Odkąd Tomasz Jakubiak zachorował na nowotwór, jego życie zmieniło się o 180 stopni. Jak podkreślił szef kuchni w reportażu Dzień Dobry TVN, choroba sprawiła, że musiał prędko odnaleźć się w nowej rzeczywistości.
To jedna z wielu placówek, która ucierpiała przez powódź.
"8 tysięcy pokrzywdzonych osób".
"Nigdy nie spotkałem w swoim życiu takich osób".
Jak można im pomóc?
Rodzice chorych dzieci czują się oszukani przez Karola Z., który miał oferować pomoc w organizowaniu zbiórek charytatywnych. W jego obietnicach pokładali wielkie nadzieje. Reportaż programu "Uwaga! TVN".
Reportaż "Uwagi! TVN".
Plastikowe zakrętki przez wiele osób były kolekcjonowane na szczytny cel.
Wszystko w szczytnym celu.
"Jestem zszokowana, że ktoś może wykorzystywać dobre serce i pieniądze ludzi".
Serhiy Prytula był prezenterem telewizji, próbował swoich sił w polityce, a teraz zajmuje się wsparciem armii ukraińskiej. Pozyskuje fundusze na rzeczy najpotrzebniejsze. Właśnie przebywa w Polsce, żeby sfinalizować zakup satelity. Opowiedział o tym w programie Dzień Dobry TVN.
Jagoda Michalak ma tylko 18 miesięcy i cierpi na rdzeniowy zanik mięśni SMA typu 1. To najcięższa postać tej choroby. Bliscy zbierają pieniądze na najdroższy lek świata, który kosztuje ponad 9 milionów złotych. Czasu zostało mało, bo gdy dziewczynka przytyje jeszcze 3 kilogramy, nie będzie można go podać.
Zobacz, jak można pomóc dziewczynce.
"Staram się teraz wykorzystać to w dobrym celu".
Jak wspierać dzieci z niepełnosprawnościami i problemami zdrowotnymi, które z ukraińskich sierocińców trafiły do Polski?
Gwiazda podaje adres zbiórki organizowanej w Polsce.
Ministerstwo Zdrowia, Główny Inspektor Farmaceutyczny oraz Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych proszą o wstrzymanie się i zrezygnowanie z indywidualnych zbiórek leków dla Ukrainy. W miejsce prywatnych zbiórek organizowane są działania rządowe. Co zrobić w tej sytuacji?
Gdzie w Krakowie można przekazać dary dla mieszkańców Ukrainy? Miejska zbiórka dla potrzebujących z Ukrainy prowadzona jest na Stadionie Miejskim w Krakowie.
Gdzie w Poznaniu można przekazać dary dla mieszkańców Ukrainy? Poznański samorząd stworzył specjalny punkt pomocy "Poznań dla Ukrainy", w którym można przekazać żywność, środki higieny czy ubrania dla potrzebujących z Ukrainy. Gdzie jeszcze w Poznaniu prowadzone są zbiórki dla Ukrainy?
Gdzie we Wrocławiu prowadzone są zbiórki dla mieszkańców Ukrainy? Punkty funkcjonują m.in. we wszystkich wrocławskich szkołach. Organizatorzy przygotowali spis najpotrzebniejszych produktów. Sprawdź, jak pomóc uchodźcom.
Internetowe zbiórki okazały się lekarstwem na bolączki wielu osób. Inaczej było w przypadku pana Bartosza, który z powodu choroby utrzymuje się ze świadczeń MOPS-u. Ponieważ po opłaceniu wszystkich należności na jedzenie i leki zostaje mu 160 zł, znajomi podsunęli mu pomysł internetowej zbiórki. Okazało się jednak, że zamiast ulżyć w trudnej sytuacji, dodatkowo ją skomplikowała. W sprawie interweniowali reporterzy programu Uwaga! TVN
Podczas 30. finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała pod hasłem "Przejrzyj na oczy". Według deklaracji zebrano ponad 136 milionów złotych. Swoją cegiełkę do szlachetnej akcji dołożył młody wolontariusz, Paweł Mrozek, który zgromadził przeszło 150 tys. złotych. - Koniec finału nie oznacza końca pomagania i działania - przekonuje w rozmowie z dziendobry.tvn.pl.
Sandra Arkabuz ma 6 lat i od początku tego roku walczy z bardzo agresywną odmianą nowotworu mózgu. Okazało się, że są już przerzuty i potrzebna jest eksperymentalna immunoterapia. Rodzice uruchomili zbiórkę pieniędzy na leczenie w Köln. Proszą o wsparcie, bo na uzbieranie pieniędzy został zaledwie tydzień.
Ewa Rzepa zrezygnowała z pracy w korporacji i założyła rodzinny dom dziecka. Dlaczego się na to zdecydowała? Jakie maluchy trafiają pod jej opiekę? Jak teraz wygląda jej sytuacja? Dowiecie się tego z naszego reportażu.
"Sytuacja jest bardzo dynamiczna"
"To jest skromny człowiek o dobrym sercu, który lubi pomagać innym"
Amelka Gmyrek urodziła się z lekką asymetrią ciała i od początku była pod opieką neurologa. Kilka miesięcy temu okazało się jednak, że za wszystkim stoi SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie dla dziewczynki. W akcję pomocową włączyli się bracia Collins.
3-letni Kubuś Pawęzka urodził się z wieloma wadami, z których jedna może spowodować jego uduszenie. Jedynym ratunkiem jest dla niego operacja kręgosłupa w USA. Teraz ludzie w całej Polsce przyłączają się do zbiórki pieniędzy, by chłopiec mógł tam pojechać już 17 sierpnia i powalczyć o życie.
Agata Młynarska wspiera budowę Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży. Aby zebrać fundusze na ten cel, dziennikarka postanowiła wystawić na sprzedaż rzeczy ze swojej szafy. Są wśród nich takie, które darzy szczególnym sentymentem i z którymi trudno się jej rozstać. Opowiedziała o nich w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl. Zdradziła nam także swoje kolejne pomysły na rzecz Fundacji TVN.
Anna Wojciechowska była cenionym lekarzem, żoną, matką. Historia, której nie chciałby doświadczyć nikt, dotknęła całą rodzinę i wielu pacjentów doktor Ani. Jej nagła choroba i odejście było niespodziewane, a pustka, którą po sobie zostawiła, wydaje się nie do wypełnienia. Miała zaledwie 36 lat. Zmarła dwa tygodnie po narodzinach córki. – Nigdy nie przytuliła swojego dziecka – opowiada Justyna Wąsala-Gura, przyjaciółka Anny.