Gwiazdy

Strelicja- najmodniejszy kwiat tego sezonu. Anna Lewandowska, Marcin Tyszka i Julia Wieniawa już mają je w swoich domach

Gwiazdy

Aktualizacja:
Pawel Toczynski/Getty Images

Na zdjęciach, które znane osoby publikują na Instagramie, ostatnio często pojawia się wyjątkowy kwiat. Jednak gwiazdy pokochały tę roślinę nie tylko dlatego, że jest bardzo efektowna. Czym charakteryzuje się strelicja, najmodniejszy kwiat sezonu?

Dlaczego strelicje są wyjątkowe?

Strelicje idealnie sprawdzają się jako rośliny ozdobne do domu. Dzielą się na Strelicje Królewskie, czyli takie, które kwitną na pomarańczowo, Strelicje Nicolai i Augusty z białymi kwiatami. (Strelicja Nicolai w Polsce zakwitła tylko w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie. Bardzo dekoracyjne sa już same liście rośliny, choć to kwiaty są ich znakiem rozpoznawczym. Ze względu na jego nietypowy wygląd strelicje nazywa się często "Rajskim ptakiem" - tak też brzmi nazwa rośliny po angielsku.

Ich ogromna popularność sprawiła, że można je kupić nie tylko w większości sklepów ogrodniczych, ale także w marketach budowlanych, czy nawet dyskontach. Dlaczego więc właśnie te kwiaty stały się bardzo popularne wśród gwiazd? Na pytanie odpowiedział Marcin Tyszka "Faktowi". – Strelicja to w internecie najczęściej fotografowana roślina. Jest modna, bo bardzo spektakularna. Każde wnętrze szybko zamieni w tropikalny raj – wyjaśnił fotograf, który ma opinię znawcy roślin. Swoją pierwszą strelicję kupił dwadzieścia lat temu. Twierdzi, że szybko urosła do imponujących rozmiarów – ma aż pięć metrów.

Jeśli chodzi o popularność strelicji, nie bez znaczenia może być także fakt, że jest to roślina łatwa w uprawie. – I jak tu jej nie kochać.... Strelicja - najmniej problematyczny mieszkaniec mojego domku ... ciasna doniczka, mało wody , zapomnisz o niej a tu nagle 40 kwiatów .... pamiętajcie tylko, że zimą lubi chłodniej tak 15 - 5 C przynajmniej przez 2 miesiące ....a odpłaci się orgią rajskich kwiatów ! Od kwietnia najlepiej na pełne słońce na taras lub do ogrodu i nie trzeba jej nawet podlewać choć odwdzięczy się wielkimi liśćmi jeśli dacie jej trochę wody ... kwiaty mogą pojawiać się pojawiać się przez całe lato! – napisał Marcin Tyszka na Instagramie.

Strelicje w domach gwiazd

Marcin Tyszka

W domu Marcina Tyszki strelicje są jednymi z wielu okazów wspaniałych egzotycznych roślin. – Ja jestem „level hard” I mam prawie ogród botaniczny w domu i zresztą zakładam takie ogrody ludziom, natomiast jeżeli chodzi o strelicję i polski klimat to jest jedna z pięciu roślin, które bym każdemu polecał. W Barcelonie czy na Majorce strelicje rosną na zewnątrz cały rok, u nas niestety można przetrzymać je na tarasie maksymalnie do października – powiedział "Faktowi".

Anna Lewandowska

Ostatnio strelicja stała się tłem do wyjątkowej fotografii, którą na swoim profilu opublikowała Anna Lewandowska. Razem z córkami, Klarą i Laurą pozowały obok egzotycznej rośliny tuż przed meczem Polska - Słowacja.

Julia Wieniawa

– Welcome to the jungle – napisała Julia Wieniawa w opisie zdjęcia, na którym pozuje na tle strelicji. Na uwagę zasługuje fakt, że na fotografii znajdują się różne gatunki roślin - widać zarówno Strelicję Reginae (ta z pomarańczowymi kwiatami), jak i odmianę, która kwitnie na biało- Nicolai lub Augusta.

Zobacz wideo: Anna Lewandowska inspiruje Polki do działania

Zobacz także:

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Źródło: Fakt

Pozostałe wiadomości