Gwiazdy

Polscy artyści w akcji "Razem Robimy Dobro". Charytatywny singiel niesie ważne przesłanie

Gwiazdy

Polscy muzycy stworzyli wspólnie charytatywny singiel „Razem”, który jest pierwszą odsłoną akcji „Razem Robimy Dobro”. W piosence usłyszeć możemy głos m.in. Roksany Węgiel, Patrycji Markowskiej, Andrzeja Krzywego, Urszuli czy Artura Gadowskiego.

Singiel „Razem”

Piosenka „Razem” jest pierwszą odsłoną akcji „Razem Robimy Dobro”, która będzie składała się z cyklu koncertów, spotkań online, challenge w mediach społecznościowych oraz wywiadów.

Dochód ze sprzedaży utworu „Razem” zostanie całkowicie przeznaczony na doposażenie oddziałów rehabilitacyjnych Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

W charytatywnym singlu wzięło udział wiele gwiazd polskiej muzyki, które pragną podkreślić ideę wspólnoty ponad podziałami. W piosence, napisanej przez Michała Pietrzaka oraz Juliusza Kamila, pojawiają się: Roksana Węgiel, Zuza Jabłońska, Natalia Zastępa, Patrycja Markowska, Małgorzata Ostrowska, Urszula, Żelka, Adam Wolski (Golden Life), Artur Gadowski (IRA), Grzegorz Kupczyk (CETI), Felicjan Andrzejczak, Andrzej Krzywy (De Mono) i Staszek Karpiel-Bułecka.

W dziwnym czasie społecznej izolacji sprawdzeni twórcy hitów oraz ikony polskiej sceny postanowili w międzypokoleniowym składzie stworzyć wyjątkową piosenkę. Co ważne, nie jest to kolejna „covidowa” produkcja, lecz utwór w poprockowej stylistyce, z przebojowym potencjałem, niosący głębsze, ponadczasowe przesłanie

— czytamy w zapowiedzi charytatywnego singla „Razem”.

Ważne przesłanie singla "Razem"

Piosenka „Razem” to pomysł managera Golden Life i producenta Michała Pietrzaka. Przesłaniem utworu ma być duch wspólnoty i solidarności Polskiego społeczeństwa, niezależnie od upodobań politycznych, wyznaniowych, wieku czy płci. Wzywać on ma do tego, abyśmy, w trudnych i ważnych momentach dla nas, w ujęciu całego narodu, potrafili wznieść się ponad podziały i działać razem. Muzyka zaś, już wiele razy wcześniej okazywała się do tego świetnym narzędziem.

Wykonawcy, nagrywając fragmenty piosenki we własnych domach, stworzyli utwór niosący ważne, pozytywne przesłanie. „Warto razem się trzymać!”. Artyści, tworząc utwór, chcieli dodać otuchy tym, których dotknęło poczucie zagrożenia i niepewności oraz przypomnieć, że choć wiele nas dzieli, nawet pomimo fizycznej izolacji potrafimy się zjednoczyć.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości