Gwiazdy

Meryl Streep kończy 73 lata. Choroba odebrała jej w młodości ukochanego. "Miał być wybrankiem"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Co nowego w świecie gwiazd?
Co nowego w świecie gwiazd? Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

22 czerwca Meryl Streep obchodzi urodziny. Gwiazda Hollywood kończy 73 lata. Wielbiciele kina z pewnością prześledzili już dokładnie dorobek aktorki i zapoznali się z wieloma ciekawymi historiami z poszczególnych etapów jej zawodowej kariery. A co wiemy o życiu prywatnym artystki? W młodości pożegnała miłość swojego życia.

Meryl Streep kończy 73 lata - kariera aktorska zdobywczyni Oscarów

Meryl Streep uznawana jest za jedną z najbardziej utalentowanych i cenionych aktorek dzisiejszych czasów. Trzykrotna zdobywczyni Oscara świetnie odnajduje się w niemal każdej roli. Mimo upływu lat wciąż nieustannie zachwyca na ekranie i zaskakuje każdą nową kreacją aktorską. Gwiazda Hollywood 22 czerwca kończy 73 lata.

- To jest niebywałe, ponieważ mam wrażenie, że ta kobieta z jednej strony jest w tym show-biznesie i świecie filmu od zawsze, ale z drugiej strony ona ma ciągle w sobie taką klasę i młodzieńczość w oku - komentuje w studiu Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk-Popińska.

Dziennikarka przypomniała widzom programu zabawną sytuację z początków lat 80. z gali rozdania nagród Akademii Filmowej. Amerykańska aktorka miała wówczas zgubić otrzymaną statuetkę.

- Nie wiem, czy pamiętacie taką słynną historię, kiedy ona odbierała Oscara za "Sprawę Kramerów" i zostawiła go w toalecie. To tylko świadczy o tym, jaki Meryl Streep ma dystans do tej swojej wielkiej sławy - ocenia reporterka.

Nominowana do 21 Oscarów gwiazda Hollywood miała kiedyś styczność z polskimi twórcami, między innymi z Andrzejem Wajdą i Elżbietą Czyżewską. - Meryl Streep potrafi co nieco mówić po polsku, ponieważ kiedy przygotowywała się do filmu "Wybór Zofii", w którym grała Polkę, musiała sobie ten polski akcent wypracować - przypomina Hajduk-Popińska.

Meryl Streep i jej bolesna historia miłosna

Meryl Streep nie można nazwać celebrytką. Gwiazda stroni od medialnego ekshibicjonizmu i rzadko dzieli się nowinkami z życia prywatnego. Od ponad czterdziestu lat trwa w udanym związku małżeńskim z rzeźbiarzem Donaldem J. „Donem” Gummerem, ale jej pierwszą miłością był John Cazale, którego aktorka pożegnała w bardzo młodym wieku.

- Jej historia to nie tylko Oscary i te pozytywne sprawy, bo ona mając 29 lat, pożegnała miłość swojego życia. To znaczy później poznała mężczyznę, z którym jest lat czterdzieści, ale faktycznie aktor John Cazale to była jej pierwsza miłość. Zmarł na raka płuc. Grali razem w spektaklu. I to on miał być tym wybrankiem na całe życie. Niestety choroba ich rozdzieliła - komentuje Sandra Hajduk-Popińska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: x-news/Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości