Michał Szpak w piękny sposób oddał hołd swojej nieżyjącej mamie

Autor:
Nastazja
Bloch

Michał Szpak kilka lat temu pożegnał jedną z najważniejszych osób w swoim życiu. Z okazji Dnia Mamy artysta opublikował w sieci archiwalne zdjęcie rodzicielki, a także wzruszającymi słowami opisał swoje wspomnienia.

Michał Szpak wspomina mamę

Michał Szpak to artysta, który dał się poznać za sprawą programu X-Factor. Niecodzienne stylizacje, zadziorny charakter i kawał głosu pozwoliły mu zaistnieć na polskiej scenie muzycznej. W mediach społecznościowych wokalista relacjonuje swoją pracę oraz chwali się nowymi singlami. Niedawno przyznał, że rozpoczyna nowy etap w karierze jako Jowijsza.

- Przyszedł taki moment w moim życiu, że zaczynam czuć, że ta dojrzałość mnie dopada. W związku z tym musiałem wymyślić Jowiszję, żeby móc dać sobie czas, żeby jeszcze być dzieckiem - powiedział wokalista w Dzień Dobry TVN.

Michał to także wrażliwy mężczyzna, który nie zapomina o swojej rodzinie. W mediach społecznościowych często dzieli się także wspomnieniami dotyczącymi mamy, Grażyny Szpak, która po długiej chorobie odeszła w 2015 roku. Artysta wielokrotnie podkreślał, że strata mamy była dla niego ogromnym przeżyciem, które na zawsze go zmieniło.

- Kolejnym etapem niestety była wielka tragedia, czyli śmierć mojej mamy, która totalnie skręciła mój światopogląd i spowodowała właśnie, że do życia wkradł się smutek, pragmatyzm, że życie jest rzeczywiste, że to nie jest tylko obłok, tylko faktycznie, że są emocje, które mogą zmieniać drugiego człowieka i które mogą wpływać na to, jaki będzie jego rozwój – wyznał w podcaście prowadzonym przez Maję Sablewską.

Nasze mamy

Endo mama
Endo mamaDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Podczas tej samej rozmowy wokalista opowiedział także, jak w dzieciństwie wyglądały jego relacje z rodzicielką. Gdy ten miał zaledwie 10 lat, mama wyjechała do Włoch. Artysta w każde wakacje odwiedzał panią Grażynę na południu Europy i cieszył się wspólnymi chwilami.

 - Uważam, że właśnie tamten świat, czyli ta boska Italia, bardzo mocno wpłynęły na moją przemianę. To był taki pierwszy duży bodziec i pierwsza styczność, z tym że nie jest tylko szaro, że można ubrać się w białą kurtkę, która jest lateksowa, że można ubrać dzwony, mimo że jest się facetem – wspominał Michał.

Michał Szpak opublikował archiwalne zdjęcie mamy

Z okazji Dnia Mamy, Michał Szpak opublikował w sieci archiwalne zdjęcie swojej rodzicielki i opatrzył je wzruszającym opisem.

Kiedy myślę o wolności myślę o Mamuśce Kiedy myślę o miłości myślę o Mamie Kiedy myślę o bezkompromisowości myślę o Mamci Kiedy myślę o szaleństwie myślę Mami Nie ma jej obok, a zarazem wypełnia sobą każdą moją komórkę Mama.

Poruszające słowa bardzo szybko dostrzegli fani. Pod postem Michała pojawiło się mnóstwo komentarzy. Internauci nie kryli wzruszenia.

- "Piękne", "Twoja mama czuwa nad Tobą, zawsze będzie przy Tobie. Twój Anioł stróż. Trzymaj się Michał", "Pamiętaj, mama zawsze będzie żyła w twoim sercu, miej zawsze dobre wspomnienia z nią, ale przede wszystkim pamiętaj Misiek, że mama wciąż cię kocha", "Mamuśka, Mama, Mamcia, Mami. Tyle odsłon miłości, wdzięczności ,szacunku do najważniejszej osoby w życiu. Na pewno jest z Ciebie dumna, a Ty jesteś dumny z Niej" - pisali.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Kamil Piklikiewicz/East News

Pozostałe wiadomości