Gwiazdy

Warszawskie teatry organizują koncert, by pomóc Ukrainie. "To nietuzinkowe wydarzenie"

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Warszawskie teatry dla Ukrainy
Warszawskie teatry dla Ukrainy Dzień Dobry TVN
wideo 2/17

Od kilku dni tysiące ludzi stara się pomóc obywatelom Ukrainy. Teraz do tego grona dołączyli artyści warszawskich teatrów. Organizują oni koncert, z którego dochód zostanie przekazany na Polską Akcję Humanitarną. O szczegółach wydarzenia w Dzień Dobry TVN opowiedział Dawid Szurmiej.

Teatry we wspólnym projekcie

Wiele osób solidaryzuje się z Ukraińcami i chce pomóc w jakikolwiek sposób - jedni proponują transport uchodźcom docierającym na granicę, inni goszczą ich w domu, a kolejni wpłacają pieniądze na rzecz potrzebujących czy oddają najbardziej potrzebne rzeczy. Artyści także postanowili wesprzeć Ukraińców i w ramach pomocy zorganizowali wspólny koncert w Teatrze Żydowskim w Warszawie.

- Biorą w nim udział praktycznie wszystkie warszawskie teatry. Będzie ponad 30 teatrów, 120 artystów na scenie garnizonu. Każdy, kto tylko może, po spektaklach, przed spektaklami przyjeżdża właśnie tutaj. Cegiełki są jeszcze dostępne na stronie, bo grupa osób zakupiła cegiełki i oddała je ponownie, aby mogły zostać ponownie wykorzystane i ponownie zakupione. Będzie też streaming z koncertu, gdzie będzie można wziąć udział w zbiórce na rzecz właśnie Polskiej Akcji Humanitarnej - powiedział Dawid Szurmiej w Dzień Dobry TVN.

Koncert na rzecz Ukrainy

Koncert odbędzie się już w sobotę 5 marca o 20:00 w Teatrze Żydowskim w Warszawie, który mieści się w budynku wojskowym przy alei Niepodległości. To duże wydarzenie zaczęto realizować w zeszłą sobotę. Jego wyreżyserowania podjął się właśnie Dawid Szurmiej.

- Każdy stara się pomóc tak, jak może. Może nie uda się pomóc piosenką, ale uda się zebrać realne pieniądze na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej, które zostaną potem przekazane na środki pierwszej potrzeby, środki pierwszej pomocy. (...) Mówimy o tym realnym wsparciu, więc jest to nietuzinkowe wydarzenie - dodał Dawid Szurmiej w naszym programie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości