akcja społeczna

  akcja społeczna

  Czy menstruacja wciąż jest tematem tabu? Dominika Kulczyk i inne aktywistki zebrane w ramach Okresowej Koalicji starają się o społeczne uznanie i akceptację tego naturalnego i nieodłącznego aspektu kobiecości. Wciąż jest wiele do uświadomienia - dlatego organizowane są akcje takie, jak ta pod Pałacem Kultury i Nauki. Cel? Uwrażliwić społeczeństwo. Motyw? Niepokojące wyniki badań społecznych: co piątej Polki nie stać na podpaski.

  Tomasz Kot dołączył do Szlachetnej Paczki. Z jakiego powodu postanowił zaangażować się w tę akcję społeczną? Aktora gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Zobaczcie, o co zaapelował do naszych widzów. Do naszego studia przyszła również dyrektor Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości Joanna Sadzik. Opowiedziała na czym polega praca wolontariuszy.

  Mysłowickie zakłady pogrzebowe oferują 50 proc. zniżki na pogrzeb dla ofiar dopalaczy. Ulotki "Dopal cenę swojej śmierci" rozdawane są w szkołach na terenie Mysłowic. Z ulotek można się dowiedzieć m.in. o zagrożeniach wynikających z brania dopalaczy. O tej kontrowersyjnej społecznej akcji dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska rozmawiała z Kamilą Szal, rzeczniczką UM w Mysłowicach i Grzegorzem Żyłą, aktorem wcielającym się w rolę pracownika zakładu pogrzebowego.

  Prezenter pogody Bartek Jędrzejak przyjechał do Białegostoku, aby spotkać się z Rafałem Średzińskim - prezesem stowarzyszenia "My Dla Innych". Pan Rafał jest znanym w Białymstoku działaczem społecznym i wraz ze stowarzyszeniem zamierza wziąć udział w ogólnopolskiej akcji Banku Zachodniego WBK "Tu mieszkam, tu zmieniam". Jak mobilizuje ludzi do działania? Co stowarzyszenie zamierza zrobić w ramach akcji "Tu mieszkam, tu zmieniam"?

  Jako ambasadorka akcji społecznej "Just must" namówiła swojego męża do finansowego zaangażowanie się w tę akcję. Co to za akcja i kto jest jej inicjatorem? Do czego chce motywować Polaków Natalia Siwiec? Jak na jej życiowe wybory reagują jej najbliżsi?

  Agnieszka Jastrzębska spotkała się z gwiazdami, które wzięły udział w społecznej akcji "Piersi do przodu". Czy Paulinie Młynarskiej, Ewie Kasprzyk i Marii Pakulnis trudno było zdecydować się na udział w akcji i pokazanie swoich piersi fotografowi Jackowi Porembie?