Przejmujący spot Marianny Gierszewskiej z udziałem gwiazd. "Wielogłos doświadczeń o macierzyństwie"

Wyjątkowy spot Marianny Gierszewskiej o macierzyństwie. Wystąpiły w nim m.in. Lara Gessler, Ola Domańska i Olga Kalicka
Marianna Gierszewska o akceptacji ciała
Marianna Gierszewska o akceptacji ciała
Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
Marta Linkiewicz w Intymnych rozmowach
Marta Linkiewicz w Intymnych rozmowach
Daria Ładocha wspomina trudny poród
Daria Ładocha wspomina trudny poród
"Intymne rozmowy" z Darią Ładochą o dopaminie
"Intymne rozmowy" z Darią Ładochą o dopaminie
Agnieszka i Wojtek ze ŚOPW w "Intymych rozmowach"
Agnieszka i Wojtek ze ŚOPW w "Intymych rozmowach"
Ania Dec w "Intymnych rozmowach"
Ania Dec w "Intymnych rozmowach"
Michał Wiśniewski o alkoholizmie, łuszczycy i dzieciach
Michał Wiśniewski o alkoholizmie, łuszczycy i dzieciach
Małgosia Heretyk i Ernest Musiał spodziewają się córki
Małgosia Heretyk i Ernest Musiał spodziewają się córki
Ewa Zawada o seksualizacji i utracie dziewictwa
Ewa Zawada o seksualizacji i utracie dziewictwa
Julia Chatys o kompleksach
Julia Chatys o kompleksach
Julia Chatys o problemach z cerą
Julia Chatys o problemach z cerą
Sołtysikowie walczą o kolejne dziecko
Sołtysikowie walczą o kolejne dziecko
Patrycja i Andrzej Sołtysikowie o in vitro
Patrycja i Andrzej Sołtysikowie o in vitro
Agata Młynarska o chorobach, z którymi się zmaga
Agata Młynarska o chorobach, z którymi się zmaga
Sandra Hajduk o endometriozie
Sandra Hajduk o endometriozie
Wywiad z Marianną Gierszewską o chorobie, stomii i akceptacji
Wywiad z Marianną Gierszewską o chorobie, stomii i akceptacji
Sandra Kubicka szczerze o wadze i depresji
Sandra Kubicka szczerze o wadze i depresji
Małgorzata Heretyk i Ernest Musiał
Małgorzata Heretyk i Ernest Musiał
Na rynku wydawniczym właśnie pojawiła się najnowsza książka Marianny Gierszewskiej "Początek wszystkiego". W związku z tym w Internecie ruszyła poruszająca kampania, w której wzięło udział 12 wyjątkowych bohaterek, m.in. Lara Gessler, Aleksandra Domańska i Olga Kalicka. Każda z nich bez cienia retuszu opowiedziała, jak wyglądał ich początek. W rozmowie z serwisem Dzień Dobry TVN Marianna Gierszewska wyjaśniła, dlaczego akcja #pamiętnikpoczątku jest tak ważna.

Nowa książka Marianny Gierszewskiej

Marianna Gierszewska to nie tylko aktorka, ale także zaangażowana działaczka społeczna oraz sojuszniczka kobiet. Od lat zajmuje się rozwojem osobistym. Jak sama mówi o sobie, jej historia wraz z wieloma wygojonymi ranami stanowi oddzielny zespół zasobów, który używa do pracy z ludźmi. Jej kilkuletnie doświadczenie ma swój wyraz w wielu warsztatach oraz książce "Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce", która pojawiła się w 2022 roku.

Teraz, po dwóch latach, Marianna powraca na rynek wydawniczy ze swoją nową książką "Początek wszystkiego". Pozycja ta porusza bardzo ważny temat, jakim jest wpływ czasu prenatalnego i okołoporodowego na nasze późniejsze życie. Nie brakuje w niej także osobistych doświadczeń autorki.

- Samo pisanie książki było dla mnie oddzielnym procesem. W tej książce opisuję również swoje doświadczenie, zarówno ze strony jako mamy swojego dziecka, jak i dziecka swojej mamy - wyjaśniła w rozmowie z Anną Gondecką, redaktorką serwisu dziendobrytvn.pl.

- Na łamach książki rozmawiam z moją mamą, która także dzieliła się ze mną wieloma rożnymi faktami, często trudnymi emocji z czasu, kiedy była ze mną w ciąży - dodała autorka.

- To było emocjonalne, poruszające, oczyszczające i transformujące - podsumowała.

Marianna Gierszewska i jej akcja #pamiętnikpoczątku

17 kwietnia ruszyła zorganizowana przez Mariannę Gierszewską akcja #pamiętnikpoczątku, która ma na celu poszerzenie świadomości na temat wpływu czasu prenatalnego, okołoporodowego i wczesnodziecięcego na życie dorosłe.

- Ta akcja jest mocno połączona z moją książka, jest jej siostrzanym projektem. Wiedziałam, że książka przez swój przekaz ma szansę dotrzeć do wielu osób, jednak dzięki temu spotowi i tej kampanii wiem, że ten przekaz jest jeszcze szerszy - stwierdziła aktorka.

Do spotu zaprosiła 12 znanych kobiet, które bez cienia retuszu podzieliły się wspomnieniami ze swojego początku. - Cieszę się ogromnie, że mogłam zaprosić do tego projektu tak wspaniałe i odważne kobiety. Każda z nich ma za sobą zupełnie inną historię, ale łączy je prawda. I to jest najważniejsze - podkreśliła.

Jak zauważyła rozmówczyni dziendobry.tvn.pl, historie przedstawione w spocie nie zawsze są trudne. - Czasami to jest cudowna ciąża i poród, a trudne pierwsze miesiące życia dziecka, innym razem to trudna historia porodu. Ta kampania i ten spot to jest wielogłos doświadczeń o macierzyństwie. Każda kobieta jest inna i każda miała inne trudności i wyzwania - zaznaczyła.

- My wszystkie dajemy z siebie 100 procent i rozumiejąc, że początki mają znaczenie, możemy się stać jeszcze lepszymi mamami - dodała.

W tym wyjątkowym spocie głos zabrała m.in. Lara Gessler, która ze łzami w oczach przyznała, że zawsze marzyła o tym, żeby być mamą. - W czasie porodu darłam się kosmicznie. Nie sądziłam, że mogę tak krzyczeć - wspominała restauratorka.

Aktorka Maria Konarowska zdradziła, że kiedy dowiedziała się o ciąży, czuła ogromny strach, natomiast Ola Domańska była całkowicie zdezorientowana. A jak aktorka wspomina swój dom? - Był nieprzyjemny i niebezpieczny - opowiadała.

Swoim doświadczeniem podzieliła się również Olga Kalicka, która stwierdziła, że już nie chce być dzielna. - To nie jest dla mnie żadne osiągnięcie - oceniła.

Na koniec spotu Marianna Gierszewska ujawniła, że poznanie swojej historii było jednym z najważniejszych rzeczy, jaką dostała od swojej mamy. - Początki mają znaczenie - podsumowała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Źródło: Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Pawel Wodzynski/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki