Syn Marty Wiśniewskiej zdaje maturę. Jakie studia wybrał? "Ten temat często kończy się trzaskaniem drzwiami"

Moje dziecko zdaje jutro maturę
4 maja rozpoczną się egzaminy dojrzałości. Tegoroczne matury, odbywające się w cieniu pandemii, wzbudzają jeszcze więcej emocji niż zazwyczaj. A tych licealistom nigdy nie brakowało. O przygotowaniach swoich dzieci do egzaminów opowiedzieli Marta Wiśniewska i Marcin Ambroziak.

Matura 2021

Choć kasztany ociągają się z kwitnieniem, to kalendarz roku szkolnego pędzi nieubłaganie i już 4 maja abiturienci w całej Polsce przystąpią do pierwszego egzaminu z maturalnego maratonu. Tradycyjnie na pierwszy ogień uczniowie zmierzą się z językiem polskim. Do tegorocznych egzaminów dojrzałości przystąpi 271 tys. absolwentów liceów i techników. Wynik matury zadecyduje o tym, na jakie uczelnie zostaną przyjęci, dlatego stawka jest naprawdę wysoka.

Matura to stres nie tylko dla samych zdających, ale również dla rodziców. Wśród tych ostatnich są Marta Wiśniewska oraz doktor Marcin Ambroziak, którzy opowiedzieli o tym, jak wyglądają ostatnie przygotowania ich dzieci do egzaminów dojrzałości.

Znani rodzice o maturze dzieci

W domu Marty Wiśniewskiej atmosfera gęstnieje z minuty na minutę, a to wszystko za sprawą Xaviera, który w tym roku podchodzi do egzaminu dojrzałości. Dla tancerki jest to sytuacja o tyle nowa, że po raz pierwszy w życiu występuje w roli mamy maturzysty . Zaznaczyła, że samo przygotowanie do egzaminów, które z uwagi na pandemię odbywało się online, nie było łatwe, ponieważ musiała zmierzyć się ze spadkiem motywacji u Xaviera.

To nie był łatwy czas, żeby się przygotować do matury. Najpierw była duża determinacja i Xavier uczył się jak wszyscy, bo nauka on-line to było coś nowego. W miarę nauki był coraz bliżej kanapy

- wyznała Marta Wiśniewska.

Gwiazda przyznała, że ona sama bardziej stresuje się maturą niż jej syn. Zdradziła, że Xavier nie sprecyzował jeszcze kierunku studiów, na które chciałby się dostać po maturze. - To jest najtrudniejszy temat u nas w domu. Często kończy się trzaskaniem drzwiami w różnych pokojach - - powiedziała Marta.

Syn Marty i Michała Wiśniewskich marzy o karierze dziennikarza lub managera sportu i wciąż się waha w kwestii ostatecznej decyzji. Stawia również pierwsze kroki w branży muzycznej. Marta Wiśniewska przyznała, że Xavier nie obawia się o wyniki egzaminu. - Moje dziecko jest kompletnie wyluzowane. Powtarza mi "mamo uspokój się, przecież to zdam, to tylko polski", więc jest dużo bardziej wyluzowane ode mnie - zdradziła.

O maturalnej gorączce opowiedział również dr Marcin Ambroziak, którego córka Alicja przystępuje w tym roku do egzaminów dojrzałości. - To jest czwarta matura u nas w domu i może nie spowszedniała, ale nabrałem dużo dystansu - powiedział słynny lekarz.

Wrócił również wspomnieniami do swojego egzaminu. - Pamiętam, jak sam zdawałem maturę w 1990 roku. Wszyscy wtedy mówili: "wiesz, to taka rzecz, którą każdy przechodzi i każdy to zda". Strasznie mnie to denerwowało i staram się tego samego nie powtarzać - zaznaczył Marcin Ambroziak.

Zdradził również, że córka zdecydowała się na studia medyczne, choć, jak podkreślił, nie nalegał na to, aby córka wybrała tę ścieżkę kariery.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na Player.pl.

Zobacz też:

Ksiądz żądał dopłaty za komunię. Sprawdziliśmy, ile trzeba wydać na tę uroczystość

Antoni Orłoś o karierze ojca. "Cały twój epizod prowadzenia kabaretów jest przypałowy"

Ewa Minge na majówce z synem 30 lat temu. Projektantka wspomina też zmarłą mamę: "Nikt tak mnie nie rozumiał jak ona"

Autor: Adam Barabasz

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz
Materiał promocyjny

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz