Gwiazdy

Kim jest polska Frida Kahlo? "W liceum miałam monobrew, więc słyszałam, że jestem do niej podobna"

Gwiazdy

Martyna Kliszewska jest absolwentką wydziału aktorskiego PWST w Krakowie oraz wydziału malarstwa ASP w Łodzi. Od lat z powodzeniem godzi pracę w teatrze z twórczą aktywnością malarską. Prywatnie jest żoną reżysera teatralnego Kuby Przebindowskiego i mamą nastoletniej Mii. Reporter Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik odwiedził artystkę i jej bliskich.

Polska Frida Kahlo

Martyna Kliszewska w swojej twórczości inspiruje się meksykańską malarką Fridą Kahlo. Okazuje się, że ma z nią wiele wspólnego.

- Zawsze marzyłam, żeby zagrać Fridę. Już w młodości, kiedy poznałam jej twórczość i ta twórczość mnie zachwyciła - pomyślałam sobie, że jeśli uda mi się zostać aktorką, to chciałabym zagrać postać Fridy. W liceum miałam monobrew, więc słyszałam, że jestem do niej podobna - mówiła Martyna Kliszewska, która tak, jak Frida, kocha malować.

- W ogóle nie programuje w sobie żadnych założeń. Malarstwo jest dla mnie wytchnieniem i wolnością. Tutaj mogę być tylko ja, płótno i wyobraźnia. To najcudowniejsze, co mnie spotkało w życiu - dodała.

Artystyczna rodzina Martyny Kliszewskiej

Martyna Kliszewska i Jakub Przebindowski tworzą bardzo zgrane małżeństwo, które wspiera się w każdej dziedzinie życia. Są razem od ponad 20 lat. Poznali się w krakowskiej szkole teatralnej.

- Fajnie jest, jeżeli ludzie mają wspólne tematy - powiedział Kuba Przebindowski, aktor i reżyser teatralny.

- Lubimy to samo jeść i pić. Uwielbiamy morze. Spoiwem naszego związku są wygłupy. Kiedyś ja się prędzej oświadczyłam Kubie, niż on mi. Powiedziałam, żeby się ze mną ożenił, bo chcę się zawsze z nim śmiać - dodała Martyna Kliszewska.

Owocem związku Martyny i Jakuba jest córka Mia. Nastolatka podziwia swoich rodziców za miłość, oddanie i zamiłowanie do wspólnych pasji.

- Moi rodzice cały czas spędzają razem. Nawet jak mama maluje w swojej pracowni, to tata również tam siedzi i pisze - zdradziła córka Martyny i Kuby.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Piotr Wojtasik

Pozostałe wiadomości