Gwiazdy

„1800 gramów”. Dla Magdy Różczki to najważniejszy filmowy projekt w życiu!

Gwiazdy

Aktualizacja:

15 listopada na ekrany polskich kin wszedł film „1800 gramów”. Obraz porusza niezwykle ważny temat, jakim jest adopcja. Matką tego niezwykłego projektu jest Magdalena Różczka. Dlaczego jest to dla aktorki tak ważny film? Z aktorką spotkała się dziennikarka Dzień dobry TVN Kinga Burzyńska.

"1800 gramów"

Fabuła filmu „1800 gramów” rozgrywa się w okresie przedświątecznym, w Krakowie. Główną bohaterką jest Ewa, postać, w którą wciela się Magda Różczka. Ewa jest dyrektorką interwencyjnego ośrodka preadopcyjnego. Celem życiowym Ewy jest znalezienie domu dla swoich podopiecznych. Chwilę przed Bożym Narodzeniem do ośrodka Ewy trafia maleńka dziewczynka porzucona przez matkę. Nutka zmienia życie Ewy.

„1800 gramów” to nowa produkcja kinowa w gwiazdorskiej obsadzie, realizowana przez TVN. W obsadzie filmu oprócz Magdaleny Różczki znaleźli się: Piotr Głowacki, Danuta Stenka, Aleksandra Popławska, Maciej Zakościelny, Wojciech Mecwaldowski, Roma Gąsiorowska, Magdalena Lamparska, Anna Próchniak, Anna Smołowik, Dorota Kolak, Anna Tomaszewska, Marta Ścisłowicz, Wojciech Zieliński i Zbigniew Zamachowski. Gościnnie pojawi się także Tomasz Iwańca, czyli popularny polski raper znany pod pseudonimem Grubson.

Najważniejszy film w życiu Magdy Różczki

Film „1800 gramów” jest dla Magdy ważny i bliski. Z projektem jest związana od samego początku, od pomysłu, przez pisanie scenariusza. Film inspirowany jest prawdziwymi zdarzeniami.

Jak zdradziła Magda, film "1800 gramów" powstał dlatego, że 11 lat temu trafiła do Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Trafiają tam niemowlęta porzucane przez rodziców. W ośrodku ich życie nabiera sensu. Dbają o nich dobrze ludzie, którzy dają im całe swoje serce.

Zawsze mówię, że jest to najbardziej wypełnione miłością miejsce, jakie znam. Myślę, że o tym też jest film.

Różczka zdradziła, że sam pomysł na film powstał w jej głowie już sześć lat temu. Długo też pracowała nad scenariuszem.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości