiwania wobec drugiej osoby? Jakich tematów nie należy poruszać podczas pierwszej randki? W Dzień Dobry TVN gościliśmy psycholog Paulinę Biernat oraz specjalistę do spraw relacji damsko-męskich Grzegorza Kordka. Kto był odpowiedzialny za katastrofalną randkę Marcina Prokopa?

  Hania i Tomek Nowiccy to kolejne małżeństwo, które zgłosiło się do naszego cyklu "Para do poprawy". Są dwa lata po ślubie, mają syna Kajetana. Ale zaczęło się coś między nimi psuć... Co robią, kiedy są źli na siebie? Jakie mają lęki? Jakie zadania otrzymali od Pauliny Biernat? W czym miały im pomóc? I czy pomogły?

  Kinga i Piotr Deryło są razem od 4 lat. Mają dwójkę dzieci. I niestety często się kłócą. Zgłosili się do Pauliny Biernat, by zawalczyć o swój związek. Ona chce, by on częściej przebywał z nią i dziećmi, a on pragnie, by ona pozwalała mu na więcej. Czy Paulina Biernat im pomogła? Oto kolejny odcinek cyklu "Para do poprawy".