Gwiazdy

Piotr Polk świętuje 60. urodziny. "Ciężko za nim nadążyć"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Magda Nabiałczyk
60. urodziny Piotra Polka
Dzień Dobry TVN60. urodziny Piotra Polka

Piotr Polk jest aktorem, gra na wielu instrumentach, a także z dumą wspomina, że jest także stolarzem. Jednak ważne dla niego jest przede wszystkim to, co dzieje się tu i teraz, rodzina oraz przyjaciele. Jak aktor świętuje 60. urodziny?

Urodziny Piotra Polka

22 stycznia Piotr Polk obchodzi urodziny, w tym roku 60. Choć jak wspomina aktor celebruje je, bo to śląska tradycja, ale nie jest to dla niego wyjątkowo szczególny dzień. Od prawie 40 lat aktor jest na scenie.

- Zawsze powtarzałem, że aktorstwo jest takim moim dodatkiem do życia, takim zabawnym dodatkiem do życia. Życie jest ważniejsze niż ten mój zawód - powiedział Piotr Polk.

Życie dla aktora to codzienne spotkania z ludźmi, rodzina, tu i teraz. Piotr Polk ceni w sobie wrażliwość, wiarę w to, co robi, zabawę. Gra też na wielu instrumentach na fortepianie, akordeonie, perkusji i gitarze.

- Ja jestem z rodziny dosyć muzykalnej, mój dziadek grał na tubie, mój ojciec grał też na akordeonie przepięknie. Pewnie od nich troszkę tych genów zabrałem, a reszta to jest tylko i wyłącznie ciężka praca i przyjemność - powiedział Piotr Polk.

Aktor jest też stolarzem, dlatego w prezencie od redakcji Dzień Dobry TVN otrzymał piłę ze specjalną dedykacją.

Urodziny gwiazd

Martyna Wojciechowska świętuje urodziny!
Martyna Wojciechowska świętuje urodziny!Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Piotr Polk w oczach przyjaciół

Piotr Polk przez przyjaciół nazywany jest "Polusiem". W związku z 60. urodzinami poprosiliśmy jego najbliższych żeby opowiedzieli nieco więcej o nim.

- Jest przede wszystkim cierpliwy, ma taki wewnętrzny dystans wobec drugiego człowieka. Jako artysta też mimo swojej wrażliwości i kruchości, ma taką śląską ambicję i upór - powiedziała Edyta Olszówka, aktorka i przyjaciółka Piotra Polka.

- Jest Ślązakiem, co w moich oczach czyni go kimś zupełnie wyjątkowym, ale przede wszystkim Polk jest fantastycznym facetem - podkreślił Zbigniew Zamachowski aktor i przyjaciel Piotra Polka.

- Ciężko za nim nadążyć. A to jakieś meble zaprojektuje, a to palce sobie utnie przy pile tarczowej, sami państwo widzą jakie ja mam ciężkie życie z nim - powiedział żartobliwie - Wojciech Malajkat, aktor i przyjaciel Piotra Polka.

Zobacz wideo: Piotr Polk świętuje 60. urodziny

Piotr Polk świętuje 60. urodziny
Piotr Polk świętuje 60. urodziny
Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Magda Nabiałczyk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości