Gwiazdy

Zespół Wilki świętuje 30-lecie i zapowiada jubileuszowy koncert

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Zespół Wilki – 30 lat wspomnień i nowa płyta
Zespół Wilki – 30 lat wspomnień i nowa płyta Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Minęło 30 lat od wydania debiutanckiej płyty zespołu Wilki, na której znalazły się m.in. przeboje "Son of the Blue Sky" czy "Eli lama sabachtani". Legendarne kawałki otworzyły muzykom drzwi do wielkiej kariery. Z okazji okrągłej rocznicy zespół wydał jubileuszowy album. 23 września premierę miała płyta "Wszyscy marzą o miłości". O nowym wydawnictwie i nadchodzącym koncercie opowiedzieli nam wokalista - Robert Gawliński, jego żona i menadżerka Monika Gawlińska oraz synowie Emanuel i Beniamin.

30-lecie zespołu Wilki

Był rok 1992 i wszyscy w Polsce śpiewali piosenki z debiutanckiego krążka zespołu "Wilki": "Son of The Blue Sky", "Aborygen" i "Eli Lama Sabachtani". Album bardzo szybko okazał się bestsellerem i osiągnął status platynowej płyty. Grupa wkrótce wyruszyła także w trasę koncertową, która trwała 3 lata. Po latach intensywnej pracy zespół podjął decyzję o zawieszeniu działalności.

Obecnie Wilki wracają do gry, a skład zespołu jest bardziej rodzinny niż kiedykolwiek. Na gitarze gra bowiem syn Roberta – Beniamin, a na basie jego brat Emmanuel. Managerką zespołu jest żona Roberta – Monika. Czy relacje zawodowe przekładają się na te rodzinne? Jak przyznają muzycy, tata więcej od nich wymaga, jednak wspólna praca przebiega bardzo dobrze.

Wilki – jubileuszowy koncert i nowa płyta

Z okazji 30-lecia zespół Wilki przygotował dla fanów nowości. Pod koniec września w sklepach ukazała się nowa płyta "Wszyscy marzą o miłości". Jak się okazuje, album ten powstawał w nietypowych warunkach.

Różne okresy się przeżywa i nie wolno siebie zmuszać do pisania czy śpiewania rzeczy, które nie są prawdziwe. Tak jest u wszystkich normalnych twórców, tak jak się czują, tak piszą. Ta płyta powstała w szczególnym momencie, to był lockdown. Założyłem, że nie będę pisać o polityce, samotności, tylko o miłości

Jeśli tak jak my stęskniliście się za koncertami, mamy dobrą wiadomość. 27 września 2022 w Teatrze Roma Wilki zagrają swoje największe przeboje oraz nowe utwory jak np. "Liczysz się tylko ty" czy "Podzielony świat".

Zespół Wilki na scenie Dzień Dobry TVN

Na naszej scenie zespół Wilki wykonał nowy utwór "Duchy". Posłuchajcie tego wykonu.

Wilki w piosence „Duchy”
Wilki w piosence „Duchy” Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości