Poznań. Zbiórka rzeczy dla Ukrainy
W poniedziałek poznański ratusz otworzył miejski punkt pomocy „Poznań dla Ukrainy”, który znajduje się przy ul. Bukowskiej 27/29. W punkcie można przekazywać dary dla Ukraińców.
Punkt „Poznań dla Ukrainy” jest czynny codziennie w godzinach 10-20.
Organizatorzy zbiórki proszą o przynoszenie do punktu żywności, środków higieny osobistej oraz odzieży i ciepłych okryć - w dobrym stanie lub nieużywanej oraz bielizny - tylko nieużywanej. Pełną listę potrzebnych produktów można znaleźć tutaj.
Darczyńcy proszeni są również o wstępną segregację oddawanych ubrań na ubrania damskie, męskie i dziecięce.
Przed udaniem się do punktu warto również sprawdzić, jakie są najpilniejsze potrzeby. Informacje o potrzebnych produktach można śledzić m.in. na Facebooku na profilu Czuły Poznań.
Rzeczy dla potrzebujących mieszkańców Ukrainy w Poznaniu można przekazać również do siedzib Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. Poznański samorząd informuje, że zbiórka jest prowadzona zarówno w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Matejki 57, jak i w pięciu terenowych Punktach Obsługi Klienta.
Dary można oddawać tam od poniedziałku do piątku w godzinach funkcjonowania BOK i POK.
Poznań. Gdzie trafią rzeczy ze zbiórki dla Ukrainy?
Ratusz w Poznaniu już teraz tłumaczy mieszkańcom, że przekazane przez nich dary mogą trafić w trzy miejsca, gdzie organizowana jest pomoc dla Ukraińców.
Część rzeczy zostanie w Poznaniu, ponieważ miasto już teraz przygotowuje się na przyjęcie migrantów z Ukrainy i zapewnienie im pomocy. Ponadto zebrane dary zostaną przewiezione także do miejscowości przygranicznych, w których pomoc jest najpilniejsza. Wreszcie część zgromadzonych produktów przekazana zostanie bezpośrednio ludności, która pozostała w Ukrainie.
Zobacz także:
- Jak mądrze wspierać uchodźców z Ukrainy? "Pomaganie oprócz tego, że jest piękne, też bywa trudne"
- Prezydent Zełenski podpisał wniosek o członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej
- Jak się zachowywać, kiedy przyjmiemy pod swój dach uchodźców z Ukrainy?
- 30 lat doświadczenia
- Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
- Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
- Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań
Autor: Aleksandra Supryn
Źródło zdjęcia głównego: fcafotodigital/Getty Images