Gwiazdy

Sting z piosenką "Russians" apeluje o pomoc dla Ukrainy. Gwiazda podaje adres zbiórki organizowanej w Polsce

Gwiazdy

Autor:
Patrycja
Sibilska
Co nowego w świecie gwiazd?
Co nowego w świecie gwiazd? Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Sting opublikował w sieci akustyczną wersją swojego utworu "Russians" z wydanej w 1985 r. płyty "The Dream of the Blue Turtles". Zaapelował także, aby wysyłać paczki do polskiej organizacji. Dowiedział się o niej od reżyserki Małgorzaty Szumowskiej ("Sponsoring").

"Russians" - muzyczny apel Stinga

Podobnie jak wiele innych gwiazd także Sting nie pozostaje obojętny w obliczu wojny w Ukrainie. Swój apel w mediach społecznościowych przekazał w formie muzycznej.

- Niewiele razy śpiewałem tę piosenkę, odkąd powstała. Nigdy nie sądziłem, że znów zyska na aktualności. Jednak w świetle krwawej i błędnej decyzji jednego człowieka o tym, by zaatakować pokojowego, niezagrażającego nikomu sąsiada, ta piosenka jest po raz kolejny apelem o nasze wspólne człowieczeństwo. To utwór dla odważnych Ukraińców walczących z brutalną tyranią i dla wielu Rosjan, którzy protestują przeciwko niej mimo groźby więzienia. Wszyscy kochamy nasze dzieci, zatrzymajcie te wojnę - powiedział artysta.

Sting informuje o zbiórce dla Ukrainy prowadzonej w Polsce

Muzyk napisał też o zbiórce prowadzonej na rzecz Ukrainy.

- Z tego, co wiemy kontakt, informację dostał od Małgorzaty Szumowskiej - powiedziała Sandra Hajduk-Popińska w Dzień Dobry TVN.

Wokalista poprosił, aby jego fani wysyłali paczki na adres: Pol-Cel Rampa Brzeska 63, 22-100 Chełm, Poland. Jak dodał, każde pudełko powinno być oznaczone napisem "HELP UKRAINE" i opatrzone opisem tego, co zawiera ("Leki", "Ubrania", "Żywność", "Pomoc humanitarna").

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości