Gwiazdy

Wujek Samo Zło o zaangażowaniu w akcje społeczne: "Ja też spotkałem takich ludzi, którzy mi pomogli"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Wujek Samo Zło czyni dobro
Wujek Samo Zło czyni dobroDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Maciej Gnatowski, posługujący się pseudonimem Wujek Samo Zło, dał się poznać szerszej publiczności jako raper i prezenter telewizyjny. Wszechstronnie uzdolniony artysta nie stroni też od innych aktywności, które pozwalają mu zbliżyć się do fanów i jednocześnie popularyzować pożyteczne nawyki. W Dzień Dobry TVN muzyk opowiedział o wyjątkowej akcji, mającej na celu zachęcenie młodych ludzi do czytania książek.

Wujek Samo Zło zachęca do czytania

Maciej Gnatkowski to legenda polskiej sceny hip-hopowej. Na przestrzeni ostatnich lat raper zyskał oddaną rzeszę fanów, a wszystko to za sprawą wyjątkowego talentu połączonego z pozytywnym nastawieniem do życia. Co ciekawe, artysta jest także zaangażowanym społecznikiem i chętnie pochyla się nad problemami, z którymi borykają się młodzi ludzie w naszym kraju. Tym razem jego uwagę zwróciła powszechna niechęć do czytania książek. W ramach działań na rzecz promowania ważnego nawyku, zdecydował się wyjść na ulice Warszawy i rozdawać przechodniom godne uwagi wydawnictwa.

- Staram się promować w taki sposób czytelnictwo. Młodzi ludzie widzą mnie, podchodzą. Ja z nimi rozmawiam, oni mówią, że nie czytają książek, ewentualnie lektury - zauważył Wujek Samo Zło. Dodał też, że dzieła literackie, które proponuje napotkanym osobom, pochodzą przede wszystkim z likwidowanych bibliotek.

Wyjątkowa działalność Wujka Samo Zło

Zachęcanie przechodniów do sięgania po książki to niejedyna pożyteczna aktywność, której podejmuje się Maciej Gnatowski. Muzyk z nieskrywaną przyjemnością oprowadza wycieczki po jednej z warszawskich dzielnic, uczestniczy w imprezach charytatywnych, odwiedza ośrodki socjoterapii i organizuje darmowe warsztaty dla młodzieży.

- Ja też spotkałem takich ludzi, którzy w pewnym momencie mojego życia trochę mi pomogli. Ja sobie nie zdawałem z tej pomocy sprawy, dopiero później się zorientowałem, że ktoś wyciągnął do mnie rękę, ktoś mi dawał szansę - podsumował artysta.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Jagielski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości