Kinga Baranowska

  Kinga Baranowska

  Himalaiści Adam Bielecki i Denis Urubko w rekordowym czasie dotarli do Elisabeth Revol, która była na wysokości ok. 6 tys. metrów. Połączyliśmy się z przyjacielem tego pierwszego - himalaistą i instruktorem wspinaczki Jackiem Czechem, aby zapytać, jak ocenia tempo wejścia Adama i Denisa, i czy rozumie ich decyzję o powrocie tylko z Elisabeth Revol. Natomiast w studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy himalaistkę Kingę Baranowską. Poprosiliśmy ją o ocenę akcji ratowniczej. W którym momencie - według niej - los Tomka został przesądzony? Czy ta akcja ratunkowa może zakłócić planowane wejście na K2?

  W pierwszą niedzielę stycznia Pani Krystyna wracała do domu leśnymi drogami. Niestety nie dotarła do niego. Jej auto zaklinowało się na nasypie, a telefon się wyładował. Kobietę odnaleziono we wtorek. Była w stadium głębokiej hipotermii. Pomimo wysiłków lekarzy nie udało się jej uratować. Oto rekonstrukcja ostatnich dni życia Pani Krystyny i akcji ratunkowej.

  Kinga Baranowska to znana himalaistka. Wspinaczka górska wymaga od niej siły i wytrzymałości, dlatego też jest zapraszana na spotkania jako ekspert od sytuacji trudnych. Czy rzeczywiście jest siłaczką? Czy ma jakieś słabości? O tym znana himalaistka powiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Kasi Olubińskiej.

  Padł pomysł, by bezmyślnych turystów karać jak zwykłych zadymiarzy. Czy turyści, którzy bez przeszkolenia i odpowiedniego sprzętu idą w góry będą musieli z tych wypraw zrezygnować? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była himalaistka Kinga Baranowska. Czy GOPR i TOPR będą miały takie same uprawnienia jak policja?

  Pomimo, że doba ma tylko 24 godziny, udaje im się jednocześnie studiować, pracować, wychowywać dzieci, zdobywać szczyty, spotykać się z przyjaciółmi, dbać o dom. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Agnieszkę Pstrągowską, która ma dwie prace i zarazem studiuje, himalaistkę Kingę Baranowską oraz red. nacz. magazynu Joy i mamę dwójki dzieci Annę Zejdler-Ibisz, czyli panie, które "rozciągnęły" dobę.