Gwiazdy

Andrzej Bargiel i Kinga Baranowska wspierają Szlachetną Paczkę. "Możemy zrobić coś potrzebnego"

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Szlachetna paczka od ludzi gór
Dzień Dobry TVNSzlachetna paczka od ludzi gór

W sobotę 13 listopada nastąpiło otwarcie bazy rodzin potrzebujących Szlachetnej Paczki. Od tego momentu przez cztery tygodnie każdy może wybrać, komu chce pomóc. W akcje włączyli się także Andrzej Bargiel i Kinga Baranowska. Teraz opowiedzieli o tym w Dzień Dobry TVN.

Paczka Ludzi Gór

Andrzej Bargiel, Kinga Baranowska, Krzysztof Wielicki i ratownicy z Podhalańskiej Grupy GOPR już po raz trzeci spotkali się, żeby przygotować dedykowaną pomoc dla potrzebującej rodziny ze Szlachetnej Paczki. W tym roku postanowili pomóc Pani Annie, która po nagłej śmierci męża samodzielnie wychowuje piątkę dzieci. Do działania zachęcają także innych.

- Myślę, że mimo nowoczesnego sprzętu i niesamowitej technologii zawsze koniec końców potrzebny jest człowiek, który poświęci swój czas, by nieść pomoc. (...) Szlachetna Paczka jest takim fajnym momentem, gdzie możemy się zjednoczyć i spróbować wspólnie coś zrobić, wspólnie pomóc i przy okazji współpracować przy rzeczy, która jest potrzebna i ważna. (...) To jest okazja, żeby się spotkać w jakiejś słusznej sprawie. Faktycznie możemy zrobić coś potrzebnego, więc jak najbardziej jest to taki pozytywny moment na przestrzeni roku - powiedział Andrzej Bargiel.

Dary dla rodzin potrzebujących

Narciarz wysokogórski, himalaistka i ratownicy co roku pomagają rodzinom ze swoich okolic, wiedzą bowiem, kto jest naprawdę potrzebujący. Często jednak te osoby nie nazywają swoich potrzeb. Proszą o najbardziej podstawowe rzeczy, przez co uczą empatii i pokory.

- Szlachetna Paczka jest w taki sposób skonstruowana, że (...) są tam wyznaczone 3 najpotrzebniejsze, podstawowe rzeczy, np. opał. W przypadku rodziny, której my pomagamy - pani Ani - to jest żywność z długim terminem przydatności do spożycia, środki chemiczne i czystości, zmywarka - bo pani Ania po prostu stała godzinami i zmywała - i do tego są jakieś drobne też prezenty, np. dla dzieci. Jedna dziewczynka maluje, więc dostanie farby, będą też zabawki, bo najmłodszy synek ma dwa lata - mówiła Kinga Baranowska w Dzień Dobry TVN.

Andrzej Bargiel, Kinga Baranowska i ratownicy górscy o Szlachetnej Paczce:

Ludzie gór dla szlachetnej paczki
Ludzie gór dla szlachetnej paczki
Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości