Kultowa polska grupa powraca z nową płytą. "Myslovitz brzmi jak Polska"

Autor:
Patrycja
Sibilska
Reporter:
A. Myśliwiec
Myslovitz wraca z nową płytą
Myslovitz wraca z nową płytąDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Pochodzą z Mysłowic, tak jak ich nazwa. Na scenie są trzy dekady. Myslovitz to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów, ich piosenki znają niemal wszystkie pokolenia. Po perturbacjach z wokalistami i długoletniej przerwie, teraz wracają w odświeżonym składzie i z nowymi piosenkami. O tym jakie były ich początki i czym zaskoczą swoich fanów, opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

Myslowitz. Jak to się zaczęło?

Chyba wszyscy w Polsce, i nie tylko znają te piosenki: "Scenariusz dla moich sąsiadów", "Długość dźwięku samotności" czy "Acid Land". Nuty, które ciągle mieszkają w sercach fanów i goszczą w stacjach radiowych.

-Mieszkam obecnie w Polsce, fanklub zespołu założyłem w Brazylii, już w 2003 roku. Pokochałem ich gdy otrzymali międzynarodowa nagrodę za najlepszy polski zespół. Usłyszałem dosłownie kilka sekund piosenki "Sprzedawcy marzeń" i się zakochałem w tym zespole. Zazwyczaj jest tak, że brzmienie muzyki charakteryzuje zespół skąd pochodzi, a Myslowitz brzmiał jak Polska - wyznaje fan zespołu Paul O'Rely.

- Kiedy zaczynaliśmy zupełnie nie kalkulowaliśmy, zupełnie nie myśleliśmy, po prostu przychodziliśmy na salę i ciężko pracowaliśmy, harowaliśmy. Dzień w dzień próba - wspomina Wojciech Powaga gitarzysta zespołu.

- Na początku to było marzenie w ogóle zespołu. Nagrać płytę, postawić na półce i pokazywać ją dzieciom, że tata kiedyś grał w zespole - opowiada Jacek Kuderski.

-"Długość dźwięku samotności", największy jakby nie było nasz hicior i wtedy to wszystko ruszyło - mówi Wojciech Kuderski.

Myslowitz powraca

Kwartet Przemysław Myszor, Wojtek Powaga-Grabowski, Jacek Kuderski i Wojtek Kuderski od blisko 30 lat stanowią trzon grupy. W 2019 roku dołączył do nich młody wokalista Mateusz Parzymięso.

- Na początku był stres przed oceną, co pomyślą o tym, jak ja z nimi gram te utwory. Dla mnie to był zespół guru, bogowie polskiej sceny muzycznej - zdradza nowy wokalista Mylowitz

Nowy rozdział w historii jednego z najważniejszych polskich zespołów rockowych otwiera singiel "Miłość". Oryginalny, stworzony techniką analogową teledysk do niej zrealizował Pascal Pawliszewski znany od lat z wielu produkcji multimedialnych dla artystów reprezentujących rozmaite nurty muzyczne.

- Płyta po wakacjach, a koncerty przed wakacjami - mówią członkowie zespołu. Pierwszy koncert w Gdańsku 18 marca - dodaje Przemysław Myszor.

Na scenie studia Dzień Dobry TVN Myslowitz wykonali piosenkę "Miłość", promującą najnowszą płytę zespołu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Reporter: A. Myśliwiec

Reporter: T. Brzoza

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości