"Kochał to, czym była ta płyta". Courtney Love opowiedziała o zmarłym mężu z okazji 30-lecia albumu "Nevermind" Nirvany

Kurt Cobain, Courtney Love
Courtney Love
Źródło: x-news
Z okazji 30. rocznicy wydania kultowej płyty "Nevermid" zespołu Nirvana, Courtney Love udzieliła pierwszego w życiu w wywiadu, w którym zdradziła kulisy powstania albumu. Wdowa po Kurcie Cobainie wyznała, że jej mąż ciężko pracował na sukces, który został doceniony przez miliony fanów na całym świecie.

Album "Nevermid" ma już 30 lat

"Nevermind" to drugi studyjny album zespołu Nirvana, który spotkał się uznaniem miłośników muzyki grunge'owej z całego świata. Niekwestionowany sukces płyty, na której znalazło się 12 utworów, nawet po trzydziestu latach od jej nagrania nie traci na aktualności. Kolejne wydania i reedycje przyniosły członkom grupy niebagatelne zyski. Osiągnięcie to w dużej mierze przypisać można charyzmatycznemu liderowi zespołu, który na początku kwietnia 1994 roku popełnił samobójstwo. Kurt Cobain, wokalista i gitarzysta Nirvany, miał wtedy zaledwie 27 lat.

Album "Nevermind" został wydany 24 września 1991 roku. Z okazji okrągłego, trzydziestego jubileuszu krążka, Courtney Love udzieliła szczerego wywiadu dla gazety "Los Angeles Times", w którym opowiedziała o tym, jak wyglądała praca nad powstaniem płyty i jakie emocje budziły w jej zmarłym mężu poszczególne utwory.

Courtney Love o płycie "Nevermind"

Wdowa po liderze zespołu Nirvana pierwszy raz zdecydowała się opowiedzieć o kulisach powstania kultowej płyty. Na instagramowym profilu Courtney Love pojawił się post, zachęcający do zapoznania się z treścią wyjątkowego wywiadu.

Nigdy wcześniej nie udzielałam wywiadu na temat "Nevermind", ale na cześć 30. rocznicy jego powstania, rozmawiałam z Charlesem Crossem i "LA Times" – gazety z mojego rodzinnego miasta

- napisała gwiazda. W szczerej rozmowie z dziennikarzem, wdowa po Kurcie Cobainie wyznała, że jej zdaniem to utwór "In Bloom" powinien otwierać płytę "Nevermind", ponieważ to właśnie on był najbliższy sercu lidera grupy. Nikt jednak nie wziął tego pod uwagę, a przyczyniła się do tego niesamowita popularność przeboju "Smells Like Teen Spirit", który został uznany za sztandarowy singiel promujący album.

Aktorka podkreśliła też, że jej zmarły mąż włożył wiele serca i trudu w pracę nad legendarnym krążkiem. Kurt Cobain miał duszę artysty i to z całą pewnością pomogło mu stworzyć tak genialne dzieło, jednak nie bez znaczenia pozostają energia i czas, które spożytkował na skomponowanie i nagranie poszczególnych utworów.

Kochał to, czym była ta płyta. Ale krył się przed ludźmi z uczuciami, więc przypisuje mu się te wszystkie święte cechy. Jasne, posiadał skromność i charyzmę. Ale przede wszystkim ciężko harował. Pracował tak, jak Kate Moss pracuje nad kośćmi policzkowymi

- podsumowała żona zmarłego lidera zespołu Nirvana.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Sweter Kurta Cobaina z legendarnego koncertu i pamiątki po innych legendach rocka na aukcji w Nowym Jorku

Sweter Kurta Cobaina z legendarnego koncertu i pamiątki po innych legendach rocka na aukcji w Nowym Jorku
Źródło: RUPTLY/x-news

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło: PAP, nme.com

Źródło zdjęcia głównego: x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości