zbiórka charytatywna

  zbiórka charytatywna

  Zobacz, jak można pomóc dziewczynce.

  "Staram się teraz wykorzystać to w dobrym celu".

  Jak wspierać dzieci z niepełnosprawnościami i problemami zdrowotnymi, które z ukraińskich sierocińców trafiły do Polski?

  Gwiazda podaje adres zbiórki organizowanej w Polsce.

  Ministerstwo Zdrowia, Główny Inspektor Farmaceutyczny oraz Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych proszą o wstrzymanie się i zrezygnowanie z indywidualnych zbiórek leków dla Ukrainy. W miejsce prywatnych zbiórek organizowane są działania rządowe. Co zrobić w tej sytuacji?

  Gdzie w Krakowie można przekazać dary dla mieszkańców Ukrainy? Miejska zbiórka dla potrzebujących z Ukrainy prowadzona jest na Stadionie Miejskim w Krakowie.

  Gdzie w Poznaniu można przekazać dary dla mieszkańców Ukrainy? Poznański samorząd stworzył specjalny punkt pomocy "Poznań dla Ukrainy", w którym można przekazać żywność, środki higieny czy ubrania dla potrzebujących z Ukrainy. Gdzie jeszcze w Poznaniu prowadzone są zbiórki dla Ukrainy?

  Gdzie we Wrocławiu prowadzone są zbiórki dla mieszkańców Ukrainy? Punkty funkcjonują m.in. we wszystkich wrocławskich szkołach. Organizatorzy przygotowali spis najpotrzebniejszych produktów. Sprawdź, jak pomóc uchodźcom.

  Internetowe zbiórki okazały się lekarstwem na bolączki wielu osób. Inaczej było w przypadku pana Bartosza, który z powodu choroby utrzymuje się ze świadczeń MOPS-u. Ponieważ po opłaceniu wszystkich należności na jedzenie i leki zostaje mu 160 zł, znajomi podsunęli mu pomysł internetowej zbiórki. Okazało się jednak, że zamiast ulżyć w trudnej sytuacji, dodatkowo ją skomplikowała. W sprawie interweniowali reporterzy programu Uwaga! TVN

  Podczas 30. finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała pod hasłem "Przejrzyj na oczy". Według deklaracji zebrano ponad 136 milionów złotych. Swoją cegiełkę do szlachetnej akcji dołożył młody wolontariusz, Paweł Mrozek, który zgromadził przeszło 150 tys. złotych. - Koniec finału nie oznacza końca pomagania i działania - przekonuje w rozmowie z dziendobry.tvn.pl.

  Sandra Arkabuz ma 6 lat i od początku tego roku walczy z bardzo agresywną odmianą nowotworu mózgu. Okazało się, że są już przerzuty i potrzebna jest eksperymentalna immunoterapia. Rodzice uruchomili zbiórkę pieniędzy na leczenie w Köln. Proszą o wsparcie, bo na uzbieranie pieniędzy został zaledwie tydzień.

  Ewa Rzepa zrezygnowała z pracy w korporacji i założyła rodzinny dom dziecka. Dlaczego się na to zdecydowała? Jakie maluchy trafiają pod jej opiekę? Jak teraz wygląda jej sytuacja? Dowiecie się tego z naszego reportażu.

  "Sytuacja jest bardzo dynamiczna"

  "To jest skromny człowiek o dobrym sercu, który lubi pomagać innym"

  Amelka Gmyrek urodziła się z lekką asymetrią ciała i od początku była pod opieką neurologa. Kilka miesięcy temu okazało się jednak, że za wszystkim stoi SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie dla dziewczynki. W akcję pomocową włączyli się bracia Collins.

  3-letni Kubuś Pawęzka urodził się z wieloma wadami, z których jedna może spowodować jego uduszenie. Jedynym ratunkiem jest dla niego operacja kręgosłupa w USA. Teraz ludzie w całej Polsce przyłączają się do zbiórki pieniędzy, by chłopiec mógł tam pojechać już 17 sierpnia i powalczyć o życie.

  Agata Młynarska wspiera budowę Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży. Aby zebrać fundusze na ten cel, dziennikarka postanowiła wystawić na sprzedaż rzeczy ze swojej szafy. Są wśród nich takie, które darzy szczególnym sentymentem i z którymi trudno się jej rozstać. Opowiedziała o nich w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl. Zdradziła nam także swoje kolejne pomysły na rzecz Fundacji TVN.

  Anna Wojciechowska była cenionym lekarzem, żoną, matką. Historia, której nie chciałby doświadczyć nikt, dotknęła całą rodzinę i wielu pacjentów doktor Ani. Jej nagła choroba i odejście było niespodziewane, a pustka, którą po sobie zostawiła, wydaje się nie do wypełnienia. Miała zaledwie 36 lat. Zmarła dwa tygodnie po narodzinach córki. – Nigdy nie przytuliła swojego dziecka – opowiada Justyna Wąsala-Gura, przyjaciółka Anny.

  22 kwietnia 2021 roku spłonął Rodzinny Dom Dziecka w Rębiszowie. Dorobek ludzi, którzy całe swoje życie poświęcili innym, poszedł z dymem. To, co się nie spaliło, zostało zalane w czasie akcji gaśniczej. Dziś wychowankowie państwa Puchaczewskich chcą pomóc znów stanąć im na nogi.

  Internetowe zbiórki pieniędzy cieszą się ogromną popularnością. Z ich pomocą zbierane są pieniądze na rozruch biznesu czy leczenie. Ministerstwo Finansów pracuje nad projektem, który ma je uregulować. Co ciekawe - jak podaje "Rzeczpospolita" - regulacja ma objąć tylko zbiórki internetowe na cele gospodarcze, ale nie charytatywne. Co to może oznaczać w praktyce?

  Dzieci chore na SMA mają szansę na terapię genową. Na przeszkodzie stoi jednak cena leku - ponad 9 mln złotych oraz granica wagowa, do której lek można podawać - 13,5 kg. Dlatego Tatiana Okupnik zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy oraz wymyśliła akcję "300 gramów challenge", o których opowiedziała w naszym programie.

  Już od blisko 20 lat "Szlachetna Paczka" pomaga najbardziej potrzebującym ludziom w Polsce. Co roku tysiące rodzin czeka, aż wolontariusze i darczyńcy zrealizują ich marzenia. Ciepłe koce, łóżka czy środki higieniczne - to rzeczy, które mogą zapewnić im szczęście, a nas nie kosztują wiele. Właśnie teraz trwa "Weekend Cudów", podczas którego otrzymają swoją pomoc.

  Coraz więcej osób pada ofiarami oszustów internetowych i fałszywych zbiórek pieniężnych, które pod płaszczykiem pomocy potrzebującym wyłudzają od nas środki finansowe. Zdarzają się zbiórki na cele charytatywne lub społeczne, które finalnie nie trafiają do potrzebujących. Ekspert Maciej Kawecki opowiedział w Dzień Dobry TVN, jak uchronić się przed kradzieżą.

  W Katowicach siostra Anna Bałchan wpadła na niezwykły pomysł. By uzbierać pieniądze na Centrum Świętego Józefa, postanowiła sprzedawać robiony przez siebie smalec. Tajniki jego wytwarzania zdradziła w Dzień Dobry TVN.

  Ula prowadziła aktywny tryb życia u boku kochającego chłopaka, Sebastiana. Gdy w kwietniu tego roku dowiedziała się, że spodziewa się dziecka, oboje się bardzo ucieszyli. Los jednak skomplikował ich życie. Okazało się, że przyszła mama ma nowotwór. Postanowiła urodzić córkę. Teraz walczy o powrót do sprawności po skomplikowanej operacji.

  Maciuś Cieślik nie siada, nie chodzi, a nawet leżąc na brzuszku, nie jest w stanie podnieść główki. Ma problemy z oddychaniem i jedzeniem. Chłopiec choruje na SMA i potrzebuje najdroższego leku na świecie. Jak mu pomóc?

  18-letnia Julia Kuczała walczy z bardzo złośliwym guzem mózgu – pineoblastomą. Jedynym ratunkiem dla tej pięknej dziewczyny jest kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych. Jedyną opcją, by do niej doszło - nasza i wasza pomoc.

  Już po raz 5. ruszyła zbiórka na rzecz Powstańców Warszawskich, której pomysłodawcą jest Filip Chajzer. Akcję współorganizuje Muzeum Powstania Warszawskiego oraz fundacja i portal siepomaga.pl.

  W składzie Gortat Team - polskie gwiazdy i zawodnicy NBA. Po drugiej stronie boiska - Wojsko Polskie wspierane przez żołnierzy z USA. Jakie nastroje panują przed meczem w drużynie Marcina Gortata? Na ich treningu był dziennikarz Dzień Dobry Wakacje Robert Stockinger, który rozmawiał z kapitanem składu i nowymi nabytki z jego części boiska: Agnieszką Włodarczyk i Rahimem. Czego się spodziewają po dzisiejszym wieczorze?

  Co słychać u Piotra Adamczyka? Aktor zaangażował się w charytatywną akcję na rzecz niechcianych i zapomnianych zwierząt. Dzienniarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska odwiedziła Piotra w stajni podczas sesji zdjęciowej. Adamczyk pozował z zaadoptowanym koniem do kalendarza "Wielcy małym". Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany schroniskom