Magdalena Różczka o rodzinie
Magdalena Różczka niedawno gościła w podcaście "WojewódzkiKędzierski". W rozmowie z dziennikarzami padł wątek rodzinny. Przypominamy, że aktorka jest dwukrotną mężatką. Pierwszy związek ze scenarzystą Michałem Marcem zaowocował powiększeniem rodziny. Partnerzy doczekali się córki Wandy, jednak sama relacja rodziców nie przetrwała próby czasu. Wkrótce serce aktorki skradł Jan Holoubek, z którym Magda jest od ponad 10 lat. Z ukochanym powitała na świecie dwie córki, w 2014 oraz 2020 roku.
Choć sama Magdalena niewiele mówi o rodzinie, wątek ten postanowili poruszyć dziennikarze. Prowadzący zapytali aktorkę wprost, dlaczego nie używa nazwiska męża – Holoubek. Ta bez zastawienia odparła: "Bo jestem Różczka".
Temat rodzinnych relacji nie został jednak wyczerpany. Wojewódzki i Kędzierski brnęli dalej, kolejnym pytaniem dociskając nieco gościnię. Kuba rzucił: Jaki jest twój ulubiony film z teściem? Aktorka nieco się zmieszała i otwarcie oznajmiła, że nie była przygotowana na takie pytanie. Następnie wyjaśniła, co utkwiło jej w głowie.
- Sceny, które najbardziej mi zapadły w pamięć, to teść grający alkoholika i grający to zupełnie nie jak pijany — na swój sposób - wyjaśniła.
Magdalena Różczka nie miała okazji poznać swojego teścia
Tajemnicą nie jest jednak fakt, że ojcem Jana Holoubka był Gustaw Holoubek, uznany za jednego z najlepszych reżyserów w Polsce. Jak się okazuje, aktorka nie miała okazji poznać teścia osobiście. Ani w relacjach rodzinnych, ani zawodowych. Mistrz odszedł 6 marca 2008 roku.
Podczas wywiadu aktorka podkreśliła jednak, że jest przekonana, że bardzo by się polubili.
- Tyle o nim słyszałam anegdot, historii i wspaniałych opowieści, że jestem pewna, że byśmy się bardzo polubili. Żałuję, że nie było mi dane — że nie poznałam go — nawet na płaszczyźnie jeszcze zawodowej było to możliwe, ale nie spotkaliśmy się - stwierdziła.
Gustaw Holoubek - kim był?
Gustaw Teofil Holoubek to polski aktor teatralny i filmowy, reżyser i dyrektor teatrów oraz pedagog. Określany mianem jednego z najwybitniejszych polskich aktorów oraz reżyserów teatralnych i filmowych w historii.
Był wykładowcą Akademii Teatralnej w Warszawie. Przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora Teatru Dramatycznego w Warszawie. Został odwołany w styczniu 1983 z powodu konfliktu z ówczesnymi władzami. W filmie zadebiutował rolą Feliksa Dzierżyńskiego w filmie biograficznym "Żołnierz zwycięstwa" (1953). Zagrał również w "Rękopisie znalezionym w Saragossie" i "Sanatorium pod Klepsydrą". Jako reżyser zasłynął z filmu "Mazepa" oraz pierwszej części cyklu "Spóźnieni przechodnie".
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Miley Cyrus o macierzyństwie i przyjaźni z Beyoncé. Dostała od niej ciekawy prezent
- 18-letni Stanisław Rozenek wyjeżdża za granicę na studia. Jaki kierunek obierze? Mama miała jedną prośbę
- Hanna Żudziewicz i Jacek Jeschke wzięli drugi ślub. W sieci pochwalili się romantycznymi kadrami z Włoch
Autor: Nastazja Bloch
Źródło: "WojewódzkiKędzierski"
Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA