Gwiazdy

Magda Pyznar wyprowadziła się z dzieckiem do Hiszpanii. "Czuję się lepiej psychicznie"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Daria Pacańska
Magda Pyznar wyprowadziła się do Hiszpanii z córką

Z Nowym Rokiem Magda Pyznar postanowiła wyprowadzić się do Hiszpanii ze swoją córeczką. Tam młoda mama czuje się lepiej pod względem psychicznym. Jak dwuletnia Zuzia znosi zmianę miejsca zamieszkania? Ile kosztuje życie w słonecznej Hiszpanii. O tym influencerka i dietetyczka opowiadała w rozmowie z reporterką dziendobry.tvn.pl, Darią Pacańska.

Magda Pyznar w Hiszpanii czuje się lepiej psychicznie

Magda Pyznar, którą w mediach społecznościowych obserwuje ponad 200 tysięcy osób, przeprowadzkę do Hiszpanii planowała od pół roku. Formalności musiała załatwić długo wcześniej, a nawet wynajęła firmę, która pomaga osiedlić się w tym kraju. Dlaczego postanowiła zmienić miejsce zamieszkania?

- Ja nie kryłam nigdy, że polityka naszego kraju w ogóle mi się nie podoba. O ile do pewnego czasu było to gdzieś tam akceptowalne, to teraz zaczynam się delikatnie bać, bać o przyszłość swoją, o przyszłość swojego dziecka. Uważam, że pomału zabierane są nam prawa, prawa kobiet, prawa jako obywateli - wyjaśniła Magda Pyznar w rozmowie z dziendobry.tvn.pl.

Do przeprowadzki przyczyniły się także problemy ze zdrowiem.

- Z początkiem zeszłego roku miałam depresję i postanowiłam, że bardziej zadbam o swoje wnętrze. W Hiszpanii po prostu czuję się dobrze pod kątem takim psychicznym. Dużo lepiej mi się tam oddycha, dużo bardziej się uśmiecham - podkreśliła.

Magda Pyznar do Hiszpanii wyjechała ze swoją dwuletnią córką, która zaczęła już chodzić do hiszpańskiego przedszkola. Przeprowadzkę konsultowała też z psychologiem.

- Od dłuższego czasu tłumaczyłam Zuzi, że będzie chodziła do przedszkola hiszpańskiego. Mówiłam jej, że może na początku nie rozumieć, co do niej mówią. W domu też staram się takie podstawowe słówka hiszpańskie z nią ćwiczyć - opowiadała.

"Inspirujące kobiety"

Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Inspirujące Kobiety Olga LegoszDzień Dobry TVN Online
wideo 2/5

Magda Pyznar o kosztach życie w Hiszpanii

Magda Pyznar jako influencerka i dietetyczka pracuje przede wszystkim zdalnie, więc może to robić z każdego zakątka na świecie. Nam zdradziła, ile wynoszą koszty utrzymania w Hiszpanii oraz czy różnią się od tych, które ponosiła w Polsce.

- Na pewno jeśli chodzi o koszty, są rzeczy tańsze i droższe. Jednak na przykład wynajem mieszkania jest tańszy, taka standardowa cena to jest ok. 500 euro, jest to około 2 500 złotych - są najczęściej dwa albo trzy pokoje. To teraz, porównując u nas, też takie ceny są - 2 800, 3 000 złotych. Zależy gdzie, bo w Warszawie są nawet droższe - podkreśliła nasz rozmówczyni.

- Jeżeli chodzi o przedszkole - niecałe 300 euro za miesiąc, więc nie jest to też jakaś wygórowana kwota. Z tego, co mi ludzie pisali, to niektórzy więcej płacą za przedszkola czy żłobki - porównywała.

Jak wiadomo jedzenie w trakcie wakacji, a jedzenie, kiedy osiedlamy się na stałe, bardzo się różni. W drugim przypadku raczej nie chodzimy codziennie do restauracji, a gotujemy w domu.

- Są to porównywalne kwoty, a nawet czasami taniej można kupić. Są sklepy, są targi ze świeżymi owocami i na pewno są to warzywa i owoce lepszej jakości niż u nas. Wydaje mi się, że tam zdecydowanie taniej można wyżyć, jakbym miała porównywać, ile zakupów zrobię w Polsce w jednej reklamówce, a ile zrobię w Hiszpanii - podsumowała Magda Pyznar.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: archiwum prywatne Magdy Pyznar

Pozostałe wiadomości