Rodzina królewska powiększyła się. Księżniczka Beatrycze urodziła pierwsze dziecko

księżniczka Beatice i jej mąż
księżniczka Beatrycze, Edoardo Mapelli Mozzi
Źródło: cover video/x-news
Media obiegła szczęśliwa informacja. Brytyjska rodzina królewska ogłosiła, że wnuczka królowej Elżbiety II została po raz pierwszy mamą. Księżniczka Beatrycze urodziła córkę w sobotę, 18 września. Dzięki temu brytyjska monarchini została prababcią po raz 12.

Księżniczka Beatrycze urodziła

Pierwsze dziecko księżniczki Beatrycze i jej męża, Edoardo Mapelli Mozzi przyszło na świat w sobotę, 18 września 2021 roku o 23:42 w Szpitalu Chelsea and Westminster w Londynie. W oficjalnym komunikacie podano, że w chwili narodzin "royal baby" ważyło 6 funtów i 2 uncje, czyli około 2,8 kg. Ujawniono, że para doczekała się córki, lecz jej imię nie jest jeszcze znane opinii publicznej. Wiadomo jednak, że dziewczynka nie będzie nosiła tytułów szlacheckich, a w linii sukcesji do brytyjskiego tronu zajmuje w tym momencie jedenaste miejsce.

Komunikat brytyjskiej rodziny królewskiej

Narodziny córki Beatrycze oznaczają, że liczba prawnuków królowej Elżbiety II zwiększyła się do 12. Co ciekawe, aż czworo z nich przyszło na świat w tym roku. W przeciągu ostatnich miesięcy urodziły: księżniczka Eugenia, Zara Tindall oraz księżna Meghan, żona księcia Harry'ego. Wiadomo, że królowa bardzo cieszy się z powiększającej się rodziny.

- Dziadkowie i pradziadkowie noworodka zostali poinformowani i są zachwyceni z powodu tej wiadomości. Rodzina chciałaby podziękować całemu personelowi szpitala za wspaniałą opiekę. Jej Królewska Wysokość i jej dziecko oboje mają się dobrze, a para nie może się doczekać, aby przedstawić swoją córkę jej starszemu bratu, Christopherowi Woolfowi - czytamy w oświadczeniu Pałacu Buckingham.

Powyższy komunikat zaskoczył niektórych internautów. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że zanim Mapelli Mozzi związał się z Beatrycze, był zaręczony z amerykańską architektką i projektantką, Darą Huang. I to właśnie z nią ma dziecko o imionach Christopher Woolf. Chłopiec przyszedł na świat w 2016 roku. Fakt, że znana z surowych zasad rodzina królewska wspomniała o nieślubnym dziecku w oficjalnej informacji, pozytywnie zaskoczył wielu poddanych.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Księżniczka Beatrycze wzięła sekretny ślub z Edoardo Mapelli Mozzim. Na przyjęciu było raptem 20 osób

Księżniczka Beatrycze wzięła sekretny ślub
Źródło: x-news

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: cover video

podziel się:

Pozostałe wiadomości