Gwiazdy

Matt Dusk zakochał się w Polce i Polsce. Co najbardziej mu się podoba w naszym kraju?

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Polska głęboko w sercu Matta Duska
Polska głęboko w sercu Matta DuskaDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Pochodzi z Kanady, jest znany na całym świecie, ale szczególnie upodobał sobie Polskę, gdzie przebywa aktualnie w ramach trasy koncertowej. Jak zrodziła się jego miłość do kraju nad Wisłą? Matt Dusk w studiu Dzień Dobry TVN zdradza, co urzekło go w Polakach.

Matt Dusk - trasa koncertowa po Polsce

Do studia Dzień Dobry TVN przybył niezwykły gość - Matt Dusk, kanadyjski wokalista i jazzman, któremu sławę na całym świecie przyniosły brawurowe interpretacje piosenek z repertuaru Franka Sinatry. Niedawno w warszawskim Teatrze Roma odebrał platynową płytę za album „Sinatra With Matt Dusk” oraz złotą płytę za krążek „Sinatra With Matt Dusk vol.2”.

Obecna trasa koncertowa ma dla artysty szczególne znaczenie. Z powodu pandemii musiał bowiem odwołać lub przełożyć wiele występów, a na spotkanie z polską publicznością czekał aż dwa lata. Trwające od 12 do 22 marca tournée Matta Duska objęło dziewięć miast: Warszawę, Łódź, Olsztyn, Katowice, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Poznań i Szczecin.

To nie przypadek, że piosenkarz pojawił się akurat w naszym kraju. Od dawna żywi do Polaków szczególną sympatię i współpracuje z nimi podczas realizacji projektów muzycznych. Nagrał duety ze Zbigniewem Wodeckim, Ewą Bem, Kubą Badachem, Natalią Kukulską czy Andrzejem Piasecznym. Dzielił już scenę m.in. z Edytą Górniak, Margaret czy Agą Zaryan.

Matt Dusk zakochał się w Polsce i w Polce

Matt Dusk twierdzi, że Polska to jego druga ojczyzna, a nasz zachodniosłowiański język, którego wciąż się uczy, używany jest w jego domu częściej niż angielski. Wokalista ożenił się z pochodzącą z Olsztyna Polką.

- Poznaliśmy się w Kanadzie. Ona tam studiowała. Spotkaliśmy się mniej więcej po pięciu latach jej pobytu tam, a teraz przyjeżdżam do Polski nieustannie - opowiada w Dzień Dobry TVN.

- W Polsce podoba mi się takie poczucie związków rodzinnych i przyjaźni, co jest trochę inne niż w Kanadzie - docenia piosenkarz.

Które wyrażenie w języku polskim zapadło mu w pamięć jako pierwsze? To wiele mówi o naszej gościnności. Jesteście ciekawi? Posłuchajcie anegdoty wokalisty w naszym materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości