Książę Harry zostanie deportowany z USA? "Nie będę go chronił"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Wszystko o Donaldzie Trumpie
Wszystko o Donaldzie Trumpie
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Donald Trump oświadczył, że w przeciwieństwie do Joe Bidena nie będzie chronił Harry'ego. Członka brytyjskiej rodziny królewskiej oskarżył o zdradę. - Gdyby to ode mnie zależało, byłby sam - podkreślił były prezydent USA i kandydat republikanów w najbliższych wyborach. Czy księciu grozi deportacja?

USA. Książę Harry stawił się w sądzie

Książę Harry i Meghan Markle od 2020 roku mieszkają w USA, gdzie wychowują dwójkę dzieci: 4-letniego Archiego i 2-letnią Lilibet. Przeprowadzili się tam po słynnym "megxicie", który wywołał skandal. Jak podaje mirror.co.uk, ostatnio członek brytyjskiej rodziny królewskiej musiał stawić się w sądzie, by wyjaśnić, czy rzeczywiście zażywał narkotyki, do czego przyznał się w swojej biografii "Ten drugi".

W pozwie stwierdzono, że rząd USA powinien ujawnić formularz imigracyjny księcia, aby przekazać obywatelom, czy rzeczywiście miał do czynienia z nielegalnymi substancjami. Konserwatywne grupy zarzucają bowiem, że Harry mógł zostać łaskawie potraktowany. Z kolei rząd argumentuje, że wyznanie księcia w biografii nie stanowi dowodu, ponieważ mogło być to jedynie zagranie mające na celu zwiększenie sprzedaży.

Donald Trump oskarżył Harry'ego o zdradę

Donald Trump wykorzystał sprawę Harry'ego i tuż przed wystąpieniem na konferencji w Waszyngtonie wyraził swoją wściekłość na Joe Bidena za zachowanie prywatności wniosku imigracyjnego Harry'ego. - Nie będę go chronił. Zdradził królową. To niewybaczalne. Gdyby to ode mnie zależało, byłby sam - powiedział w rozmowie z Daily Express US. Jak dodał, rodzina była zbyt łaskawa dla księcia po tym, co zrobił.

Kandydat republikanów zaznaczył, że książę nie był kontrolowany po przyjeździe do USA, co stanowi o słabości administracji Joe Bidena.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: mirror.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Karwai Tang, Anna Moneymaker/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości