Gwiazdy

Prokuratura żądała podwyższenia kary. Sąd ostatecznie zdecydował w sprawie Beaty Kozidrak

Gwiazdy

Autor:
Patrycja
Sibilska
Źródło:
tvn24.pl
Beata Kozidrak w studiu Dzień Dobry TVN

Beata Kozidrak w maju 2022 roku usłyszała wyrok w sprawie dotyczącej jazdy pod wpływem alkoholu. Wyrok nie usatysfakcjonował prokuratury żądającej wyższego wymiaru kary. Sąd okręgowy ponownie rozpatrzył sprawę, wydając prawomocny wyrok.

Sprawa Beaty Kozidrak

W maju w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa Beata Kozidrak usłyszała wyrok w sprawie zdarzenia z 1 września 2021 roku, gdy około godziny 19:40 piosenkarka została zatrzymana na skrzyżowaniu alei Niepodległości z ulicą Batorego na warszawskim Mokotowie. Kontrola alkomatem wykazała dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Motoryzacja

Zimowe gadżety samochodowe
Zimowe gadżety samochodoweDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Sąd wymierzył w tej sprawie karę grzwny: 200 stawek dziennych w wysokości 250 złotych każda oraz na pięć lat zakazał wokalistce prowadzenia pojazdów mechanicznych. Obciążył ją także opłatą 20 tysięcy złotych świadczenia na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Beata Kozidrak - prawomocny wyrok

Apelację od wyroku skierowała na początku czerwca Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Zarzucono w niej rażącą niewspółmierność kary wymierzonej oskarżonej w stosunku do stopnia społecznej szkodliwości oraz winy.

- W ocenie prokuratury orzeczenie zbyt niskiej kary powoduje, że nie spełni ona swojej funkcji w zakresie prewencji ogólnej i szczególnej i nie zaspokoi społecznego poczucia sprawiedliwości - informowała po ogłoszeniu wyroku sądu pierwszej instancji rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił apelację prokuratury, podczas rozprawy w dniu 8 sierpnia 2022 roku i utrzymał w mocy decyzję poprzedniej instancji. Wyrok jest prawomocny.

Więcej na ten temat przeczytasz na tvn24.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Jagielski / East News

Pozostałe wiadomości