Gwiazdy

Twórcy filmu "Sukienka" wspominają oscarową galę. "Jeszcze tam wrócimy i przyniesiemy statuetkę do Dzień Dobry TVN"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
"Sukienka" prosto z Hollywood
"Sukienka" prosto z HollywoodDzień Dobry TVN
wideo 2/4

W ceremonii wręczenia Oscarów biorą udział gwiazdy światowego formatu, których nieprzeciętne dokonania budzą podziw wszystkich miłośników dobrego kina. W tym roku na uroczystej gali pojawili się polscy twórcy nominowani do prestiżowej nagrody za film "Sukienka". W Dzień Dobry TVN aktorka Anna Dzieduszycka i reżyser Tadeusz Łysiak opowiedzieli o emocjach, jakie towarzyszyły im w trakcie pobytu w Los Angeles.

Oscary 2022. Twórcy filmu "Sukienka" o emocjach związanych z galą

W ostatnim tygodniu marca odbyła się uroczysta gala wręczenia Oscarów. Ceremonię uświetniła obecność artystów, którzy decyzją członków Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej zostali wyróżnieni nominacjami do prestiżowej nagrody. W zaszczytnym gronie znaleźli się Anna Dzieduszycka i Tadeusz Łysiak. Krótkometrażowy film "Sukienka" nie został co prawda uhonorowany statuetką, jednak jego twórcy na długo zapamiętają emocje związane z wizytą w Los Angeles.

Święto miłośników kina

Znamy laureatów Festiwalu Filmowego w Gdyni
Znamy laureatów Festiwalu Filmowego w GdyniDzień Dobry TVN
wideo 2/3

- Najważniejsze jest to, co się działo tam zakulisowo. Kontakty, które żeśmy z Anką zdobyli, ludzie, z którymi porozmawialiśmy, drogi, które się pootwierały tutaj i nawet tam. Po prostu wspaniała przygoda życia, coś niesamowitego - ocenił Tadeusz Łysiak, jednocześnie podkreślając, że nie traci nadziei na kolejne sukcesy.

- Wierzę w to, widząc talent Ani i talent całej naszej ekipy, że my tam po prostu jeszcze wrócimy i tym razem przyniesiemy statuetkę do Dzień Dobry TVN (...). Nominacja do Oscara pokazuje, że coś już umiemy. Wiadomo, że jesteśmy na początku drogi. Ja czuję, że jeszcze mam mnóstwo do udowodnienia. Jeszcze nie zrobiłem filmu pełnometrażowego, ale właśnie go szykuję - zapewnił reżyser.

Twórcy filmu "Sukienka" o nominacji do Oscara

W trakcie pobytu w Los Angeles twórcy filmu "Sukienka" mieli szansę spotkać się z gwiazdami światowego formatu. Rozmowy z hollywoodzkimi autorytetami utwierdziły ich w przekonaniu, że krótkometrażowa produkcja, nad którą pracowali, zasłużyła na prestiżowe wyróżnienie

- Na luncheonie dla nominowanych podszedł do nas nagle taki starszy człowiek o lasce. Okazuje się, że był to Eric Roth, legendarny scenarzysta i producent filmowy, scenarzysta "Forresta Gumpa", "Ciekawego przypadku Benjamina Buttona", "Diuny". Sam do nas podszedł i powiedział, że widział nasz film, że go kocha i że wzruszyliśmy go do łez (...). Przeżycie niesamowite, coś obłędnego - stwierdził Tadeusz Łysiak, a jego słowa natychmiast spotkały się z potwierdzeniem ze strony Anny Dzieduszyckiej.

- Sukces, jaki osiągnęliśmy, jest dla mnie niebywały (...). Bardzo się cieszę z całej tej przygody - podsumowała aktorka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości