Gwiazdy

Poprzez muzykę wspierają swój kraj. Ukraiński zespół AtmAsfera na scenie Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
AtmAsfera w piosence „Korabel”
AtmAsfera w piosence „Korabel” Dzień Dobry TVN
wideo 2/19

Zespół AtmAsfera to ukraińska grupa muzyczna, która nie tylko przenosi słuchaczy w inny świat, ale także pomaga potrzebującym. Na naszej scenie artyści wykonali utwór "Korabel" i zaapelowali o pomoc dla Ukrainy.

AtmAsfera – kto to?

AtmAsfera to ukraiński zespół grający w gatunku world music, indie music. Grupa tworzy muzykę o niewyobrażalnej energii i harmonii - taką, która dotyka serca i może przynieść ukojenie dla umysłu. Nazwa zespołu jest połączeniem dwóch słów: "Atma" wywodzącego się z klasycznego sanskrytu i oznaczającego "osobę" oraz "sfera" odnoszącego się do świata wewnętrznego – uczuć i przeżyć otaczających człowieka. Sercem AtmAsfery są bliźniaczki Yamuna i Kalindi.

Artyści swoimi czarującymi głosami przenoszą publiczność w magiczne światy i tworzą niezapomnianą atmosferę jedności. Ciekawostką jest fakt, że grupa korzysta z kolekcji ponad 16 instrumentów muzycznych. Oprócz swoich głównych instrumentów, takich jak flet koncertowy, klawisze, buzuki, gitara akustyczna, gitara elektryczna, gitara basowa i zestaw perkusyjny, wykorzystują wszelkiego rodzaju instrumenty perkusyjne, djembe, flety egzotyczne, dzwonki, bulbul turung, trembitę, harfę, ksylofon, harmonium i inne, co powoduje, że AtmAsfera jest oryginalna i ma unikatowe brzmienie.

Grupa ma już na swoim koncie różne sukcesy. AtmAsfera została okrzyknięta najlepszym zespołem portalu "Musical Discoveries" (2012). Muzycy otrzymali także nominację do amerykańskiej nagrody RoundGlass Music Awards 2018.

AtmAsfera – koncerty i pomoc Ukrainie

Kalindi, Yamuna, Timur Gogitidze i Denys Biłodid szykowali się do trasy koncertowej w Norwegii, kiedy w Ukrainie wybuchła wojna. Każdy spokojny poranek na obczyźnie był dla nich niezwykle bolesny. Nasilał tęsknotę powrotu do domu i wzmagał chęć pomocy tym, którzy byli zmuszeni pozostać w bombardowanej Ukrainie. Pragnienie to bardzo szybko przerodziło się w projekt, w którym muzycy pragną przysłużyć się swojej ojczyźnie, wykorzystując to, co umieją najlepiej.

Zespół AtmAsfera dzieli się swoją muzyką, podnosząc nastroje słuchaczy. Co więcej, podczas występów organizowane są zbiórki, a pieniądze przeznaczane są na pomoc Ukrainie. Zespół organizuje też programy relaksacyjno-muzyczne oferowane w centrach pomocy uchodźcom, po to, by wspomóc dobrostan psychiczny swoich rodaków. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości