podróżowanie

  podróżowanie

  Olandia, po szwedzku Öland, to druga co do wielkości wyspa Szwecji. Nazywa się ją "wyspą słońca i wiatrów", gdyż jest tam cieplej niż w innych rejonach Szwecji, a ze względu na silne wiatry budowano na jej terenie liczne wiatraki.

  Krajobraz Kotoru wygląda tak, jakby miasto leżało nad fiordem. Problem polega na tym, że miasto położone jest w Czarnogórze, samym sercu Bałkanów, gdzie próżno szukać fiordów – za to wrażenie odpowiada wyłącznie naturalny kształt zatoki kotorskiej.

  Papua Nowa Gwinea jest wciąż mało znanym krajem, nawet przez wytrawnych podróżników. Jeszcze do niedawna turystów odstraszały trudne warunki na wyspie, trzęsienia ziemi i niebezpieczeństwo wybuchu wulkanu. Dziś Papua Nowa Gwinea cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

  Pół lew, pół ryba – tak prezentuje się oficjalny symbol Singapuru. Merlion, bo o nim mowa, jest unikatową wizytówką jednego z najmniejszych i najzamożniejszych państw świata. Oryginalny posąg, który mierzy 8,6 m, pełni dodatkowo funkcję fontanny.

  Alaska jest eksklawą Stanów Zjednoczonych. To największy stan USA, jego powierzchnia wynosi aż 1 717854 km kw. i zajmuje 1/5 całkowitej powierzchni kraju. Jednocześnie to najmniej zaludniona część kraju, mieszka tam nieco ponad 620 tys. ludzi. Jakie są największe atrakcje Alaski?

  Pałac papieski w Awinionie to budowla z XIV wieku, pełniąca przez kilkadziesiąt lat funkcję rezydencji papieskiej i jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc na południu Francji. Imponujące rozmachem średniowieczne budowle, co roku przyciągają ponad pół miliona turystów z całego świata.

  Ekwador to niewielkie państwo w Ameryce Południowej. Jego stolicą jest Quito. Ekwador warto zwiedzić z uwagi na znajdującą się w nim unikatową przyrodę, a także zabytki.

  Rijeka to jedno z chętniej odwiedzanych chorwackich miast. Położone jest nad malowniczą Zatoką Rijecką. Trzeba jednak pamiętać o tym, że mimo ciekawego położenia pomiędzy Morzem Adriatyckim a masywami górskimi, Rijeka to miasto przemysłowe i portowe, więc początkowo może sprawiać wrażenie smutnego i mało atrakcyjnego – nie jest to jednak prawdziwe oblicze tego miasta.

  Los Angeles to miasto wielu kultur, a co za tym idzie – również religii. Nie jest łatwo się w nim odnaleźć, a jeszcze trudniej wpaść w jego rytm. Warto jednak spróbować. Pomoże ci w tym przyswojenie kilku informacji na temat miasta.

  Nikaragua to niewielkie państwo w Ameryce Środkowej. Jej stolicą jest Managua, jednak to nie ona jest najchętniej odwiedzanym przez turystów miastem tego kraju. Co warto tam zobaczyć i odwiedzić?

  Jeśli poszukujemy tego, co najbardziej greckie, znajdziemy to właśnie w Lindos. Niewielka miejscowość położona na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy Rodos słynie z pięknych plaż, charakterystycznych białych domków z niebieskimi dachami oraz górującego nad nią akropolu.