Gwiazdy

Nicole Kidman wyjawiła, co się stało, gdy skończyła 40 lat. "Nie interesuje nas to, kim jesteś jako kobieta"

Gwiazdy

Dzień Dobry TVN

Nicole Kidman jest jedną z najpopularniejszych aktorek w Hollywood. Zdobyła międzynarodowy rozgłos dzięki oryginalnym rolom filmowym, a także zmianom wyglądu, o których huczały media na całym świecie. Jednak nie zawsze w życiu gwiazdy było kolorowo. Kiedy skończyła 40 lat, branża filmowa przestała się nią interesować.

Nicole Kidman - kariera

Urodziła się 20 czerwca 1967 roku w Honolulu na Hawajach. Niedługo później z rodziną przeprowadziła do Waszyngtonu, gdzie jej ojciec - biotechnik - prowadził badania nad rakiem. Nicole Kidman od dziecka wiedziała, że zostanie aktorką. Rodzice skrupulatnie przygotowywali ją do tego zawodu od najmłodszych lat. Gdy miała 4 lata, przenieśli się do Sydney. Wówczas Nicole zaczęła uczęszczać na lekcje baletu. Kiedy skończyła 8 lat zapisano ją na kurs pantomimy, a dwa lata później - aktorstwa. Matury nie zdążyła zrobić, ponieważ postawiła na karierę. W wieku 14 lat zadebiutowała w filmie "Bush Christmas" i po nim posypały się kolejne propozycje.

- Pamiętam, jak miałam 6 czy 7 lat, mieszkałam na przedmieściach Sydney i oglądałam Oscary w piżamie, popijając gorącą czekoladę. Wszystko to wydawało mi się odległą baśniową krainą, jak Oz. Dlatego zdobycie nagrody Akademii ma w sobie tyle magii - wyznała Nicole Kidman w wywiadzie dla "InStyle".

Na arenie międzynarodowej została dostrzeżona jakiś czas później, bo w 1989 roku, gdy zagrała główną rolę w thrillerze "Martwa cisza". Rok później zadebiutowała w Hollywood u boku swojego przyszłego męża Toma Cruise'a w filmie "Szybki jak błyskawica". Po ich ślubie przez długi czas pozostawała w cieniu małżonka. Do 1995 roku to on był uważany za gwiazdę, a ona postrzegana była tylko jako jego partnerka. W końcu wystąpiła w dwóch filmach, które zostały przebojami: "Batman Forever" i "Za wszelką cenę". Wówczas ugruntowała swoją pozycję w świecie filmu.

Nicole Kidman i ageizm

W najnowszym wywiadzie gwiazda zaskoczyła wszystkich wyznaniem dotyczącym swojej kariery. Przyznała, że była dyskryminowana w Hollywood z powodu swojego wieku. Jej kariera miała zacząć zwalniać od czasu, gdy skończyła 40 lat.

Byłam niesamowicie sfrustrowana faktem, że nagle branża mówi mi: 'Cóż, to by było na tyle. Okres, w którym miałaś coś do zaoferowania, właśnie się skończył. Teraz jesteś po czterdziestce i nie interesuje nas twoja historia, twoje pomysły ani to, kim jesteś jako kobieta i człowiek'

- mówiła Nicole Kidman.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Nicole Kidman i jej pozycja w świecie gwiazd

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości