Gwiazdy

Krzysztof Dracz odsłania kulisy pracy w zawodzie aktora. "Umawiam się z widzem, że będę go oszukiwał"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Monika Nasternak
Warsztat mistrza – Krzysztof Dracz
Warsztat mistrza – Krzysztof Dracz Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Krzysztof Dracz odegrał w swojej karierze dziesiątki ról filmowych, serialowych i teatralnych. Wybitny aktor chętnie dzieli się swoim doświadczeniem ze studentami, dla których stanowi niekwestionowany wzór do naśladowania. W Dzień Dobry TVN artysta opowiedział o wyzwaniach, jakie niesie za sobą praca na scenie.

Krzysztof Dracz o pracy w zawodzie aktora

Krzysztof Dracz jest absolwentem wrocławskiej Akademii Teatralnej. W jego bogatym dorobku artystycznym znajduje się wiele nieprzeciętnych ról. Aktor przez wiele lat związany był z Teatrem Polskim we Wrocławiu, jednak w 2004 roku zapragnął zmierzyć się z nowymi wyzwaniami zawodowymi. Przeniósł się do Warszawy, by zachwycać tamtejszą publiczność kunsztem swoich umiejętności.

- Aktor przez cały czas musi podpatrywać rzeczywistość. Musi patrzeć na świat, na to, co się dzieje, na zdarzenia, które go spotykają. Zawsze patrzę na to z boku, żeby potem móc to zagrać na scenie (...). Spektakl teatralny to jest całość. Przez dwie godziny muszę być skupiony w temacie i nie odpuścić na chwilę. Umawiam się z widzem, że będę go oszukiwał, a on będzie w to wierzył - ocenił artysta.

Krzysztof Dracz - wszechstronnie uzdolniony artysta

Krzysztof Dracz doskonale czuje się na scenie w teatrze, ale chętnie podejmuje się także innych wyzwań. Widzowie dobrze znają go z licznych ról serialowych i filmowych, a nawet z udziału w programach rozrywkowych. W tym miejscu warto podkreślić, że artysta spełnia się także jako wykładowca w szkole teatralnej.

- Jest absolutnie perfekcyjnym aktorem o bardzo wysokiej moralności zawodowej i bardzo wysokiej etyce (...). Dla młodych aktorów jest absolutnie opoką - zapewniła Krystyna Janda.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Monika Nasternak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości