proces sądowy

  proces sądowy

  Ławnik sądowy to przedstawiciel społeczeństwa, który zasiada za stołem sędziowskim i pomaga w wydawaniu wyroków. Każdy, kto zastanawia się nad tym, jak zostać ławnikiem sądowym, powinien wiedzieć, że do pełnienia takich obowiązków nie trzeba mieć wykształcenia prawniczego.

  W Słupsku toczy się proces, który jednemu z tamtejszych teatrów wytoczył syn Violetty Villas - Krzysztof Gospodarek. Co zarzuca twórcom spektaklu? Czego się domaga? Jak do tych pretensji odnosi się dyrektor teatru i widzowie? Postanowiliśmy to sprawdzić.

  Ruszył proces właścicieli Amber Gold - parabanku kuszącego wysokimi odsetkami, któremu zaufało ok. 19 tys. osób, powierzając im prawie 850 mln zł. O komentarz poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: dziennikarza Superwizjera Piotra Litka i dziennikarza TVN24 Macieja Cnotę, którzy zajmują się tą sprawą.

  Choć brzmi to absurdalnie, bardzo wiele zbrodni popełnianych jest z... miłości. Innym głównym motywem zbrodni są pieniądze. I właśnie procesy sądowe w tego typu sprawach śledzi od lat gość Dzień Dobry TVN dziennikarka Helena Kowalik. W studiu powiedziała, kim są sprawcy największych przestępstw, a kim ich ofiary.

  Agnieszka Jastrzębska spotkała się Ewą Minge podczas sesji zdjęciowej do katalogu Zima 2014/2015. Projektantka opowiedziała jej o swojej nowej kolekcji, o pracy w Mediolanie, kontrowersjach wokół swojej urody i swoich synach. Czy zapracowana Ewa Minge ma czas dla najbliższych i dla osoby bliskiej jej sercu? Komu wytoczyła proces? Czy jej synowie interesują się modą? Który z nich pójdzie w ślady mamy?