Gwiazdy

Zasłynął rolą w "Na Wspólnej". Dziś ma ważny cel: "Ludzie tego potrzebują"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
plejada.pl
Ołeh Sawkin

Ołeh Sawkin to ukraiński aktor azerskiego pochodzenia. Polskim widzom dał się poznać jako Borys Orłow w "Na Wspólnej". W najnowszym wywiadzie zdradził, czym obecnie się zajmuje oraz jak wspomina swoją przygodę z TVN-owskim serialem.

Ołeh Sawkin o pracy na planie "Na Wspólnej"

Ołeh Sawkin przeprowadził się do Polski w 1991 roku. Występował w musicalu "Metro", a także zagrał w filmie Andrzeja Wajdy "Katyń". Przez lata mogliśmy go oglądać w serialu "Na Wspólnej" jako Borysa, ukochanego Ewy Hoffer (Ewa Gawryluk). To właśnie za sprawą tej roli zdobył serca polskich telewidzów.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

- Pracę na planie "Na Wspólnej" wspominam zawsze bardzo dobrze, od organizacji samych zdjęć, do możliwości, jakie otrzymałem, wcielając się w Borysa Orłowa. Nigdy nie miałem roli, którą grałbym "na żywo". Zawsze miałem scenariusz, historię od początku do końca, tutaj nigdy nie miałem pojęcia, dokąd zabierze Borysa jego los - mówił aktor w rozmowie z "Plejadą".

Ołeh Sawkin gra w teatrze w cieniu wojny

Artysta podjął jednak decyzję o powrocie do Ukrainy, gdzie dziś, podczas inwazji rosyjskiej, gra w Teatrze Dramatycznym w Kijowie. - Głównie pracuję w teatrze, ale nie tylko. Reżyserowałem i produkowałem przedstawienie - podkreślił. - Ludzie tego potrzebują - dodał.

Na tę chwilę nie zamierza opuścić stolicy Ukrainy i zwraca uwagę na brutalność Rosjan. - Najtrudniejsza jest myśl o tym horrorze, strasznych mordach kobiet, dzieci, po prostu ludzi, bardzo blisko miejsca zamieszkania - przyznał "Plejadzie"

Polscy lekarze uratowali 16-letnią Ukrainkę
Polscy lekarze uratowali 16-letnią Ukrainkę Źródło: Dzień Dobry TVN

Ołeh Sawkin nagrał podziękowania dla Polski

Nie tak dawno na oficjalnym instagramowym profilu "Na Wspólnej" pojawiło się nagranie Ołeha Sawkina.

Chcę podziękować wszystkim Polakom za to, co robicie dla nas dzisiaj. Chcę podziękować polskiemu rządowi. Chcę podziękować prezydentom Warszawy, Krakowa i innych miast, którzy przyjmują naszych ludzi, którzy są na razie nie u siebie w domu, a u was. Jesteście niesamowici, fantastyczni

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: plejada.pl

Źródło zdjęcia głównego: mwmedia

Pozostałe wiadomości