Gwiazdy

Zwycięzca "MasterChefa" został ojcem. Co jeszcze zmieniło się u Mateusza Zielonki?

Gwiazdy

Mateusz Zielonka w 2017 roku wygrał 6. edycję "MasterChefa". Od tamtej pory jego życie znacznie się zmieniło. Zdobył nowy zawód, napisał e-booka, a także został ojcem. Teraz o swoich doświadczeniach opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Życie prywatne Mateusz Zielonka

Mateusz Zielonka tworzy szczęśliwy związek z Aleksandrą Przybyłą. Poznali się 12 lat temu, kiedy Ola była jeszcze w klasie maturalnej. Nawiązali kontakt dzięki jej siostrze. To ona stwierdziła, że będą do siebie pasowali.

- Zapytała mnie, czy nie chcę porozmawiać ze swoim przyszłym chłopakiem i umówiliśmy się nad morzem w Chałupach. Tak się poznaliśmy - wspominała w Dzień Dobry TVN Aleksandra Przybyła.

Połączyły ich wspólne pasje oraz zamiłowanie do aktywnego spędzania wolnego czasu. Razem podróżują do Portugalii i jeżdżą na snowboardzie. Mateusz wyznał: "Jest sporo wspólnych zainteresowań". Dzięki temu się w sobie zakochali i razem zamieszkali we Wrocławiu. Kilka miesięcy temu dołączył do nich nowy członek rodziny, Mateusz i Ola zostali rodzicami.

- Wandzia była długo oczekiwana. Przyszła z początkiem największej zimy - powiedział Mateusz Zielonka w rozmowie z Piotrem Wojtasikiem.

Ich córeczka pojawiła się na świecie w dzień Kubusia Puchatka, czyli 18 stycznia. Wówczas w ostatniej chwili stwierdzili, że na drugie imię dadzą jej Misia.

- Teraz moja duma jest skupiona - oprócz na Oli - to na moim mistrzu świata, na mojej miłości. Kurczę, gdybym wiedział, że to taka miłość człowieka przepełnia, to nie wiem, czy bym się na to zdecydował, powiem szczerze. To jest przytłaczające. (...) Nie ma ciebie, jest tylko miłość - stwierdził zwycięzca "MasterChefa".

Mateusz Zielonka o gotowaniu

Mateusz Zielonka skończył architekturę krajobrazu, jednak nie porzucił gotowania. W domu głównie on przyrządza dania, ale Ola również, zwłaszcza w te dni, kiedy on nie ma na to siły. Początkowo on miał gotować, a ona sprzątać, lecz gdy Aleksandra zobaczyła, ile bałaganu jest po gotowaniu Mateusza, zmieniła zdanie. Sama pracuje jako architektka wnętrz i nieustannie wspiera swojego partnera, który aktualnie promuje swojego e-booka, pt. "#Kanapki".

- Postanowiłem napisać e-booka o kanapkach, bo kanapki są moją ulubioną formą. To jest tak naprawdę danie, które byś podał na talerzu, tylko zaklęte w dwóch kromkach - czy to chleba, czy bułki czy tacosa czy tortilli - wyznał Mateusz Zielonka w naszym programie.

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Piotr Wojtasik

Pozostałe wiadomości