Gwiazdy

Młodzi rockmeni z 12-letnim wokalistą podbijają scenę. "Piosenki są zbuntowane"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Y. Yaryna, S. Repeła, A. Żurek
Mali rockmani
Mali rockmani Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Kuba Potempski to 12-letni wokalista, który włożył wiele pracy, by nauczyć się śpiewać. Jego talent został dostrzeżony na wielu konkursach. Obecnie nastolatek ma swój zespół rockowy. Wraz z nim wystąpił dla widzów Dzień Dobry TVN z autorską piosenką o spełnianiu snów.

Młodzi muzycy podbijają scenę

Kuba, Julek, Wiktor, Kacper, Tymek, Franek i Zosia to ekipa, która tworzy zespół rockowy. O ich istnieniu dowiedzieliśmy się od Sebastiana Rucińskiego, producenta i nauczyciela, który odezwał się do naszej redakcji.  

- Wysłałem do was maila, chciałem przedstawić najmłodszą ekipę Małej Akademii Gitary w Myszkowie. Dzisiaj gwiazdą jest Kuba, śpiewa o tym, że chciałby spełnić swoje sny – powiedział mężczyzna.

Jak się okazuje, członkowie zespołu są także uczniami Małej Akademii Gitary. Po szkole przychodzą tam, by doskonalić pasję i rozwijać talent.

Młody muzyk w drodze po swoje marzenia
Młody muzyk w drodze po swoje marzenia Źródło: Dzień Dobry TVN

Kuba – młody wokalista z ogromną dojrzałością emocjonalną

- Śpiewam od urodzenia. Zanim zacząłem mówić, to już coś tam sobie nuciłem - wspominał Jakub Potempski. Historię tę potwierdza jego mama. Jak przyznała, syn śpiewa wszędzie: przy myciu zębów, przy nauce, pod prysznicem. - Cały czas nam ten śpiew towarzyszy. Z wiekiem zaczął się uczyć profesjonalni śpiewu i brać udział w konkursach – dodała kobieta.

To właśnie na jednym z konkursów talent Kuby zauważył Sebastian Ruciński. Wkrótce podjęli współpracę i napisali pierwsze dwie piosenki.

- Myślę, że to jest dopiero początek, bo Kuba ma coś do powiedzenia, dużo czuje i potrafi o tym mówić. Te piosenki są zbuntowane. Może jest w nich miszmasz, ale to się dzieje w głowie 12-latka - powiedział Sebastian Ruciński.

- Chciałbym nagrać swoją pierwszą płytę, występować na dużych scenach, robić swój koncerty i zaśpiewać z Metallicą - podsumował wokalista.

Kuba Potempski w piosence „Spełnić sny”
Kuba Potempski w piosence „Spełnić sny” Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Y. Yaryna, S. Repeła, A. Żurek

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości