Gwiazdy

Olga Kalicka czuła presję odchudzania po ciąży. Odkryła idealne ćwiczenia: "Katowałam się na siłowni niepotrzebnie"

Gwiazdy

Ból pleców czy przykurczona klatka piersiowa to tylko niektóre z dolegliwości, które towarzyszą kobietom po ciąży. Dla mam zbawieniem może okazać się rozciąganie, o czym w Dzień Dobry TVN przekonywały aktorka Olga Kalicka i instruktorka stretchingu Monika Stasiak. Oto przykładowe ćwiczenia, które warto wprowadzić w życie.

Kiedy kobieta może wrócić do aktywności fizycznej po porodzie?

- W teorii po porodzie naturalnym po 6 tygodniach, a po cesarskim cięciu po 12 tygodniach. Aczkolwiek jesteśmy zdania, że to zależy od naszego lekarza. Jeśli lekarz bądź położna prowadząca lub urofizjoterapeuta powiedzą, że możemy powoli wtłaczać tę aktywność, to róbmy to. To jest zbawienie dla naszego ciała po tych 9 ciężkich miesiącach - przekonywała w Dzień Dobry TVN Monika Stasiak, instruktorka stretchingu.

Natomiast Olga Kalicka, mama 2,5-letniego synka ostrzegła, by nie wpaść w pułapkę kultu idealnego ciała. - W dobie tego, że młode mamy dużo czasu spędzają w mediach społecznościowych, to powiem wam szczerze, że czułam delikatną presję tego, że bardzo szybko muszę wrócić do formy . Miałam dużo jakichś powikłań po porodzie i nie do końca byłam w dobrej formie. Pamiętam, że strasznie się siliłam na to, by chodzić na siłownię, katowałam się tymi treningami, zupełnie niepotrzebnie, wbrew mojemu ciału . W pewnym momencie zrozumiałam, że tak nie można. I to jest najważniejsze, by kobiety słuchały swojego ciała. Ono naprawdę nam podpowiada, czego potrzebujemy - wyjaśniła aktorka.

Stretching okazał się dla niej zbawiennym rozwiązaniem, bo z jednej strony wzmacnia mięśnie, a z drugiej wysmukla. I choć o rozciąganiu bardzo często zapominamy po ćwiczeniach, jest on niezwykle ważny.- Stretching nie jest łatwym treningiem. Ciało nie rozciągnie się odpowiednio, jeśli nie będzie silne - zaznaczyła instruktorka.

Stretching - ćwiczenia dla kobiet po ciąży

Monika Stasiak i Olga Kalicka zaprezentowały w studiu kilka ćwiczeń, które można wykonywać codziennie. Są one przeznaczone również dla kobiet w połogu. Natomiast, jeśli któraś z pozycji sprawia olbrzymi ból, należy skonsultować się ze lekarzem.

Oto lista ćwiczeń. W każdej pozycji należy wytrzymać 15-30 sekund:

  • ćwiczenie otwierające klatkę z klęku podpartego,
  • ćwiczenie półszpagatu,
  • przyciąganie ugiętej nogi do brzucha,
  • otwieranie klatki w pozycji dziecka opierając nadgarstki na kostkach do jogi,
  • przejście z pozycji krowy i kota.

Zobacz jak poprawnie wykonywać ćwiczenia w materiale wideo.

Zobacz także:

Jak Emilia Komarnicka-Klynstra wspiera odporność u dzieci? "To najsilniej działające lekarstwo i najtańsze na rynku"

Gwiazdy walczą z dyskryminacją matek karmiących piersią. "Drażliwy temat"

Kupowanie ubrań dla dzieci w lumpeksie - przedsiębiorczość czy "ohyda"? Zdania mam są podzielone

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości