Gwiazdy

Druga edycja Lekko Festiwal za nami. Na scenie m.in. Brodka, Julia Wieniawa, Ralph Kamiński i Artur Rojek

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
Materiał prasowy Good Taste Production
Lekko Festiwal 2022

12 koncertów, 2 dni pełne muzyki, a to wszystko w otoczeniu natury. Tak właśnie przebiegał tegoroczny Lekko Festiwal – sielsko i błogo. Na scenie pojawiły się wielkie nazwiska polskiej sceny muzycznej, publika bawiła się aż do zmroku.

Lekko Festiwal 2022 – relacja

Pierwszego dnia festiwalową publiczność przywitał koncert czterech utalentowanych artystek z grupy LOR. Następnie na scenie pojawiła się Zalia, czyli Julia Zarzycka, 21-letnia wokalistka i kompozytorka, na co dzień studiująca Vocal performance and Songwriting na BIMM w Londynie. Artystyczny kolektyw rapera Skipa i producenta AWGS – Miętha – nie pozwolił uczestnikom festiwalu stać w miejscu. Dźwiękami oczarowała też doskonale znana m.in. fanom Domowych Melodii Justyna Chowaniak, czyli jucho. Tuż po 22:00 na scenę wkroczyli muzycy Bitaminy, którzy swoim niezwykle energicznym występem porwali festiwalowiczów do zabawy. Ostatnim koncertem tego dnia był przez wielu długo wyczekiwany występ Artura Rojka, który nie tylko zagrał utwory z solowej płyty, ale zaskoczył fanów również doskonale znanymi przebojami grupy Myslovitz.

Drugi dzień festiwalu otworzył koncert Luny, która jako pierwsza Polka i jedna z 35 młodych, obiecujących wokalistek na świecie została zaproszona do akcji na rzecz kobiet Spotify Equal, a jej wizerunek pojawił się na słynnym nowojorskim Time Square. Następnie muzycy ARS LATRANS Orchestra zaprezentowali autorski, interdyscyplinarny projekt złożony z warstwy muzyczno-lirycznej, wizualnej i teatralnej narracji. Dodatkowo artyści zaprosili uczestników festiwalu do wzięcia udziału w ramach akcji Sztuka Miłości. Na terenie stanęła specjalna skrzynka na listy – każdy festiwalowicz oraz artysta mógł najpierw napisać, a następnie wylosować przesyłkę od innej osoby. Swoją wiadomość w skrzynce umieścił m.in. Vito Bambino.

O godz. 20:00 tłumy przybyły pod scenę, by posłuchać koncertu Julii Wieniawy, która podczas muzycznego show zaprezentowała utwory z debiutanckiej płyty „Omamy”. Tuż po Julii scenę przejęła Brodka, laureatka tegorocznej odsłony Fryderyków w kategorii Teledysk Roku za stworzony wspólnie z Przemkiem Dzienisem klip do singla "Game Change".

Niespodzianką dla festiwalowiczów był koncert zespołu The Dumplings, który od ogłoszenia zawieszenia działalności w 2019 roku nieczęsto powraca na scenę. Festiwal zakończył "Bal u Rafała", czyli koncert Ralpha Kaminskiego. Artysta zaprezentował dźwiękowy spektakl z elementami teatralnymi na tle specjalnie przygotowanej scenografii.

Lekko Festiwal to nie tylko muzyka

Autorska selekcja muzyki rozbrzmiewała przez cały festiwal na jeszcze jednej scenie – Girls Stage. Pełne energii i tanecznych remiksów sety DJ-skie NARO, Young Majli, zuzaOK i Monster przez dwa dni rozgrzewały festiwalową publiczność.

Dodatkowo grupa ochotników mogła spróbować swoich sił za dekami podczas warsztatów scratchowania Szkoły Granko. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się uwielbiane przez festiwalowiczów warsztaty plecenia wianków. Muzyczną niespodzianką były kojące dźwięki mis, które podczas wyciszającej sesji uczestnikom Lekko Festiwal zapewniła Kasia Sylla.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: Materiał prasowy Good Taste Production

Źródło zdjęcia głównego: Fot. Hubert Grygielewicz

Pozostałe wiadomości