Gwiazdy

Żona Stinga będzie oceniać filmy podczas tegorocznego festiwalu OFF Camera. Trudie Styler: "Mam wiele pomysłów"

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Reporter:
Alicja Myśliwiec
Trudie Styler - gwiazda 15. Mastercard Off Camera
Trudie Styler - gwiazda 15. Mastercard Off Camera Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Trudie Styler to angielska aktorka, producentka oraz reżyserka, która od wielu lat jest obecna w branży filmowej. Uczestniczyła w procesie powstawania wielu głośnych produkcji. Podczas 15. edycji festiwalu kina niezależnego Mastercard OFF Camera będzie oceniać zgłoszone do konkursu dzieła. W Dzień Dobry TVN opowiedziała teraz o swoim dorobku i podejściu do świata filmu.

Dorobek artystyczny Trudie Styler

Trudie Styler przez wiele lat była aktorką. W połowie lat 90. założyła jednak firmę produkcyjną zajmującą się wspieraniem nowych talentów. Później wyprodukowała i współreżyserowała kilka nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych, m.in. "Moon" Duncana Jonesa, "Moving the Mountain" Michaela Apteda (produkcja zdobyła Międzynarodową Nagrodę Filmu Dokumentalnego Niezależnego) czy obrazy Guya Ritchiego pt. "Porachunki" oraz "Przekręt". Wyjawiła, że pracując przy ostatnim z tych filmów, nie mieli gdzie zakwaterować Brada Pitta, ponieważ nie mieli na to środków. Aktor więc zamieszkał na jakiś czas z nią i Stingiem w domu.

- Zanim pojawiłam się w Nowym Jorku zajmowałam się inną niszą. Zależało mi na przejściu od aktorstwa do produkcji. Zastanawiałam się, gdzie byłabym pomocna, mogłabym się realizować - mówiła Trudie Styler w Dzień Dobry TVN.

Trudie Styler o podejściu do filmów

Żona Stinga szukała w branży takiej grupy, która byłaby niewystarczająco reprezentowana. Nie musiała nad tym długo myśleć i stwierdziła, że są to kobiety w przemyśle filmowym. Teraz, kiedy widzowie patrzą na napisy w jej filmach, mogą zobaczyć wiele wymienionych kobiet, które pracowały po obu stronach kamery. To był właśnie jej cel. Na to tż będzie zwracać uwagę podczas 15. edycji Mastercard OFF Camera.

- Myślę, że różnorodność w moim dorobku jest bardzo zbieżna z kimś takim, jak ja, czyli z kimś, kto ma ADHD. Mam wiele pomysłów, mnóstwo chaotycznych myśli. Znalezienie sztuki, zajęcie się aktorstwem, produkcją, reżyserią pomogło mi skanalizować energię w tych trzech sferach, które mnie interesowały i wciąż interesują - dodała Trudie Styler w naszym programie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Reporter: Alicja Myśliwiec

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości