podróżowanie

  Costa Dorada to turystyczny region zlokalizowany w Hiszpanii, a konkretniej na terenie administracyjnym Katalonii. Jego nazwa oznacza "Złote Wybrzeże", co dobrze opisuje charakter tego miejsca, które zachwyca pięknymi plażami i słoneczną pogodą. Jakie są największe atrakcje Costa Dorada?

  Urumczi (Chiny) jest stolicą regionu Sinciang, znajdującego się na północno-zachodnich obrzeżach Państwa Środka. Posiada burzliwą historię podziałów, a jednocześnie jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast w Chinach.

  Mimo że niektórym słowo "kanton" może kojarzyć się głównie ze Szwajcarią, oznacza ono również osobne miasto, tyle że w Chinach. Kanton, czyli Guangzhou, to jedno z najpopularniejszych miast w najludniejszym państwie Azji.

  Miasto Suez usytuowane jest we wschodniej części Egiptu nad Kanałem Sueskim. Suez liczy około 750 tysięcy mieszkańców. Co warto w nim zobaczyć i jaka jest jego historia?

  Fiordy norweskie ukształtowały się w epoce lodowcowej. Od tamtego okresu praktycznie w ogóle nie uległy zmianom. Choć nie są jedynymi na świecie, to właśnie fiordy norweskie uznawane są za najpiękniejsze i najłatwiej dostępne.

  Guilin (Chiny) to stosunkowo nieduże miasto, położone u podnóży Gór Południowochińskich, przy rzece Li Jiang. Niegdyś zarówno miasto, jak i tereny te nie istniały, znajdowały się pod wodą.

  Seul to wielowiekowe miasto, w którym tradycja idzie pod rękę z nowoczesnością. To stolica Korei Południowej, którą wiele osób nazywa "duszą Azji". Na jednym brzegu przepływającej przez nie rzeki Han można zobaczyć teren starego miasta, na drugim – jego nowe serce, czyli dzielnicę Gangnam-gu.

  W Kanazawie można wypocząć i się rozerwać. Wielcy smakosze docenią tamtejszą kuchnię, a fani wspinaczki zachwycą się Alpami Japońskimi.

  Dżudda to miasto w Arabii Saudyjskiej będące centrum kulturalnym i handlowym całego kraju. To właśnie tam działa rafineria ropy naftowej, a do miasta wciąż przyjeżdżają zarówno poważni biznesmeni, jak i turyści z całego świata. Wycieczka do Dżuddy pozostawia wiele niezapomnianych wrażeń – sprawdź, dlaczego.

  Podróż autostopem to specyficzny sposób podróżowania, który wymaga cierpliwości i otwartości. Warto się dobrze przygotować do wyprawy, szczególnie wtedy, gdy jedziesz w egzotyczne miejsce. Gdzie i jak łapać stopa?

  Aleksandra Pakuła, trenerka etykiety, radzi, jak powinniśmy zachować się w podróży, czego unikać na plaży i co może być źle widziane w hotelu.

  Lipawa znajduje się na Łotwie, a dokładniej w Kurlandii. Położona jest nad Morzem Bałtyckim i Jeziorem Lipawskim. Turystom oferuje liczne atrakcje. Co można tam zobaczyć?

  Koszyce to drugie po Bratysławie największe miasto Słowacji. Dzięki długiej historii na jego terenie znajduje się mnóstwo zabytków z epoki średniowiecza i nie tylko.

  Kamakura to jedno z najczęściej odwiedzanych miast Japonii, głównie ze względu na Buddę Amidy i bambusowy ogród wokół świątyni.

  Sprawdź, na czym polega ten nowy trend.

  Jedną z największych metropolii Japonii jest Nagoja, która status miasta posiada od 1889 roku. Charakterystyczne miejsca japońskiej Nagoi to Central Towers, centrum handlowe Oasis 21 i wieża telewizyjna Nagoja.

  Haga to miasto w Holandii, znane jako siedziba Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości i atrakcyjna miejscowość turystyczna. Co zwiedzającym oferuje Haga?

  Przedstawiamy 9 propozycji, gdzie warto pojechać.

  Olandia, po szwedzku Öland, to druga co do wielkości wyspa Szwecji. Nazywa się ją "wyspą słońca i wiatrów", gdyż jest tam cieplej niż w innych rejonach Szwecji, a ze względu na silne wiatry budowano na jej terenie liczne wiatraki.

  Zbliża się ostatni moment na wypracowanie porozumienia między Polską Agencją Żeglugi Powietrznej a Związkiem Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Czy niebo nad polską będzie zamknięte?

  Sharm El Sheikh to drugie obok Hurghady miasto w Egipcie najchętniej wybierane przez Polaków na urlop. Wpływ na jego popularność mają atrakcyjne ceny pobytu, słoneczna pogoda niemal przez cały rok czy bogata oferta hoteli.

  Krajobraz Kotoru wygląda tak, jakby miasto leżało nad fiordem. Problem polega na tym, że miasto położone jest w Czarnogórze, samym sercu Bałkanów, gdzie próżno szukać fiordów – za to wrażenie odpowiada wyłącznie naturalny kształt zatoki kotorskiej.

  Papua Nowa Gwinea jest wciąż mało znanym krajem, nawet przez wytrawnych podróżników. Jeszcze do niedawna turystów odstraszały trudne warunki na wyspie, trzęsienia ziemi i niebezpieczeństwo wybuchu wulkanu. Dziś Papua Nowa Gwinea cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

  Ogromne miasto Kathmandu leży na wysokości ok. 1400 m n.p.m. w dolinie o tej samej nazwie u podnóża Himalajów. Stolica Nepalu liczy ponad milion mieszkańców i jest największym miastem w kraju.

  San Antonio jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miastem w Stanach Zjednoczonych. To niewątpliwie najładniejsze miasto Teksasu.

  Pół lew, pół ryba – tak prezentuje się oficjalny symbol Singapuru. Merlion, bo o nim mowa, jest unikatową wizytówką jednego z najmniejszych i najzamożniejszych państw świata. Oryginalny posąg, który mierzy 8,6 m, pełni dodatkowo funkcję fontanny.

  Leżące w południowej części Korsyki miasteczko Bonifacio jest przez wielu uważane za najpiękniejszą miejscowość tego regionu.

  Alaska jest eksklawą Stanów Zjednoczonych. To największy stan USA, jego powierzchnia wynosi aż 1 717854 km kw. i zajmuje 1/5 całkowitej powierzchni kraju. Jednocześnie to najmniej zaludniona część kraju, mieszka tam nieco ponad 620 tys. ludzi. Jakie są największe atrakcje Alaski?

  Pałac papieski w Awinionie to budowla z XIV wieku, pełniąca przez kilkadziesiąt lat funkcję rezydencji papieskiej i jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc na południu Francji. Imponujące rozmachem średniowieczne budowle, co roku przyciągają ponad pół miliona turystów z całego świata.

  Dalmację w Chorwacji dzieli się na północną, środkową i południową. Bez względu na położenie geograficzne w każdej części Dalmacji można znaleźć miasta i miasteczka pełne ciekawych zabytków. Atrakcją tego regionu są też żwirowe i piaszczyste plaże.