Sting

  Sting

  Bestsellery Empiku to największy plebiscyt kulturalny w Polsce. Wczoraj, już po raz 19. nagrody trafiły do rąk twórców. Na gali wystąpiły gwiazdy światowego formatu. Uroczystość uświetnił muzyczny występ Stinga i Shaggiego. Jak zaznaczył aktor Mateusz Banasiuk, gala Empiku to miejsce, gdzie łączy się muzyka, literatura i film. Za co gwiazdy cenią nagrody Empiku? Sprawdziła to reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  We wtorek w studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy gwiazdy światowego formatu. Sting i Shaggy opowiedzieli o łączącej ich przyjaźni i współpracy. Wizyta muzyków wymagała od nas przearanżowania całego studia. Zobaczcie, jak wyglądały przygotowania.

  Niedawno odbyła się premiera singla Stinga i Shaggy'ego "Don't Make Me Wait". Utwór jest zapowiedzią wspólnego albumu artystów zatytułowanego "44/876". Jakie przesłanie niesie ich płyta? Co ich zainspirowało do nagrania wspomnianego singla? Myślą o wspólnej trasie? Obaj pracują w inny sposób. Jak udało im się pogodzić te dwa style? Ludzie nie kupują już albumów, a raczej streamują muzykę w internecie. Jak poradzili sobie z tymi zmianami? Czego nauczyli się od siebie w trakcie współpracy - nie jako muzycy, ale jako ludzie? Czy jest coś co ich przeraża? Sting i Shaggy byli gośćmi Dzień Dobry TVN.

  Już jutro w Dzień Dobry TVN zagoszczą gwiazdy światowego formatu. W naszym studiu mistrz nastrojowego popu Sting oraz legenda jamajskich rytmów Shaggy. Będą u nas mówić o swoim wspólnym projekcie.

  Artur Moroz, szef kuchni i właściciel toruńskiego "Pikado", miał zaszczyt gotować dla Stinga. Muzyk tak bardzo rozsmakował się w toruńskim rosole z gołębia, że napisał o tym na swoim facebookowym profilu. W kuchni Dzień Dobry TVN maestro zdradził nam tajemnicę tej niezwykłej zupy.

  W 2010 roku podbiła serca fanów muzyki alternatywnej jako I Blame Coco. Teraz, Eliot Sumner, wraca z nowym projektem, czy uda jej się powtórzyć sukces ojca, Gordona Sumnera czyli Stinga? Z wokalistką spotkała się nasza reporterka Gabi Drzewiecka. Dlaczego zaczęła nagrywać pod własnym nazwiskiem, czy nie boi się, że będzie postrzegana jako "córka Stinga"?

  Od ponad 30 lat utwory Stinga nie schodzą z list przebojów. Z dziennikarką Gabi Drzewiecką spotkał się w swoich rodzinnych stronach, gdzie 63 lata temu przyszedł na świat. Co robił zanim stał się znanym piosenkarzem? W jaki sposób to, co robił wcześniej wpłynęło na jego życie? Czego wymaga od swoich dzieci? Z czego jest najbardziej dumny w życiu?

  W niedzielę z Dzień Dobry TVN dużo emocji: Sting! "TEN STING" o sławie, pieniądzach i wnukach. Klimek Murańka i jego najważniejszy skok - tym razem na "głęboką wodę". Skoczek zaprosił nas na swoje wesele. A także ktoś bardzo egzotyczny, przystojny i sympatyczny - w Dzień Dobry TVN Rafał Maślak ze swoim gościem - Misterem Kolumbii. Bądźcie z nami od 8.30!

  Po kilku latach przerwy artysta wraca z premierowym materiałem. Komu i dlaczego chce spłacić dług? Co oznacza, że muzyk wrócił do swojego dzieciństwa? Z jakiego powodu postanowił oddać hołd stoczniowcom? I jakie wrażenie wywarł na Annie Marii Jopek? Cały wywiad już w najbliższą niedzielę w Dzień Dobry TVN. Ze Stingiem rozmawiała dziennikarka muzyczna Gabi Drzewiecka. Bądźcie z nami!

  Jakim ojcem był Sting? Co powiedział o swoim dzieciństwie, Królowej Matce i swoich wnukach? Odpowiedzi na te pytania usłyszycie już w najbliższą niedzielę w Dzień Dobry TVN. Z artystą rozmawiała dziennikarka muzyczna Gabi Drzewiecka. Bądźcie z nami!

  Już 14 marca ukaże się książka Urszuli Dudziak „Wyśpiewam wam wszystko” . Historie mogły zostać spisane dzięki pamiętnikom pisanym od wczesnych lat młodości. Książka to szereg pasjonujących opowieści, w których pojawiają się takie ikony popkultury jak: Jerzy Kosiński, Miles Davis, Sting oraz Herbie Hancock. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy autorkę książki.

  Sting, a właściwie Gordon Matthew Sumner był mleczarzem, pracował na budowie, był urzędnikiem od podatków, a także uczył w szkole. Dziennikarka i prezenterka Dzień Dobry TVN Magda Mołek spotkała się z muzykiem, który opowiedział jej o polskich korzeniach, jak miał na imię jego polski wuj i dlaczego niektóre gwiazdy umierają.

  Na polskim rynku muzycznym ukazała się wyjątkowa płyta. Nagrała ją 21-letnia Monika Borzym we współpracy z wybitnym pianistą i aranżerem Gilem Goldsteinem, który pracował ze Stingiem i Bobby’m McFerrinem. Monika wzięła na warsztat znane piosenki światowej sławy wokalistek: Amy Winehouse, Dido, Eryki Badu, Reginy Spektor czy Björk. Czy wyróżniona przez Michała Urbaniaka młoda Polka podbije amerykański rynek?

  Danny Paradise jest jednym z najbardziej znanych nauczycieli jogi na świecie. Na liście swoich uczniów ma między innymi takie gwiazdy jak Sting czy Madonna. Do Polski przyjechał na zaproszenie jednej z najlepszych szkół jogi w Europie – Astanga Yoga Studio. W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy jogina o to, w jaki sposób zainteresował Stinga i Madonnę jogą?