Gwiazdy

"Pamiętnik księżniczki" obchodzi jubileusz. Film z Anne Hathaway miał premierę 20 lat temu

Gwiazdy

TVN/Disney

"Pamiętnik księżniczki" to prawdziwy hit dla nastolatek. Historia Mii Thermopolis, która pewnego dnia dowiaduje się, że jest księżniczką europejskiego państwa, zainteresowała miliony dziewczyn na całym świecie. To dzięki tej opowieści sławę zdobyła także Anne Hathaway. Od momentu jej premiery minęło 20 lat.

O czym opowiada "Pamiętnik księżniczki"?

Pomysłodawczynią przygód Mii Thermopolis jest znana pisarka Meg Cabot. W 2000 roku wydała ona "Pamiętnik księżniczki" i wywołała prawdziwe zamieszanie. Codzienne życie i miłosne rozterki nastolatki z Nowego Jorku zainteresowały miliony kobiet, co sprawiło, że każda z czternastu części serii trafiła na pierwsze miejsca rankingów najlepiej sprzedających się powieści dla nastolatków. Szybko, bo już w 2001 roku, zrealizowano filmową adaptację z debiutującą Anne Hathaway w roli głównej. Choć przedstawiona w niej historia różniła się od książek (w produkcji ojciec głównej bohaterki nie żyje, a babcia wprowadzająca Mię do dystyngowanego świata jest uroczą i miłą staruszką, co nie pokrywa się z wizją Meg Cabot) i tak podbiła serca milionów widzów. Trzy lata później powstała kolejna część obrazu, która rozsławiła młoda aktorkę.

- Ten film był jednocześnie błogosławieństwem i przekleństwem. Po nim przylgnęła do mnie łatka grzecznej dziewczynki. Przez pierwsze osiem lat mojej kariery musiałam walczyć jak lwica o jakąkolwiek inną rolę - mówiła Anne Hathaway w wywiadzie dla "Glamour".

20 lat "Pamiętnika księżniczki"

Ciężko uwierzyć w to, że od premiery "Pamiętnika księżniczki" minęło już 20 lat. W tym czasie Anne Hathaway zagrała m.in. w takich hitach, jak "Diabeł ubiera się u Prady", "Dorwać Smarta", "Ślubne wojny", "Alicja w Krainie Czarów", "Walentynki", "Mroczny rycerz powstaje", "Interstellar", "Praktykant" czy "Ocean's 8", a nawet zdobyła Oscara w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa za rolę Fantyny w ekranizacji musicalu "Les Misérables. Nędznicy". Wyszła także za mąż za Adama Shulmana i urodziła dwójkę dzieci. Nie zapomniała jednak od czego zaczęła się jej kariera.

Artystka opublikowała właśnie w mediach społecznościowych ujęcia z planu "Pamiętnika księżniczki" i przypomniała, że od daty jego premiery minęły dokładnie dwa dziesięciolecia.

- Cuda się zdarzają... Wszystkiego najlepszego z okazji dwudziestych urodzin #theprincessdiaries, czyli filmu, który wywołał tysiąc szczęśliwych nocy - napisała Anna Hathaway na Instagramie.

Post wywołał rozrzewnienie wśród fanów. W komentarzach pisali: "Na zawsze pozostaniesz księżniczką Genovii", "To było najbardziej kształtujące doświadczenie mojego dzieciństwa " czy "To nadal mój ulubiony film". Niektórzy pytali również, co z planowaną trzecią częścią obrazu, ponieważ reżyser poprzednich produkcji, Garry Marshall, w rozmowie z magazynem "People" kilka lat temu wyznał, że przystępują do jej realizacji. Niestety później zmarł. Wówczas Meg Cabot zdradziła, że istnieje scenariusz, a jeżeli ten projekt zostanie zrealizowany to dla hołdu zmarłego reżysera.

Myślicie, że doczekamy się "Pamiętnika księżniczki 3"?

Zobacz także:

Zobacz wideo: Anne Hathaway zdradziła, że są szanse na to, by powstała trzecia część filmu "Pamiętnik księżniczki"

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości