Gwiazdy

Lady Gaga w specjalnym odcinku "Przyjaciół". Zaśpiewała kultową piosenkę z serialu

Gwiazdy

Aktualizacja:
cover video/x-news

"Przyjaciele" powrócili w wielkim stylu. 27 maja na HBO GO pojawił się odcinek specjalny kultowego serialu, w którym gwiazdy produkcji zdradziły kulisy jej powstawania. Wśród specjalnych gości pojawiła się m.in. Lady Gaga, która z Lisą Kudrow wykonała znaną piosenkę.

Nowy odcinek "Friends"

Bez wątpienia "Przyjaciele" są jednym z najpopularniejszych seriali lat 90., który do dziś ma miliony fanów na całym świecie. Dzięki temu, że każdy z sześciu głównych bohaterów miał inny charakter, osobowość i życiowe doświadczenie, łatwo było znaleźć wśród nich kogoś, z kim można było się identyfikować. Produkcja idealnie odzwierciedlała problemy ludzi w wieku 20-30 lat i co najważniejsze, mimo upływu lat nie straciła na aktualności. Choć widzowie w 2004 roku byli zrozpaczeni tym, że wyemitowano ostatni odcinek, cały czas wierzyli, że zostanie nakręcona kontynuacja. Gdy w zeszłym roku świat obiegła w końcu informacja, że będzie zrealizowany dodatkowy odcinek, w mediach zawrzało. Od początku wiadomo było jednak, że będzie to jedynie spotkanie członków obsady, a nie kolejne losy bohaterów.

- Żadnego powrotu nie będzie. To serial o okresie życia, kiedy przyjaciele są twoją rodziną. Kiedy masz własną rodzinę, ta sytuacja ulega zmianie. Zrobiliśmy serial, jaki planowaliśmy. Udało nam się zrobić to dobrze, ukłoniliśmy się po zakończeniu. Gdybyśmy znowu przyjrzeli się tym postaciom, ich DNA byłoby już inne, nie byłyby już tak interesujące - mówili wtedy twórcy "Friends".

Lady Gaga w najnowszym odcinku "Przyjaciół"

W nowym odcinku "Przyjaciół" pojawili się oczywiście odtwórcy głównych ról, czyli Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry i David Schwimmer. Oprócz nich w kluczowych scenach można zobaczyć takie sławy, jak: David Beckham, Justin Bieber, BTS, Cindy Crawford, Cara Delevingne, Elliott Gould, Kit Harington, Larry Hankin, Mindy Kaling, Thomas Lennon, Christina Pickles, Tom Selleck, James Michael Tyler, Maggie Wheeler, Reese Witherspoon, Malala Yousafzai oraz Lady Gaga. To właśnie ostatnia z nich pokazała do odcinku specjalnym swoje umiejętności wokalne.

Każdy fan "Friends" pamięta niepowtarzalną twórczość muzyczną Phoebe, wśród której szczególnie wyróżniała się piosenka "Smelly cat". W "Przyjaciele: Spotkanie po latach" nawiązano do 14. odcinka 3. sezonu serialu, w którym w Central Perk pojawiła się Leslie, była partnerka muzyczna bohaterki Lisy Kudrow. Tym razem utwór o śmierdzącym kocie Phoebe wykonała nie z Leslie, a z Lady Gagą . Oczywiście serialowa wokalistka i tak stwierdziła, że jej samodzielny występ jest zdecydowanie lepszy.

Ross i Rachel nie tylko na ekranie

W "Friends: The Reunion" zdradzono także kwestię, która od lat dręczyła prawdziwych fanów serialu. Wątek miłosny Rossa i Rachel od pierwszego sezonu był bowiem motorem napędowym całego serialu, a wiele widzów zastanawiało się czy między Jennifer Aniston i Davidem Schwimmerem doszło do czegoś poza kamerami. Choć nigdy nie potwierdzili łączącego ich uczucia, w odcinku specjalnym okazało się, że się w sobie podkochiwali.

- W pierwszym sezonie bardzo podkochiwałem się w Jen. W pewnym momencie uczucie dopadło nas oboje. Ale to było jak przepływanie obok siebie dwóch statków, ponieważ jedno z nas było zawsze w związku i nigdy nie przekroczyliśmy tej granicy. Szanowaliśmy to - wyznał David Schwimmer.

Okazało się również, że w przerwach pomiędzy nagraniami często zasypiali w swoich objęciach. Podobno wszyscy członkowie załogi domyślali się wówczas, że łączy ich coś więcej, niż tylko serialowe uczucie.

- Szczerze mówiąc, pamiętam, jak kiedyś powiedziałam Davidowi: "To będzie kłopotliwe, jeśli pierwszy raz, kiedy ty i ja się pocałujemy, będzie w ogólnokrajowej telewizji". Oczywiście, pocałowaliśmy się po raz pierwszy w tej kawiarni, a całe nasze wzajemne uwielbienie skierowaliśmy po prostu na miłość Rossa i Rachel - dodała Jennifer Aniston.

"Przyjaciele" znowu razem, czyli zapowiedź odcinka specjalnego. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości